Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 травня 2010 року Справа № 2а-3032/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Захарової О.В.
при секретарі: Лисенко Є.М.
за участю:
представника позивача: Красноруцької Н.П.(довіреність №2 від 11.01.2010)
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області до Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств про стягнення суми податкової заборгованості за рахунок активів, -
В С Т А Н О В И В:
21 квітня 2010 року Біловодська міжрайонна державна податкова інспекція в Луганській області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом про звернення стягнення на активи Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 108098,13 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що КП Марківський ККП зареєстрований як платник податків в Марківському відділенні Біловодської МДПІ 06.08.1997 за №30. Станом на 19.04.2010 відповідач має податковий борг у сумі 108098,13 грн., який не сплачений у встановлений законом строк, з них: по основному платежу 78729,84 грн. в т.ч. - по збору за забруднення навколишнього природного середовища -4337,91 грн., по комунальному податку -1212,10 грн., по податку на додану вартість -59333,00 грн., по податку на прибуток -8686,85 грн., по платі ( податку) на землю -4030,98 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин -1129,00 грн., по пені -5110,41 грн. в т. ч. по збору за забруднення навколишнього природного середовища 370,50 грн., по комунальному податку 4,73 грн., по податку на додану вартість 4342,17 грн., по податку на прибуток 336,88 грн., по платі (податку) на землю 19,08 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин 37,05 грн., по штрафним санкціям, які застосовані за затримку сплати податкового зобовязання протягом граничних строків 242557,88 грн. в т.ч. по збору за забруднення навколишнього природного середовища 1717,85 грн., по комунальному податку 234,47 грн., по податку на додану вартість 19669,06 грн., по податку на прибуток 1138,70 грн., по платі (податку) на землю 1097,00 грн., по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин 310,80 грн.
У звязку з чим позивач просить звернути стягнення на активи Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 108098,13 грн.
Зі змісту ч.1 ст.51 КАС України вбачається, що позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача надав зміни до адміністративного позову, в яких зазначив, що станом на 19.04.2010 відповідач має податковий борг у сумі 108088,02 грн., який не сплачений у встановлений законом строк, у звязку з чим просить звернути стягнення на активи Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 108088,02 грн., в т.ч.
- збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 6 426,26 грн.( основний платіж 4337,91 грн., пеня -370,50 грн., штрафна санкція -1717,85 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33118329700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- комунальний податок в сумі 1 451,30 грн.( основний платіж 1212,10 грн., пеня 4,73 грн., штрафна санкція 234,47 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33211828700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на додану вартість в сумі 83 344,23 грн.( основний платіж 59333,00 грн., пеня 4342,17 грн., штрафна санкція 19669,06 грн.) перерахувавши його на рахунок № 31110029700188, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на прибуток в сумі 10 242,32 грн. ( основний платіж 8686,85 грн., пеня 336,88 грн., штрафна санкція 1218,59 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33211806700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на землю в сумі 5 147,06 грн. (основний платіж 4030,98 грн., пеня 19,08 грн., штрафна санкція 1097,00 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33217811700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок з власників транспортних засобів в сумі 1 476,85 грн. (основний платіж 1129,00 грн., пеня 37,05 грн., штрафна санкція 310,80 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33210807700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, через представника позивача надав відзив на позов, в якому зазначив, визнає позовні вимоги у повному обсязі та просить розглянути справу без участі представника Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Відповідач - Комунальне підприємство Марківський комбінат комунальних підприємств зареєстроване як юридична особа Марківською районною державною адміністрацією Луганської області 05.04.2002 року, номер запису 1368120 0000 000177, і.к.03339590 ( а.с.11).
Довідкою від 19.04.2010 року № 145 ( а.с.10) підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Біловодській міжрайонній державній податковій інспекції з 06.08.1997 року за №30.
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
Статтею 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону №2181, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.3.1.п.5.3. ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пунктом 16.4. статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 25.12.1994 №334 передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Статтею 17 ЗУ «Про плату за землю» від 03.07.1992 № 2535 передбачено , що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Статтею 5 ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та самохідних машин та механізмів» від 11.12.1991 № 1963 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 16.1.1. пункту 16.1 ст.16 вищезазначеного Закону України передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктами 16.4.1 та 16.4.2 підпункту 16.4 вищезазначеної статті Закону передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Згідно п.п 17.1.7.п 17.1 ст.17 Закону України №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Пунктом 17.3 ст.17 вищезазначеного Закону передбачено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Враховуючи вищезазначені норми, Біловодською МДПІ в Луганській області була складена довідка про стан заборгованості відповідача на 19.04.2010 року, згідно якої загальна сума податкової заборгованості становить 108088,02 грн., в тому числі основний борг -78729,84 грн., залишок несплаченої пені - 5110,41 грн., фінансові санкції -24247,77 грн.
Згідно актів від 12.05.2010 підписаними уповноваженими представниками сторін та скріпленими печатками податкова заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 6 426,26 грн.( а.с.121) з комунального податку - 1 451,30 грн.(122), з податку на додану вартість -83 344,23 грн.( а.с.123) з податку на прибуток - 10 242,32 грн.( а.с.124), з податку на землю - 5 147,06 грн.( а.с.126), з податку з власників транспортних засобів - 1 476,85 грн. ( а.с.125).
