Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.12
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 квітня 2010 року Справа № 2а-1965/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Захарової О.В.
секретаря Шабаліної О.С.
за участю:
представника позивача: Стахової Т.П.(довіреність №01-02/2 від 11.01.2010)
представник відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Брянці Луганської області до Комунального підприємства «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання» про стягнення недоїмки по страховим внескам та пені на загальну суму 9502,86 грн., -
ВСТАНОВИВ:
18 березня 2010 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Брянці Луганської області звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне обєднання» про стягнення недоїмки по страховим внескам у сумі 6970,42 грн. та пені у сумі 2532,44 грн., всього 9502,86 грн. за період з 01.01.2009 по 01.01.2010.
В обґрунтування позову зазначено, що в порушення вимог ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», п.п. 4.12, 4.13, 4.14 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» страхові внески комунальним підприємством «Житлово експлуатаційне обєднання» перераховувалися не повністю, в звязку з чим виникла заборгованість .
Згідно акту перевірки правильності нарахування, перерахування та витрачання коштів № 11-10 від 08.02.2010 станом на 01.01.2010 загальна сума недоїмки по страховим внескам становить 23705,48 грн., несплачена пеня нарахована за минулими актами 3760,38 грн. та нарахована пеня за період з 01.01.2009 по 01.01.2010.
Постановою Господарського суду Луганської області від 23.03.2006 з КП «Житлово-експлуатаційне обєднання» було стягнуто недоїмку в сумі 5984,80 грн., яка утворилася за період з 01.04.2005 по 01.01.2006, постановою Господарського суду Луганської області з відповідача було стягнуто недоїмку 1000,84 грн. та пеню у сумі 334,51 грн. за період з 01.01.2006 по 01.07.2006, постановою від 11.06.2007 з відповідача було стягнуто недоїмку 2218,59 грн. та пеню -359,92 грн. за період з 01.07.2006 по 01.07.2007.
Відповідно до постанови Луганського окружного адміністративного суду від 24.12.2007 з відповідача було стягнуто недоїмку в сумі 1989,42 грн. та пеню -490,58 грн., відповідно до постанови від 22.05.2008 стягнуто недоїмку в сумі 1746,60 грн. та пеню 555,51 грн. за період з 01.01.2007 по 01.01.2008, постановою від 26 травня 2009 стягнуто недоїмку в сумі 2255,99 грн. та пеню 1121,95 грн. за період з 01.01.2008 до 01.01.2009.
До теперішнього часу рішення Господарського суду та Луганського окружного адміністративного суду не виконані, недоїмку та пеню не сплачено.
Відповідно до акту перевірки від 08.02.2010 за період з 01.01.2009 по 01.01.2010 недоїмка відповідача збільшилася на 6970,42 грн.(23705,48-5984,80-1000,84-2218,59-1989,42-1746,60-1538,82-2255,99=6970,42 грн.). Крім цього, за зазначений період була нарахована пеня в сумі 2532,44 грн., яку також не сплачено у встановлений строк.
У звязку з чим, позивач просить стягнути з відповідача суму заборгованості по страховим внескам у розмірі 9502,86 грн. за період з 01.01.2009 до 01.01.2010.
Представник позивача у судовому засіданні надав уточнений адміністративний позов, в якому найменування відповідача зазначив Комунальне підприємство «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання», надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника КП «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання»( а.с.21) та заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі (а.с.22).
Відповідно до ч. 1 ст.136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Заява про визнання позову підписана директором КП «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання» та скріплена печаткою підприємства ( а.с.22).
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Пунктом 7 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що субєкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із Законом України від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР «Основи законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування» страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообовязкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Статтею 46 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі Закон № 1105-XIV)регламентовано, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, здійснює збір та акумулювання страхових внесків.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідач Комунальне підприємство «Брянківське житлово експлуатаційне обєднання» зареєстроване виконавчим комітетом Брянківської міської ради Луганської області 30.12.1999 року, і.к. 30663867 ( а.с.4).
У відповідності до ст.ст. 6, 7 Закону №1105-XIV юридичні особи або структурні підрозділи із відокремленим балансом є страхувальниками з обов'язкового страхування від нещасних випадків.
