Постанова № 115994480, 26.12.2023, Рокитнянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
26.12.2023
Номер справи
375/1745/23
Номер документу
115994480
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 375/1745/23

Провадження № 3/375/1164/23

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 грудня 2023 року смт Рокитне

Суддя Рокитнянськогорайонного судуКиївської областіЧорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за частиною першою статті 130 та статтею 124 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В :

До Рокитнянського районного суду Київської області одночасно надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , які передані у провадження судді Чорненької О.І., а саме:

за частиною 1 статті 130 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №017008 від 07.10.2023) - справа № 375/1745/23, провадження № 3/375/1164/23;

за статтею 124 КУпАП (протокол про вчинення адміністративного правопорушення серії ААД №017009 від 07.10.2023) - справа № 375/1746/23, провадження № 3/375/1165/23.

Постановою Рокитнянського районного суду Київської області зазначені матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 об`єднані в одне провадження.

Вивченням матеріалів справи встановлено, що відносно ОСОБА_1 складено протокол про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №017009 від 07 жовтня 2023 року за статтею 124 КУпАП та серії ААД №017008 від 07 жовтня 2023 року за частиною 1 статті 130 КупАП.

Відповідно до протоколу про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №017009 від 07.10.2023, 07 жовтня 2023 року о 11 годині 40 хвилин у смт Рокитне по вул. Вокзальна, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки ВАЗ 2104, д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху щоб мати змогу постійно контролювати його рух та виїхав на зустрічну смугу, у результаті чого здійснив зіткнення з вантажним автомобілем марки ЗІЛ-131, д.н.з. НОМЕР_2 .

Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог пунктів 12.1, 13.1 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповівідальність за статтею 124 КУпАП.

Відповідно до вимог пункту 12.1 Правил дорожнього руху, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Пунктом 13.1 Правил дорожнього руху передбачено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Крім того, відповідно до протоколу про вчинення адмінстративного правопорушення серії ААД №017008 від 07.10.2023, о 11 годині 40 хвилин у смт Рокитне по вул. Вокзальна, водій ОСОБА_1 , керував автомобілем марки ВАЗ 2104, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законодавством порядку у медичному закладі - Рокитнянській БЛ та підтверджується висновком №181 від 07.12.2023. Результат позитивний та становить 2,37 проміле. Від керування ТЗ відсторонено шляхом евакуювання ТЗ.

Відповідно до пункту 2.9 а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Працівниками поліціїдії ОСОБА_1 кваліфікуються, як керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.

Судовий розгляд матеріалів щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП призначено на 09 годину 15 хвилин 22.11.2023.

Про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 було повідомлено належним чином.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 був достовірно обізнаний про складання відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення за частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП, що підтверджується відеозаписом нагрудної відеокамери, який долучено до матеріалів справи.

Проте, ОСОБА_1 не вжив заходів для прибуття на судовий розгляд протоколів про адміністративні правопорушення та прол причини свого неприбуття суддю не повідомив.

З огляду на викладене, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи та вказує на те, що жодних обґрунтованих підстав та поважності причин неявки його до суду не надано.

Так положенням статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.

Вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП доводиться наступними доказами, які містяться в матеріалах адміністративної справи:

протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №017008 від 07.10.2023 та його копією;

рапортом про ДТП від 07.10.2023;

направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07.10.2023, відповідно до якого ознаками сп`яніння є різкий запах алкоголю з порожнини рота.

висновком №121 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07 жовтня 2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Висновок складено на підставі акту медичного огляду №141 від 07 жовтня 2023 року;

копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №12-01/7117, яке чинне до 15 листопада 2023 року. Відповідно до зазначеного свідоцтва газоаналізатор АлкоФор 307 зав. № НОМЕР_3 , відповідає вимогам ДСТУ 8950:2019;

копією пояснень ОСОБА_4 від 07.10.2023;

копією постанови серії БАД №841704 від 07.10.2023 про притягнення ОСОБА_5 до адміністратвиної відповідальності за частьиною 1 статті 126 КУпАП;

відеозаписом з нагрудної бодікамери;

Винуватіть ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП доводиться:

протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №017009 від 07.10.2023 та його копією;

схемою місця ДТП, яка сталася 07.10.2023 о 11 годині 30 хвилин у смт Рокитне по вул. Вркзальній, 221, яка не підписана ОСОБА_1

рапортом про ДТП від 07.10.2023;

копією пояснень ОСОБА_4 від 07.10.2023;

копією постанови серії БАД №841704 від 07.10.2023 про притягнення ОСОБА_5 до адміністратвиної відповідальності за частьиною 1 статті 126 КУпАП;

копією висновку №121 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 07 жовтня 2023 року, відповідно до якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння.

