Постанова № 11636469, 12.05.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2010
Номер справи
2а-2862/10/1270
Номер документу
11636469
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 травня 2010 року Справа № 2а-2862/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Захарової О.В.,

при секретарі: Шабаліній О.С.,

за участю:

прокурора: Гриненка С.В. (посвідчення № 548 , видане 31.07.2008),

представника позивача: Анохіної Г.О. (довіреність від 14.08.09 р. № 5971/10),

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Словяносербського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення суми податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

13 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду Прокурором Словяносербського району Луганської області надано адміністративний позов в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення суми податкового боргу по платежам до бюджетів та державних цільових фондів у розмірі 5012,48 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що ТОВ «Стахановместоп» зареєстроване та взяте на облік як платник податків у ДПІ Словяносербського району 22.08.2000 року та діє відповідно до Статуту.

Станом на 12.03.2010 року за відповідачем обліковується податковий борг в сумі 5012,48 грн., який склався зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за кодом платежу: 50080213 в сумі 5012,48 грн.

По закінченню встановленого законом терміну сплати, вказані суми не перераховуються до бюджету.

ТОВ «Стахановместоп» не забезпечило виконання зобовязань перед бюджетом за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.

У звязку з чим прокурор просить стягнути з відповідача суму податкового боргу по платежам до бюджетів та державних цільових фондів у розмірі 5012,48 грн.

У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд задовольнити позов.

Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги, просив суд стягнути з відповідача суму боргу зі збору за забруднення навколишнього середовища у розмірі 5012,48 грн. та перерахувати зазначену суму на р/р Весняненської сільської ради № 33117329700306, отримувач УДК в Словносербському районі, код отримувача 24046691, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, місце та дату судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується долученої представником позивача до матеріалів справи розпискою, причини не явки суду не відомі.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач Державна податкова інспекція у Словяносербському районі Луганської області, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України , є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення податкового боргу є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп», і.к. 31083574, зареєстроване в якості субєкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Стаханівської міської ради 15.08.2000 року за № 1392120 0000 000138. ( а.с.12).

Згідно довідки управління статистики АБ №075981 ( а.с.11) має статус юридичної особи.

В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» перебуває на обліку в ДПІ у Словяносербському районі Луганської області як платник окремих податків та зборів, зокрема збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Додатком ( а.с.9) підтверджується, що відповідач зареєстрований як платник окремих податків з 27.10.2009, номер реєстрації в ДПІ 19109.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) далі ( Закон № 2181) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно податкового розрахунку зі збору за забруднення навколишнього природного середовища від 01.02.2010 № 16315 ( а.с.15) та зворотного боку облікової картки станом на 07.05.2010 зі відповідачем склався податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5012,48 грн.

Згідно п.5.3 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Відповідно до п.п 5.4.1 .п. 5.4. вищезазначеної статті Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

02.12.2009 представником відповідача було отримано першу податкову вимогу від 02 грудня 2009 року № 1/229 ( а.с.7).

22.01.2010 було отримано другу податкову вимогу від 22 січня 2010 року №2/9 ( а.с.8).

Вжиті ДПІ у Словяносербському районі Луганської області заходи щодо погашення податкового боргу не дали ніяких результатів.

На час розгляду справи податкова заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5012,48 грн., що склалася за відповідачем, не сплачена.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі, в розмірі 5012,48 грн.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як Прокуратура Словяносербського району Луганської області звільнена від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України , ЗУ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) , суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Словяносербського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Словяносербському районі Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» про стягнення суми податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стахановместоп» ( і.к. 31083574) суму податкового боргу по платежам до бюджетів та державних цільових фондів у розмірі 5012,48 грн. ( пять тисяч дванадцять гривень сорок вісім копійок) на р/р Весняненської сільської ради № 33117329700306, отримувач УДК в Словносербському районі, код отримувача 24046691, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію постанови направити відповідачу.

СуддяО.В. Захарова