Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.15
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 жовтня 2010 року Справа № 2а-7287/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Лисенко Є.М.
за участю:
представника позивача: Пропльоткіної Н.В.(дов.№07-10- 4 від 11.01.2010)
представник відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
22 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону» про стягнення простроченої заборгованості у сумі 28738,54 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований як платник збору на обовязкове соціальне страхування, що має найману робочу силу в Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності під № 440250000611.
Згідно фінансового звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності , форми 4-ФСС, станом на 01.07.2010 року за КП «ЖЕК №6 м.Краснодону» рахується прострочена заборгованість у сумі 28738,54 грн.
У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача прострочену заборгованість у сумі 28738,54 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, надіслав відзив на адміністративний позов, в якому зазначає, що погоджується з позовними вимогами та просить розглянути справу без участі представника комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону».
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обовязки сторін.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Відповідач - Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону», і.к. 23263418, зареєстроване виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 18.05.2007, номер запису 1387123 0000 000822 ( а.с.12, 13).
Як платник страхових внесків комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону» зареєстроване в Краснодонській міській виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, код 440250000611, що підтверджується заявою про реєстрацію (а.с.8), карткою страхувальника ( а.с.17), повідомленнями про взяття на облік страхувальника (а.с.9,22).
Позивач за змістом ст. ст.9, 13 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”від 18.01.2001 року №2240-111 є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, забезпечує збір і акумуляцію страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування» від 11.01.2001 року та пункту 3.1.1. Інструкції „Про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженої постановою Правління фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 року, відповідач як субєкт підприємницької діяльності, що має найману робочу силу повинен нараховувати 1,4% суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та 0,25%, 0,5%-1,0% від суми оплати найманих працівників.
Частиною 2 ст. 27 Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” встановлено, що роботодавець як страхувальник зобовязаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Згідно абз.2 та 5 п.1 ст. 23 ЗУ „ Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
Відповідно до абз.1,2 ч.1 ст 30. ЗУ № 2240-ІІІ Страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
За несвоєчасність сплати страхувальником страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальника було взято на облік.
Згідно фінансового звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, повязані з загальнообовязковим державним соціальним страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності за ІІ квартал 2010 року форми 4-ФСС( а.с.6) та акту звірки взаємних рахунків, підписаного уповноваженими представниками сторін, станом на 01.07.2010 року за відповідачем існує прострочена заборгованість у сумі 28738,54 грн.
Відповідно до ст.8 вищезазначеного Закону України спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Сума простроченої заборгованості на час розгляду справи відповідачем не перерахована.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1,9,13,27 Законом України „ Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням ” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №6 м.Краснодону» ( і.к.32363418) на користь Виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та перерахувати на р/р 3717250010000 в УДК Луганської області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 21785643 прострочену заборгованість у сумі 28738,54 (двадцять вісім тисяч сімсот тридцять вісім гривень пятдесят чотири копійки) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяС.М. Чиркін