Податкова заборгованість у розмірі 108088,02 грн., яка виникла в результаті несплати Комунальним підприємством Марківський комбінат комунальних підприємств задекларованих платежів, нарахованої суми пені та застосованих штрафних санкцій, підтверджується витягом з особового рахунку платника ( а.с.17-30);
-по збору за забруднення навколишнього природного середовища податковими розрахунками № 6925, № 6617, № 5954 ( а.с.34-36),податковим повідомленням рішенням від 19.05.2008 № 0000681531/0,від 19.05.2008 № 0000671531/0, від 19.05.2008 № 0000661531/0, від 09.03.2010 № 0001361531/0 ( а.с.37-40);
-по комунальному податку рішенням Марківської селищної ради №26/3 від 28.03.2008 (а.с.41), №26/2 від 28.03.2008 ( а.с.42) та №39/25( а.с.43-44), податковими розрахунками комунального податку №6954 ( а.с.45), №5088 ( а.с.46), № 3410 ( а.с.47), №1522( а.с.48), №6613 ( а.с.49), №5126 (а.с.50), №3228( а.с.51), № 1633( а.с.52), податковими повідомленнями рішеннями від 19.05.2008 № 0000651531/0( а.с.53), від 19.05.2008 №0000661531/0 ( а.с.54),
-по податку на додану вартість податковими деклараціями №6471 ( а.с.55 - 56), № 794(а.с.57-58), №1027 ( а.с.59-60),№1624 ( а.с.61-62), №2274( а.с.63-64), № 2657 ( а.с.65-66), №3326 ( а.с.67-68), №3957 ( а.с.69-70), №4243 ( а.с.71-72), №4990 ( а.с.73-74), № 5578 (а.с.75-76), № 6036 ( а.с.77-78), № 1033 ( а.с.79-80), №1298 ( а.с.81-82), податковими повідомленнями рішеннями від 27.01.2009 № 0000021510/0, від 31.03.2009 № 0000071510/0, від 27.05.2009 №000015150/0, від 14.09.2009 № 0000241510/0, від 12.11.2009 № 0000311510/0, від 19.01.2010 № 000031510/0, від 17.02.2010 № 0000061510/0, від 22.03.2010 №0000071510/0 ( а.с.83-90);
-з податку на прибуток підприємств деклараціями № 6729 ( а.с.91), №6880(а.с.92), податковими повідомленнями рішеннями від 12.11.2009 № 0000321510/0,від 14.09.2009 № 0000251510/0 ( а.с.94);
-з податку на землю податковими розрахунками № 371 ( а.с.95),№264 ( а.с.96), №271(а.с.97), податковими повідомленнями рішеннями від 19.05.2008 № 0000641531/0, від 19.05.2008 № 0000621531/0, від 19.05.2008 № 0000631531/0(а.с.98-100)
-з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів розрахунком суми податку ( а.с.101), податковими повідомленнями рішеннями від 22.03.2010 №0000611720/0, №0000621720 ( а.с.102-103).
Вищезазначене свідчить, що податковий борг у сумі 108088,02 грн., який виник за відповідачем документально обґрунтований позивачем та підтверджується матеріалами справи.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).
Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Визнання адміністративного суду викладено в письмовій заяві , підписаної начальником Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств та скріпленою печаткою підприємства.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року , а також вимоги ч.4 ст.94 КАС України - судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98,136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області до Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.
Звернути стягнення на активи Комунального підприємства Марківський комбінат комунальних підприємств, код 03339590,92400, Луганська область, смт. Марківка, пл. Жовтнева,13 в рахунок погашення його податкового боргу у розмірі 108088,02 грн., в тому числі:
- збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 6 426,26 грн.( шість тисяч чотириста двадцять шість гривень двадцять шість копійок)( основний платіж 4337,91 грн., пеня -370,50 грн., штрафна санкція -1717,85 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33118329700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- комунальний податок в сумі 1 451,30 грн.( одна тисяча чотириста пятдесят одна гривня тридцять копійок) )( основний платіж 1212,10 грн., пеня 4,73 грн., штрафна санкція 234,47 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33211828700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на додану вартість в сумі 83 344,23 грн.( вісімдесят три тисячі триста сорок чотири гривні двадцять три копійки) )( основний платіж 59333,00 грн., пеня 4342,17 грн., штрафна санкція 19669,06 грн.) перерахувавши його на рахунок № 31110029700188, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на прибуток в сумі 10 242,32 грн.( десять тисяч двісті сорок дві гривні тридцять дві копійки) ( основний платіж 8686,85 грн., пеня 336,88 грн., штрафна санкція 1218,59 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33211806700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок на землю в сумі 5 147,06 грн.( пять тисяч сто сорок сім гривень, шість копійок) (основний платіж 4030,98 грн., пеня 19,08 грн., штрафна санкція 1097,00 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33217811700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013;
- податок з власників транспортних засобів в сумі 1 476,85 грн.(одна тисяча чотириста сімдесят шість гривень вісімдесят пять копійок) (основний платіж 1129,00 грн., пеня 37,05 грн., штрафна санкція 310,80 грн.) перерахувавши його на рахунок № 33210807700189, місцевий бюджет Марківська селищна рада , банк одержувач ГУДКУ у Марківському районі Луганської області, код банку 24046892, МФО 84013.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано 25 травня 2010 року
СуддяО.В. Захарова