Постанова № 11636877, 02.06.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-1037/10/2770
Номер документу
11636877
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.06.10Справа №2а-1037/10/2770 м. Севастополь

12 год. 38 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

судді - Водяхіна С.А.;

при секретарі - Авраменко Г.С.

за участю представників:

позивача Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя - Чистяковій Вікторії Вікторівни, Довіреність від 26.08.2009 р. № 19/10/013

відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" - Сурошнікова Олександра Юрійовича, протокол № 6 зборів засновників від 16.08.2001 р., наказ № 44/1 від 16.08.2001 р., паспорт НОМЕР_2 від 06.11.1999 р., виданий МВМ Дзержинського РВХМУ УМВС України в Харківській області,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.Севастополядо Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополязвернулась до суду з адміністративним позовом доТовариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" про стягнення заборгованості зі орендної плати за землю у розмірі 237531,23 грн.

Позовні вимоги вмотивовані порушенням з боку відповідача порядку та термінів сплати узгодженої суми податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні з підстав, що наведені у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні визнав адміністративний позов повністю у звязку з його обґрунтованістю, підтвердив наявність заборгованості відповідача з орендної плати за земельну ділянку, проти задоволення позову не заперечував.

Відповідно до ч. 2 ст.51 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Статтею 136 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, врахував визнання відповідачем адміністративного позову, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" зареєстроване у Ленінської районній державній адміністрації м. Севастополя як юридична особа 19.11.1996р., взяте на податковий облік як платник орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя.

Згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно законам України покладений обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно з п. 2, п. 3 ч. 1, ч. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється, зокрема із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю», використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про плату за землю», об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Стаття 15 Закону України "Про плату за землю" встановлює, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про плату за землю", платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Стаття 17 Закону України "Про плату за землю" визначає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпунктами 1.2 та 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що:

- податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

- податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

В силу п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені даним Законом, визнається сумою податкового боргу.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 14.11.2005 р., укладеному між Севастопольською міською радою та ТОВ "Союзстрой" та зареєстрованому у Севастопольської міської філії ДП "Центр земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" 26.04.2006 р., відповідач є орендарем земельної ділянки загальною площею 1,7806 га. (а.с. 10-14).

Відповідач самостійно визначив податкове зобовязання з орендної плати на 2009 рік у розмірі 363984,72 грн. та 27.01.2009 року надав до ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2009 рік (а.с. 9).

Також, відповідач самостійно визначив податкове зобовязання з орендної плати на 2010 рік у розмірі 385459,81 грн. та 28.01.2010 року надав до ДПІ у Гагарінському районі м.Севастополя податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010 рік (а.с. 9).

Проте, відповідач ТОВ "Союзстрой", в строки, передбачені законодавством, обовязок щодо сплати суми узгодженого податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності в повному обсязі - не виконало, самостійно нараховану суму податкового зобов'язання - не сплатив.

З врахування часткового погашення за рахунок переплати у розмірі 17697,79 грн., сума податкового боргу відповідача з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за липень - грудень 2009 року складає 164294,57 грн.

Сума податкового боргу відповідача з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за січень - лютий 2010 року складає 64243,30 грн.

На підставі ст. 14 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" рішенням заступника начальника ДПА у м. Севастополі № 2-р від 30.01.2009 року відповідачу було надано розстрочення податкового зобовязання з орендної плати за землю під проценти з 30.01.2009 року по 15.04.2009 року (а.с. 15). На підставі вказаного рішення 30.01.2009 року між позивачем та відповідачем укладений договір № 7/24-041 про розстрочення податкового зобовязання з орендної плати за землю терміном з 30.01.2009 року по 15.04.2009 року (а.с. 16).

Відповідачем сума основного платежу по договору була сплачена належним чином. Однак, відповідно до умов договору відповідачу були нараховані проценти у розмірі 1582,91 грн. за період 30.01.2009 року по 15.04.2009 року, які відповідачем сплачені не були.

Заборгованість відповідача зі сплати процентів за розстрочення сплати податкових зобовязань з орендної плати за землю складає 1582,91 грн.

Крім того, на підставі ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання з орендної плати за землю до липня 2009 року відповідачу нарахована пеня у розмірі 7410,45 грн., яку відповідач в строки, встановлені законодавством, також не сплатив.

На час розгляду справи сума несплаченої відповідачем заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності складає 237531,23 грн. (в тому числі: сума податкового зобовязання липень - грудень 2009 року - 164294,57 грн., за січень - лютий 2010 року - 64243,30 грн., сума процентів за розстрочення сплати податкових зобовязань з орендної плати за землю - 1582,91 грн., пеня - 7410,45 грн.), що підтверджується довідкою про заборгованість (а.с. 23).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян, зокрема, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

При таких обставинах, враховуючи наявність у відповідача заборгованості перед бюджетом зі орендної плати за землю державної та комунальної власності у розмірі 237531,23 грн., визнання відповідачем адміністративного позову, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.

Відповідно ч. 3 ст. 160 КАС України повний текст постанови складено та підписано 07.06.2010р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позовДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м.СевастополядоТовариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой"про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзстрой" (99008, м.Севастополь, вул. Ген. Крейзера, 5, код ЄДРПОУ 24501965, розрахункові рахунки №2600433032301 в АБ "Енергобанк" у м. Києві, МФО 300272; № 2600102670051 в ПАТ КБ «Правекс-Банк», МФО 321983; № 2600314379 в КРД ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" м.Сімферополь, МФО 324021; №26002945557331 в КРФ АКБ "УСБ" м.Сімферополь, МФО324010; № 260080121759 в СФ АБ "Укргазбанк" м. Сімферополь, МФО 324797; №26004301106086 в СФ ВАТ "ВТБ Банк" м. Севастополь, МФО 384997) в доход Гагарінського місцевого бюджету (на р/р 33210812700006, код платежу 13050201, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 237531,23 грн.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя< підпис >С.А. Водяхін

< З оригіналом згідно >

< Суддя ><підпис ><Суддя >