Постанова № 11636450, 15.04.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2010
Номер справи
2а-2262/10/1270
Номер документу
11636450
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 квітня 2010 року Справа № 2а-2262/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Захарової О.В.

секретаря: Шабаліної О.С.

за участю:

представника позивача: Кудима В.О. (довіреність №4/10-025 від 11.01.2010)

представника відповідача: директора Головньова Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська сільгосптехніка» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи ,-

В С Т А Н О В И В:

26 березня 2010 року позивач Краснодонська обєднана державна податкова інспекція Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська сільгосптехніка» про стягнення податкового боргу у сумі 288501,90 грн., звернувши стягнення на активи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ВАТ «Краснодонська сільгосптехніка» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Краснодонською районною державною адміністрацією Луганської області з 30.07.1996 за № 13651200000000019 і внесено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України за № 03563011.

Відповідач відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» має узгоджені податкові зобовязання з податку на додану вартість, земельного податку, заборгованість по орендній платі за землю та фіксованому с/г податку. Податкові зобовязання були визначені відповідачем самостійно у податкових деклараціях(розрахунках).

У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань, відповідно до п.5.4 ст.5 Закону станом на 25.03.2010 у відповідача виник податковий борг у сумі 288501,90 грн., який складається з :

- податку на додану вартість ( 3014010101) - 235978,78 грн.,

- інші податки (3016030001) 10209,16 грн.,

- земельний податок з юридичних особі ( 5013050118)-2991,19 грн.,

- земельний податок з юридичних осіб ( 5013050119)-12689,44 грн.,

- земельний податок з юридичних осіб ( 5013050112)- 4527,12 грн.,

- орендна плата за землю з юридичних осіб ( 5013050219) -3129,68 грн.,

- фіксований с/г податок ( 5016040118)-18976,53 грн.

Відповідно до п.п. 16.1.2 «а», п.16.1 ст.16 Закону за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання. У звязку з чим боржник станом на 25.03.2010 має заборгованість з нарахованої пені у сумі 80560,89 грн.

Враховуючи зазначене, позивач просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 288501,90 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, уточнив, що заборгованість з інших податків (код платежу 301603001) у сумі 10209,16 грн., підлягає стягненню на користь державного бюджету, р/р 31112071700134, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, крім цього уточнив код платежу по податковому боргу з земельного податку з юридичних осіб, замість 5016040118 зазначив 5013050112.

Представник відповідача позовні вимоги визнав повністю, надавши письмову заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач - є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю органів державної податкової служби та фізичних осіб підприємців щодо стягнення заборгованості є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».

Відповідач - ВАТ «Краснодонська сільгосптехніка» зареєстрована Краснодонською районною державною адміністрацією Луганської області 30.07.1996, номер запису 1365120 0000 000019, місцезнаходження: 94470, Луганська обл., Краснодонський район, с.Новоганнівка, вул.Радянська,1, і.к. 03563011 ( а.с.72).

З п.3.1 та.3.13 ч.3 статуту підприємства ( а.с.68-70) вбачається, що підприємство є юридичною особою з моменту реєстрації та несе відповідальність за своїми зобовязаннями в межах належного майна, на яке згідно діючого законодавства може бути звернено стягнення.

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 16.1.1.пункту 16.1. ст.16 ЗУ №2181 передбачено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно абз. «а» п.п.16.1.2. п.16.2 ст.16 вищезазначеного Закону нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.

В судовому засіданні представником позивача підтримано, а відповідачем визнано, що розмір податкового боргу на час розгляду справи становить 288501,90 грн., а саме:

- з податку на додану вартість ( 3014010101) - 235978,78 грн.,

- інші податки (3016030001) 10209,16 грн.,

- земельний податок з юридичних особі ( 5013050118)-2991,19 грн.,

- земельний податок з юридичних осіб ( 5013050119)-12689,44 грн.,

- земельний податок з юридичних осіб ( 5013050112)- 4527,12 грн.,

- орендна плата за землю з юридичних осіб ( 5013050219) -3129,68 грн.,

- фіксований с/г податок ( 5016040118)-18976,53 грн.