Відповідно до статті 1 КУпАП одними із завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.

Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозицією частини 1 статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

При складанні протоколу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, працівником поліції дотримано вимоги Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок).

Так, відповідно до пункту 9 Порядку, проведення огляду водіїв транспортних засобів - учасників дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої є постраждалі, - обов`язкове.

Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

Відповідно до частини другої статті 266 КУпАП, під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Оскільки, ОСОБА_1 був причетний до дорожно-транспортної пригоди у результаті якої постраждав та був госпіталізований до Рокитнянської БЛ, його огляд було проведено черговим лікарем медичної установи. При цьому працівниками поліції здійснювалась відеофіксація проведення такого огляду.

За результатами проведеного огляду, лікарем було складено акт медичного огляду №141 на підставі якого складено висновок №121 від 07.10.2023, відповідно до якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння.

З огляду на викладене, поліцейським було складено відносно останнього протокол про адміністративне правопорушення. У протоколі поліцейським зазначено результат проходження ОСОБА_1 тесту за допомогою газоаналізатора, який є позитивним та становить 2,37 проміле. Під час проведення огляду проводилась відеофіксація на нагрудну відеокамеру, запис якого долучено до матеріалів справи.

Додатково суд зазначає, що складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення це процесуальні дії суб`єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді судом справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Наведені вище судом докази є належними та такими, що поза розумним сумнівом доводять наявність події адміністративного правопорушення та вини ОСОБА_1 у його вчиненні, а тому приймаються судом до уваги.

Диспозицією статті 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Згідно до схеми місця ДТП, яка мала місце 07 жовтня 2023 року о 11 годині 30 хвилин у смт Рокитне по вул. Вокзальній, 221, водій ОСОБА_1 , не вибрав безпечної швидкості руху щоб мати змогу постійно контролювати його рух та виїхав на зустрічну смугу, у результаті чого здійснив зіткнення з вантажним автомобілем марки ЗІЛ-131, д.н.з. НОМЕР_2 . У зезультаті ДТП транспортні засоби отримами механічні пошкодження.

Відповідно до вимог пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Пунктом 13.1 Правил дорожнього руху передбачено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Таким чином, суддя доходить висновку, що водій ОСОБА_1 під часвибору вустановлених межахбезпечної швидкостіруху неураховував дорожнюобстановку істан транспортногозасобу,не змігконтролювати йогорух,та недотримуючись безпечноївідстані табезпечного інтервалу,допустив допустив зіткнення із вантажним автомобілем, який рухався по зустрічній смузі руху, у результаті чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, що спричинило матеріальні збитки.

За таких обставин, суддя доходить висновку, що ОСОБА_1 винуватий у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 130 та статтею 124 КУпАП.

Згідно зі статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до вимог статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Так, санкцією частини 1 статті 130 КупАп передбачена відповідальність у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Санкцією статті 124 КУпАП передбачена відповідальність у виді накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Суддя дійшла висновку, що в даному випадку застосування виду адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією частини 1 статті 130 КУпАП, буде достатньою та необхідною мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Оскільки, ОСОБА_1 вчинив адміністративніправопорушення,передбачені статтею124та частиною1статті 130КУпАП,а відповіднодо статті36КУпАП стягненнянакладається вмежах санкціїстатті забільш серйознеправопорушення зчисла вчинених,до останньоїнеобхідно застосуватисанкцію,передбачену частиною1статті 130КУпАП,оскільки вонапередбачає більшсерйозну мірустягнення.

Згідно з статтею 34 КУпАП обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, не встановлено.

Згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, не встановлено.

Згідно з вимогами статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до вимог пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 536 гривень 80 копійок. Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 124, ч.1 ст.130, 251-252, 276-280, 283-284, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України Про судовий збір, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 та частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф сплатити на рахунок:

Отримувач коштів: ГУК у Київській області/м. Київ/21081300;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача:Казначейство України (ел. адмін. подат.)

Рахунок отримувача: UA488999980313030149000010001

Код класифікації доходів бюджету: 21081300

Призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері безпеки дорожнього руху.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень, відповідно до статті 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Судовий збір сплатити на рахунок:

Отримувач коштів: ГУК у Києві/м. Київ/22030106;

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001;

Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Олена ЧОРНЕНЬКА

Постанова набуває законної сили __

Постанова може бути пред`явлена до виконання до __