Відповідач у відповідності із вимогами статті 10 Закону 1105-XIV взятий на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Брянці Луганської області як страхувальник, про що свідчить страхове свідоцтво № 1205000096 (а.с.7).
Частиною 2 ст. 45 Закону встановлено, що роботодавець як страхувальник зобовязаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно із ч. 8 статті 47 Закону страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134, затверджено Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі Інструкція).
Розділом 4 Інструкції встановлено порядок обчислення та строки сплати страхових внесків до Фонду.
Страхові внески сплачуються в день перерахування коштів на особові рахунки - страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків.
Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків. (п. 4.12 Інструкції).
Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду (п. 4.13 Інструкції).
Згідно зі ст. 1, 2 Закону України 22 лютого 2001 року N 2272-III «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (із змінами і доповненнями) (далі Закон N 2272-III) структурним підрозділам встановлені страхові тарифи у розмірі фіксованих відсотків від фактичних витрат на оплату праці.
У відповідності до ст.1 Закону N 2272-III відповідачу встановлений страховий тариф (у відсотках до фактичних витрат на оплату праці найманих працівників) 0,57 %.
Відповідно до п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
При стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за рік 2009, підписаної керівником та головним бухгалтером підприємства, недоїмка зі сплати страхових внесків становить 23705,48 грн. (а.с.27).
З пояснень представника позивача вбачається, що постановою Господарського суду від 23.03.2006 з КП «Житлово-експлуатаційне обєднання» було стягнуто недоїмку в сумі 5984,80 грн., яка утворилася за період з 01.04.2005 по 01.01.2006, постановою Господарського суду Луганської області з відповідача було стягнуто недоїмку 1000,84 грн. та пеню у сумі 334,51 грн. за період з 01.01.2006 по 01.07.2006, постановою від 11.06.2007 з відповідача було стягнуто недоїмку 2218,59 грн. та пеню -359,92 грн. за період з 01.07.2006 по 01.07.2007, відповідно до постанови Луганського окружного адміністративного суду від 24.12.2007 з відповідача було стягнуто недоїмку в сумі 1989,42 грн. та пеню -490,58 грн., відповідно до постанови від 22.05.2008 стягнуто недоїмку в сумі 1746,60 грн. та пеню 555,51 грн. за період з 01.01.2007 по 01.01.2008, постановою від 26 травня 2009 стягнуто недоїмку в сумі 2255,99 грн. та пеню 1121,95 грн. за період з 01.01.2008 до 01.01.2009.
Таким чином, сума недоїмки зі сплати страхових внесків за період з 01.01.2009 до 01.01.2010 становить 6970,42 грн. (23705,48-5984,80-1000,84-2218,59-1989,42-1746,60-1538,82-2255,99=6970,42 грн.).
Відповідно до акту перевірки №11-10 від 08.02.2010 року ( а.с.8-9) позивачем виявлено порушення відповідачем строку сплати страхових внесків, за що нарахована пеня у сумі 2532,44 грн.
Нарахована пеня у розмірі 2532,44 грн. відображена в п.6 розрахункової відомості за І квартал 2010 року ( а.с.28).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що сума заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 9502,86 грн., у тому числі недоїмка по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 6970,42 грн. та пеня в сумі 2532,44 грн. обґрунтована та підтверджена матеріалами справи.
За таких обставин, позовні вимоги слід визнати обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 34 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України ”№1105-XIV від 23.09.1999 „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 112, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Брянці Луганської області до Комунального підприємства «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання» про стягнення недоїмки по страховим внескам та пені на загальну суму 9502,86 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Брянківське житлово-експлуатаційне обєднання» , і.к.30663867 на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Брянці Луганської області (Луганська область, м.Брянка, пл.Леніна,б.4, р/р 37173412001253, МФО 804013 в УДК м. Луганська , і.к. 25926916) недоїмку по внескам на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 6970,42 грн. та пеню в сумі 2532,44 грн., всього 9502,86 грн. (девять тисяч пятсот дві гривні вісімдесят шість копійок) за період з 01.01.2009 до 01.01.2010.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Захарова