Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
30.09.10 місто СевастопольСправа №2а-2503/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого судді Прохорчук О.В.;
секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,
за участю:
представника позивача Інаятов Євген Олександрович, довіреність № 2373/9/32-057 від 26.11.2009,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Севастополі адміністративну справу за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополідо фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у місті Севастополі Державної податкової адміністрації України звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням відповідачем статей 1, 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.08.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.
Іншою ухвалою від 27.08.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідачка в судове засідання не зявилась, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином, поштові повідомлення повернулись до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
На підставі викладеного суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідачки за наявними в ній доказами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 12.06.2000 за № НОМЕР_2 та зареєстрована в реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
26.05.2010 посадовими особами Регіонального Управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі проведено перевірку торгівельного обєкту закусочної, яка розташована за адресою: місто Севастополь, вул. Колобова, 37, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, з питання дотримання ним вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995, за результатами якої складений акт № 87/3201/НОМЕР_1 від 26.05.2010.
У ході перевірки встановлені порушення статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995, які виразились у наступному:
- зберігання у торгівельному обєкті алкогольних напоїв без внесення місця зберігання до Єдиного реєстру.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, серії НОМЕР_3 від 01.01.2010 терміном дії з 01.01.2010 до 31.12.2011.
Відповідно до абзацу 6 частини 1 статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які відносяться до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів під кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.
Частиною 11 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з абзацом 22 частини 1 статті 1 вказаного Закону України єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Частиною 33 статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України «Про Затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання»№ 251 від 28.05.2005 довідка про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру повинна перебувати у місці зберігання та предявлятися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Статтею 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з частиною 7 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Судом встановлено, що перевірка відповідача проведена на підставі направлення Регіонального Управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі № 89 від 26.05.2010 на проведення позапланової виїзної перевірки з 26.05.2010 по 28.05.2010 субєкта господарювання ОСОБА_2 щодо дотримання вимог чинного законодавства, що регулює виробництво і обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Абзацами 5, 11 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Згідно з описом алкогольних напоїв, які зберігаються у закусочної, яка перевірялась, їх загальна вартість складає 843,80 грн.
За вказані порушення, на підставі абзацу 11 частини 2 статті 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995, рішенням Регіонального Управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі № 270442-0005-32-036 від 28.05.2010 до відповідачки застосовані фінансові санкції за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеному до Єдиного державного реєстру - 1700,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачкою 28.05.2010, про що свідчить її підпис, у встановленому законом порядку не оскаржено.
Відповідно до пункту 10 Порядку застосування санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, у разі невиконання суб'єктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
У порушення вимог пункту 10 Порядку застосування санкцій рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання відповідачкою не виконано.
Враховуючи викладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідачки суми заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інших реквізитів в матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Гагарінського району міста Севастополя (ГУДК України в місті Севастополі, код платежу 21081100, код ОКПО 24035612, МФО 824509, р/р 31111106700006) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 05 жовтня 2010 року.