Постанова № 11619604, 30.09.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2010
Номер справи
7364/10/2070
Номер документу
11619604
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"30" вересня 2010 р. № 2а- 7364/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді Панченко О.В.

за участю секретаря судового засідання Венглюк Т.В.,

за участю:

представник позивача не прибув.

представника відповідача Шумари С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі позивач) звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, адміністративно - господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів в сумі 8717,08 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 141,48 грн., усього 8858,56 грн.

В обґрунтування позовних вимог ХОВФСЗІ вказало, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" до 16.04.2010 року, повинно було самостійно сплатити адміністративно - господарські санкції у розмірі 8717,08 грн., за 2 робочих місця призначених для працевлаштування інвалідів та не зайняті інвалідами. Дана сума заборгованості по адміністративно - господарських санкціях підтверджується документом - звіт за формою 10-ПІ № 8212 від 07.06.2010 за 2009 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій. Розмір пені у сумі 141,48 грн. підтверджується Розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно - господарських санкцій.

Оскільки вищезазначені суми відповідачем добровільно не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі: 8858,56 грн.

У судове засідання представник позивача не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просив слухати справу за відсутності представника позивача.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала, просила відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що відповідно до спеціфікі підприємства (ТОВ "Аеліта плюс" - ательє) працевлаштувати інвалідів досить важко. Ті інваліди, які зверталися для працевлаштування на підприємстві, самі відмовлялись від працевлаштування. Обов"язку шукати для працевлаштування інвалідів у підприємства - немає. Окрмі того, сума накладених адміністративно - господарських санкцій та пені досить великі для підприємства. За таких обставин представник відповідача просила відмовити у задоволені позову ХОВФСЗІ.

Суд, вислухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов ХОВФСЗІ обгрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено, що згідно поданій державній звітності «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» (форма № 10-ПІ) за 2010 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" складає 41 особа. Кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до встановленого нормативу повинна складати у 2010 році 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів. У 2010 році у товаристві "Аеліта плюс" інваліди не працювали.

Відповідно до ст. ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року із змінами та доповненнями, для підприємств, об'єднань, установ незалежно від форм власності та господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, у кількості одного робочого місця.

Робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів і включають їх до колективного договору.

Таким чином, створеним робочим місцем є те, яке введено в дію шляхом працевлаштування інваліда.

Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зобов'язує відповідача, відповідно до 4-х відсоткового нормативу, створити робочі місця для праці інвалідів, зазначити їх у колективному договорі і інформувати центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів, а органи працевлаштування підібрати робоче місце і працевлаштувати інваліда.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач на протязі 2009 року подавав до Харківського міського центру зайнятості звіти форми 3-ПН, проте звіти за формою 3-ПН не містили відомості про наявність ваканасій для інвалідів.(а.с. 17, 23).

Відповідачем не надано суду доказів повідомлення уповноважених органів про наявність вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємстві у 2009 року.

Відповідно до ст. 20 зазначеного Закону підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж встановлено нормативом, щорічно сплачують відповідному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, у розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Сплату штрафних санкцій підприємства (об'єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів). У разі відсутності коштів штрафні санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об'єднання), установи і організації в порядку, передбаченому чинним законодавством.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадський організацій інвалідів, фізичних осіб, де працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративногосподарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом визначається у розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації.

Згідно звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік (форма № 10-ПІ поштова-річна) середньорічна заробітна плата на його підприємстві у 2009 році становила 4358,54 грн.

За 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів не зайняті інвалідами, відповідач повинен був самостійно сплатити до 16.04.2010 року адміністративногосподарські санкції у розмірі 8717,08 грн.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк .

У зв'язку з несплатою Товариством з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" адміністративногосподарських санкцій товариству нараховано пеню у розмірі 141,48 грн.: (8717, 08 грн. х 0,03 % )х 54 дн. = 141, 48 грн.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог ХОВФСЗІ.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» ст. ст. 6-14, 160, 161, 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аеліта плюс" (юридична адреса: 61052 м. Харків, вул. Ярославська, 18/15 .код ЄДРПОУ 36035279.МФО 331489,р/р 260046303 ХРУ ЛБ «Полтава-Банк») на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (61022, Харків.Держпром.1під., 1пов.,к.16, ЄДРПОУ (14070760) одержувач: р/р 31219230700003.МФО 851011 код одержувача 24134567, УДК у Дзержинському районі м. Харкова), адміністративно - господарські санкції за не зайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів в сумі 8717,08 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій у розмірі 141,48 грн., загальну суму <Текст >8858.56 грн. (вісім тисяч вісімсот п'ятдесят вісім грн. 56 коп.).

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. З , ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 05 жовтня 2010 року.

Суддя Панченко О.В.