Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 квітня 2010 року Справа № 2а-1890/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Захарової О.В.,
при секретарі судового засядання: Кіцені О.П.,
за участю
представника позивача: Філімончук Л.С.(довіреність №14/09-13 від 04.01.10),
представник відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області до державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, призначених на пільгових умовах у розмірі 2577374,72 грн., -
ВСТАНОВИВ:
16 березня 2010 року позивач - управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з державного підприємства «Донбасантрацит» витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, призначених на пільгових умовах в розмірі 2577374,72 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відокремлений підрозділ шахта «Хрустальська» державного підприємства «Донбасантрацит» зареєстрований в УПФУ в м.Красному Лучі Луганської області як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Згідно п. «а» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» ВП Шахта «Хрустальська» ДП «Донбасантрацит», з коштів, призначених на оплату праці, зобовязано внести до ПФУ плату, яка покриває виплати на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, який дає право на призначення цих пенсій.
Згідно розрахунку сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01.01.2009 по 31.12.2009 складає 2577374,72 грн.
У звязку з чим, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах в розмірі 2577374,72 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, долучив до матеріалів справи заяву від представника відповідача про визнання позову у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, через представника позивача надав заяву про визнання позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України , є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб про призначення та виплату пенсій є публічно-правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Відокремлений підрозділ шахта «Хрустальська» державного підприємства «Донбасантрацит» зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 9 липня 2003 року (далі ЗУ № 1058) підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обовязкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1(зареєстроване в Мінюсті 16 січня 2004 року за № 64/8663) плату Пенсійному фонду на покриття фактичних витрат на виплату пенсій за віком на пільгових умовах вносять підприємства незалежно від форми власності та господарювання.
Зазначене свідчить, про обовязок відповідача відшкодовувати позивачу витрати на виплату і доставку пільгових пенсій за рахунок установи.
Згідно п. 6.5. Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" №21-1 від 19.12.2003 розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Відповідно до п.6.4. та 6.8 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом встановлено, що позивач сплачував та доставляв пенсіонерам відповідача пільгові пенсії, призначені відповідно до Прикінцевих положень ЗУ №1058 в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
В порушення п. 2 Прикінцевих положень ЗУ №1058, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує нараховані суми по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 до управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі Луганської області, у звязку з чим за ВП шахта «Хрустальська» державного підприємства «Донбасантрацит» утворилась заборгованість у сумі 2577374,72 грн., що підтверджується карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №1 ( а.с.3).
Розмір заборгованості у сумі 2577374,72 грн. підтверджується також актом звірки заборгованості (а.с.4), який підписаний головним бухгалтером відповідача та скріплений печаткою.
Відповідно до ст.96 Цивільного Кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобовязань як на Головному підприємстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.
Таким чином, відповідальність по зобовязанню відокремленого підрозділу шахта «Хрустальська» з внесення до Пенсійного фонду України плати, яка покриває виплати на виплату та доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах, повинно нести державне підприємство «Донбасантрацит» як юридична особа.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню у повному обсязі, за списком № 1 в сумі у 2577374,72 грн.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
При прийнятті рішення, суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Сторонам розяснені вимоги статей 69-75 КАСУ, та наслідки їх невиконання.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Красному Лучі Луганської області до державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, призначених на пільгових умовах, у розмірі 2577374,72 грн. задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Донбасантрацит» (94500, Луганська область, м.Красний Луч, вул.Косіора,10, і.к. 32442646) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Красному Лучі Луганської області (94513, м.Красний Луч, вул.Гірна,2, р/р 25601312732 Ощадбанк 3115, МФО 364133, код 21792399) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком №1 у сумі 2577374,72 грн. ( два мільйона пятсот сімдесят сім тисяч триста сімдесят чотири гривні сімдесят дві копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Захарова