Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 квітня 2010 року Справа № 2а-2687/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Захарової О.В.
при секретарі: Шабаліній О.С.
за участю:
представника відповідача: Черкашина О.О.(довіреність дійсна до 31.12.2010)
представник позивача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства № 03284 про заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 254884,24 грн. ,-
ВСТАНОВИВ:
07 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства №03284 про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 254884,24 грн., у т.ч. недоїмка -238691,66 грн., фінансові санкції -5582,84 грн., пеня -10609,74 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідача зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області як платника страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. В порушення ч.2 п.6 ст.17 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідач не сплачує у встановлений термін страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим станом на 01.02.2010 утворилася заборгованість в загальній сумі 309565,12 грн., у т.ч. недоїмка 284141,72 грн., фінансові санкції 13380,96 грн., пеня 12042,44 грн.
Відповідно до ст. 106 Закону управлінням ПФУ в м.Краснодоні до відповідача була направлена вимога про сплату боргу № 39 від 05.02.2010. Однак до цього часу вимога частково сплачена у сумі 54680,88 грн., а саме: недоїмка -45450,06 грн., фінансова санкція -7798,12 грн., пеня -1432,70 грн., залишок заборгованості складає 254884,24 грн., а саме: недоїмка 238691,66 грн., фінансова санкція -5582,84 грн., пеня -10609,74 грн.
У звязку з чим, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 254884,24 грн.
У судове засідання позивач не прибув, надіслав клопотання про проведення судового засідання у його відсутність, зазначив, що позов підтримує у повному обсязі.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача, на підставі доказів, наявних у матеріалах справи.
Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву про визнання позову, зазначив, що позовні вимоги у розмірі 254884,24 грн. визнає у повному обсязі, однак просить суд при винесені постанови по справі урахувати тяжке фінансове становище підприємства та не стягувати фінансові санкції.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів та юридичних осіб щодо стягнення заборгованості по страховим внескам є публічно правовими ,оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Відповідач Краснодонське комунальне автотранспортне підприємство 032804, і.к. 03328072 зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 11.01.1997, запис номер 1387120 0000 000532 ( а.с.5).
За змістом ст.ст.14, 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1058 від 09.07.2003 (далі Закон №1058) відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду.
Відповідач перебуває на обліку як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в м. Краснодоні Луганської області з 11.01.1997 ( а.с.6).
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітнім періодом є календарний місяць.
Згідно з ч. 12 ст. 20 Закону № 1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Пунктом 3 ч.12 цієї статті визначено, що у разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).
Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092, п.11.11 та 14.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 31.01.2005 №3-1), продубльовано вказані положення Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 стосовно обчислення, сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Закону № 1058 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Частиною 2 ст. 106 Закону № 1058 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Станом на 01.02.2010 за відповідачем утворилася заборгованість в загальній сумі 309565,12 грн., у тому числі:
- недоїмка 284141,72 грн.,
- фінансові санкції 13380,96 грн.,
- пеня 12042,44 грн.
Позивачем згідно вимог ч.3 ст.106 Закону № 1058 відповідачу направлена вимога про сплату боргу № Ю- 39 від 05.02.2010, яка отримана уповноваженим представником 08.02.2010, що підтверджується підписом в повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.7).
Вимогу відповідач у встановленому порядку не оскаржив, суму заборгованості в повному обсязі не сплатив.
Несплачена заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування становить 254884,24 грн., а саме :
- недоїмка 238691,66 грн.
- фінансова санкція -5582,84 грн.
- пеня -10609,74 грн.
Сума заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 254884,24 грн. відповідачем у судовому засіданні не оспорюється.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Частиною 3 ст. 106 Закону №1058 встановлено, що орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми боргу в розмірі 254884,24 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Суд не приймає до уваги доводи представника щодо необхідності звільнення його від сплати суми штрафної санкції та пені у звязку з тяжким фінансовим станом підприємства, оскільки Законом №1058 не передбачені пільги або підстави для звільнення від сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 № 1092, п. 5.1.5 - 5.1.6., п. 11.11 та 14.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 31.01.2005 № 3-1), ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області до Краснодонського комунального автотранспортного підприємства № 03284 про заборгованості по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 254884,24 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Краснодонського комунального автотранспортного підприємства №03284, і.к 03328072 на користь управління Пенсійного фонду України в м.Краснодоні Луганської області (94407, м. Краснодон, Мікроцентр,20, п/р 25602301731 в ЛОУ «Ощадбанка» м.Луганськ, МФО 304665, код 21792382) заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 254 884,24 грн.(двісті пятдесят чотири тисячі вісімсот вісімдесят чотири гривні двадцять чотири копійки), у тому числі недоїмка - 238691,66 грн., фінансові санкції -5582,84 грн., пеня -10609,74 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяО.В. Захарова