Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 367/4068/17
Провадження №2/367/193/2023
УХВАЛА
Іменем України
16 серпня 2023 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Шестопалової Я.В.,
за участі секретаря с/з Балинської О.С.,
прокурора Годлевської-Коновалової А.В.,
представника відповідача Єгорова Б.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області цивільну справу за позовом Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ОСОБА_1 , треті особи: Міністерство екології та природних ресурсів України, Національний природний парк "Голосіївський" про витребування майна з чужого незаконного володіння,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Ірпінського міськогосуду Київськоїобласті перебуває цивільна справа № 367/4068/17 за позовною заявою Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ОСОБА_1 , треті особи: Міністерство екології та природних ресурсів України, Національний природний парк "Голосіївський" про витребування майна з чужого незаконного володіння.
28.09.2021 рокудо судувід представникавідповідача ОСОБА_2 надійшло клопотання про залучення Київської обласної ради в якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
У судовому засіданні прокурор Годлевська-Коновалова А.В. заперечувала щодо задоволення клопотання.
У судовому засіданні представник відповідача Єгоров Б.С. підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає подану заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено,що 23.09.2021 року на пленарному засіданні Київської міської ради було прийнято рішення «Про звернення Київської міської ради до Київської обласної ради, Офісу Генерального прокурора України, Національного антикорупційного бюро України, Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві щодо ситуації навколо протиправного вилучення земель територіальної громади міста Києва та намагання у позаправовий спосіб зміни меж міста Києва» №08/231-3507/ПР.
Відповідно до тексту Звернення, на даний час між Київською міською радою та Київською обласною радою - існує реальний конфлікт інтересів щодо встановлення меж міста Києва. Так, відповідно до тексту Звернення, Київська міська рада вважає, що смт. Коцюбинське знаходиться в межах м. Києва, і відповідно питання щодо розподілу земель комунальної/державної власності знаходиться в правовому полі Київської міської ради:
«Відповідно до наказу Державного агентства земельних ресурсів України від 11.10.2021 року №1-дск та рішення Київської міської ради від 15.02.2018 року №47/4111 «Про питання міської геодезичної мережі міста Києва» існуючі меж містка Києва перераховані в Державному геодезичну референтну систему координат УСК - 2000 (ідентифікатор МСК-80). Відповідно загальна площа міста Києва становить 82 722,3537 га (з врахуванням площі смт. Коцюбинське - 87,0 га). Без врахування смт. Коцюбинське, яке знаходиться в північно-західній частині міста Києва загальною площею 87,0 га, площа міста Києва становить 82 635,3537 га.»
В свою чергу Київська обласна рада вважає, що смт. Коцюбинське знаходиться на території Київської області, і відповідно землі смт. Коцюбинське підпадають під порядкування Київської обласної ради, у зв?язку з чим Київська обласна рада Восьмого скликання прийняла рішення від 09.09.2021 року № 114-05 VIII «Про затвердження Схеми планування території Київської області» - яким затверджено схему планування території Київської області, з якої вбачається розширення територій, зокрема за рахунок Національного природного парку «Голосіївський», меж смт. Коцюбинське, що на думку Київської міської ради суперечить затвердженим межам міста Києва.
Згідно зі ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст. 5 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Частина 3 ст. 53 ЦПК України передбачає, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 5 ст. 53 ЦПК України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Таким чином, враховуючи, що об?єктом спору є витребування земельної ділянки, яка знаходиться в межах смт. Коцюбинське, наявності відкритого спору між двома органами місцевого самоврядування - Київська міська рада та Київська обласна рада щодо віднесення земель смт. Коцюбинське до різних територіальних одиниць (м. Києва чи Київської області), рішення щодо витребування земельної ділянки з володіння ОСОБА_3 на користь держави в особі Кабінету Міністрів України, може вплинути на права та обов?язки Київської обласної ради - як одного з власників земельної ділянки, що витребовується.
Відповідно до ч. 2 п. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.12, 53, 198, 258-261 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 про залучення Київської обласної ради в якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - задовольнити.
Залучити до участі у справі 367/4068/17 Київську обласну раду (код ЄДРПОУ: 24572267, адреса: Україна, 01196, місто Київ, ПЛОЩА ЛЕСІ УКРАЇНКИ, будинок 1) - в якості третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
Роз`яснити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, що згідно ч. 6 ст. 53 ЦПК України, вона має права та обов`язки, визначені у статті 43 цього Кодексу.
Копію ухвали направити сторонам до відому.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Я.В. Шестопалова