Вищезазначений факт підтверджується також доказами, наявними в матеріалах справи - корінцями податкових повідомлень рішень № 0003071541 та № 0003051541, № 0003101541, 0003091541 , № 0003061541, № 0003041541, 0003031541. № 0003021541, №0003111541 від 06.06.2007 ( а.с.8,9,38,39.40,58), податковими розрахунками земельного податку від 31.01.2007, від 27.01.2006 (.а.с.10,11), податковими деклараціями з податку на додану вартість №37370 від 18.01.2010,№ 33965 від 21.12.2009 , № 32631 від 18.11.2009, № 29099 від 16.10.2009, № 25035 від 180909, № 23440 від 17.08.2009, №19907 від 17.07.2009, № 13455 від 18.05.2009, № 10202 від 17.04.2009, № 5942 від 18.03.2009, № 4165 від 18.02.2009, № 37498 від 16.01.2009, № 32978 від 15.12.2008( а.с.12- 37), корінцями податкових повідомлень рішень № 0000321541/0, № 0000331541/0 від 15.01.2010 ( а.с.59), № 0004851541/0, № 000486154/0, № 0004841541/0 від 19.08.2009 ( а.с.60),№ 0007571541/0 від 21.07.2008( а.с.61), податковою декларацією з орендної плати за землю №1376 від 26.01.2009 ( а.с.62) податковими розрахунками земельного податку № 1381 від 16.01.2009, №1940 від 30.01.2008 ( а.с.63,64), корінцями податкових повідомлень рішень № 0001231640/0 від 11.03.2008, №0001691640/0 від 21.05.2008, №0000601640 від 01.02.2008, № 0006221640/0 від 10.12.2007, №0006201640/0 від 10.12.2007, №0003171640/0 від 09.12.2008, №0002891640/0 від 12.08.2009, №0001811640/0 від 22.05.2009 ( а.с.84-92).

Крім цього представником позивача на підтвердження позовних надано витяг-зворотний бік облікової картки платника ( а.с. 41 57) та довідку , щодо стану заборгованості на 09.03.2010, в якій чітко визначено на підставі яких документів виникла заборгованість та за який період. (а.с.65 -67).

Зазначене свідчить, що сума податкової заборгованості у розмірі 288501,90 грн., обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Краснодонська сільгосптехніка» (і.к.03563011) податковий борг у сумі 288501,90 грн., у тому числі :

-з податку на додану вартість у сумі 235978,78 грн.( двісті тридцять пять тисяч девятсот сімдесят вісім гривень сімдесят вісім копійок) на користь державного бюджету, код платежу 3014010101, р/р 31119029700134, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в луганській області, МФО 804013.

- з фіксованого сільськогосподарського податку - 18976,53 грн. ( вісімнадцять тисяч девятсот сімдесят шість гривень пятдесят три копійки) на користь державного бюджету, код платежу 5016040118, р/р 31416530700144, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в луганській області, МФО 804013.

- з земельного податку з юридичних осіб - 20207,75 грн.( двадцять тисяч двісті сім гривень сімдесят пять копійок) на користь державного бюджету, коди платежів 5013050112, 5013050119, 5013050118, р/р 31416530700144, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в луганській області, МФО 804013.

- з орендної плати за землю 3129,68 грн.( три тисячі сто двадцять девять гривень шістдесят вісім копійок) на користь державного бюджету, код платежу 5013050219, р/р 31416530700144, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в луганській області, МФО 804013;

- інші податки -10209,16 грн. ( десять тисяч двісті девять гривень шістнадцять копійок) на користь держаного бюджету , код платежу 3016030001, р/р 31112071700134, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяО.В. Захарова