Постанова № 11636507, 02.06.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2010
Номер справи
2а-2957/10/1270
Номер документу
11636507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 червня 2010 року Справа № 2а-2957/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Захарової О.В.,

при секретарі: Шабаліній О.С.,

за участю:

представника позивача: Пасічника Д.С.(довіреність від 14.10.2009 №18909/10)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Повного товариства «Ювілейна компанія «Міронов і К» про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи ,-

В С Т А Н О В И В:

19 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську надано адміністративний позов про стягнення з Повного товариства «Ювілейна компанія «Міронов і К» податкового боргу з єдиного податку у розмірі 500,21 грн., звернувши стягнення на активи.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що Повне товариство «Ювілейна компанія «Міронов і К» перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську. Станом на 14.12.2009 заборгованість відповідача перед бюджетом з єдиного податку складає 500,21 грн., що виникла на підставі податкового повідомлення рішення від 28.07.2009 № 0028041510/0, винесеного податковим органом на підставі акту перевірки від 27.04.2009 №354/151. Відповідно до ст.6 Закону України №2181 та з метою погашення податкового боргу відповідача податковим органом були прийняті заходи, передбачені Законом №2181, а саме на юридичну адресу відповідача направлено першу податкову вимогу №1/1032 від 26.08.2009. яку у звязку з неможливістю вручення було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 02.09.2009 року, на юридичну адресу відповідача направлено другу податкову вимогу №2/1217 від 14.10.2009. яку у звязку з неможливістю вручення було розміщено на дошці податкових оголошень та вона вважається врученою з дня її розміщення з 26.10.2009 року.26 листопада 2009 року ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську прийнято рішення за № 116 про стягнення коштів та продаж інших активів в рахунок погашення його податкового боргу. Таким чином , зазначені за заходи з погашення податкового боргу, які були здійсненні податковою інспекцією, не дали позитивного результату.

У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 500,21 грн., звернувши стягнення на активи.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, пояснив, що за відповідачем рахувалася переплата, у звязку з чим сума податкового боргу становить 500,21 грн.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, причини не явки суду не відомі.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач Державна податкова інспекція у Жовтневому районі у м.Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України , є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення податкового боргу, є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.

Відповідач Повне товариство «Ювілейна компанія «Міронов і К» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності 15.12.1993, номер запису 1382120 0000 009788, і.к. 21759137( а.с.8).

Згідно довідки ( а.с.11) відповідач перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

Абзацом 9 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727 встановлено, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Згідно акту № 354/151 від 27.04.2009 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ( а.с.14), перевіркою, яка проводилася в приміщенні ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську встановлено порушення відповідачем абз.9 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 № 727, а саме : неподання розрахунку сплати єдиного податку за 2,3,4 квартал 2008 року .

Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ від 04.12.1990 №509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Абзацом а) підпункту 4.2.2. п.4.2 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 12.12.2000 №2181 ( далі ЗУ №2181) визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;

Підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 ст.17 Закону №2181передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

ДПІ в Жовтневому районі в м. Луганську На підставі акт перевірки, згідно з абз. а) п.п. 4.2.2. п.4.2 ст.4 та п.п. 17.1.1 п.17.1. ст.17 ЗУ № 2181 відносно відповідача винесено податкове повідомлення рішення від 28.07.2009 № 0028041510/0 ( а.с.16), яким визначено суму податкового зобовязання у розмірі 510,00 грн.

Згідно п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181 (далі Закон № 2181) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

У звязку з неможливістю вручення податкове повідомлення рішення 14.08.2009 було розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом № 354/151-1 ( а.с.15).

Відповідно до п.п 5.4.1 .п. 5.4. узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення боргу відповідачу направлялася перша податкова вимога форми «Ю1» від 26.08.2009 № 1/1032, в якій визначена сума погодженого податкового зобовязання станом на 26.08.2009 у розмірі 500,21 грн.( а.с.18).

Друга податкова вимога, в якій визначена сума погодженого податкового зобовязання станом на 14.10.2009 у розмірі 500,21 грн. форми «Ю2» від 14.10.2009 № 2/1217 ( а.с.19).

Відповідно до абз.4 п.п. 6.2.4. п.6.2 ст.6 вищезазначеного Закону України, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

У звязку з неможливістю вручення, відмітка на довідці поштового конверту «за зазначеною адресою не проживає», першу та другу податкову вимоги було розміщено на дошці податкових оголошень та вони вважаються врученими з дня їх розміщення з 02.09.2009 (а.с.18) та з 26.10.2009 ( а.с.19).

26 листопада 2009 року ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську прийнято рішення за № 116 про стягнення коштів та продаж інших активів в рахунок погашення його податкового боргу.( а.с.20).

Вжиті передбачені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу з податку на додану вартість не дали результатів.

На час розгляду справи податкова заборгованість з єдиного податку у сумі 500,21 грн., що склалася за відповідачем не сплачена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Порядок звернення стягнення визначається в ході його виконання (в тому числі примусового), та враховуючи, що позивач не навів поважних причин про необхідність звернення стягнення на активи відповідача, суд вважає, що зазначення в судовому рішенні про необхідність стягнення шляхом звернення на активи є зайвим.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Питання про судові витрати не вирішується в звязку з їх відсутністю.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Повного товариства «Ювілейна компанія Міронов і К» , код ЕДРПОУ 21759137 суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 500,21 грн.( пятсот гривень двадцять одна копійка), перерахувавши на р/р 34210378700004, банк ГУДКУ у Луганській області, одержувач: місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538, МФО 804013, код платежу 16050100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 07 червня 2010 року.

СуддяО.В. Захарова