Ухвала суду № 1159215, 20.11.2007, Севастопольський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
20.11.2007
Номер справи
2-27/9803-2007а
Номер документу
1159215
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

14 листопада 2007 року

м. Севастополь Справа № 2-27/9803-2007А

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді ,

суддів ,

,

секретар судового засідання

за участю представників сторін:

позивача: не з'явився;

відповідачів: Шепель Іван Олексійович, довіреність № 1596/9/10-0 від 24.07.07 - Державна податкова адміністрація в Автономній Республіці Крим,

не з'явився - Державна податкова інспекція у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим;

розглянувши апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Кримхліб" на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Воронцова Н.В.) від 29.08.2007 у справі № 2-27/9803-2007А

за позовом відкритого акціонерного товариства "Кримхліб" (вул. Севастопольська, 51-А, місто Сімферополь, 95013)

до Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим (вул. Р. Люксембург, 29, місто Сімферополь, 95000)

Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим (вул. Кримська, 82-в, місто Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98112)

про визнання незаконними дій

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Автономної Республіки Крим від 29.08.2007 у справі № 2-27/9803-2007А відмовлено у задоволенні позову відкритого акціонерного товариства "Кримхліб".

Постанова мотивована тим, що факти порушень позивачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” належно встановлені.

Не погодившись з постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати.

Апеляційна скарга мотивована тим, що висновки суду про законність дій відповідачів суперечать нормам Закону України „Про державну податкову службу в Україні”.

Відповідачі подали до суду заперечення на апеляційну скаргу, які мотивовані тим, що кожний з них діяв строго у відповідності вимогам чинного законодавства.

Представники позивача та Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим у судове засідання не з’явились, судова колегія вважає можливим розглянути справу у відсутність їх представників, оскільки відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Представник Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим у судовому засіданні просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, постанову суду залишити без змін.

Переглянувши постанову суду відповідно до статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія встановила наступне.

Державна податкова інспекція у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим провела перевірку відкритого акціонерного товариства "Кримхліб", за результатами якої складено акт № 704/23-1/00381605 від 02.04.2007 (а. с. 12).

На підставі зазначеного акту Державна податкова інспекція у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим 05.04.2007 прийняла та надіслала на адресу позивача рішення № 0000552301/0 про застосування фінансових санкцій у загальній сумі 1 020 грн.

За порушення пункту 9 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” на підставі пункту 4 статті 17 того ж Закону застосовані фінансові санкції в сумі 340 грн за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку.

За порушення пункту 5 статті 3, статей 5, 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” на підставі пункту 3 статті 17 того ж Закону застосовані фінансові санкції в сумі 340 грн за порушення встановленого порядку використання розрахункової книжки.

За порушення пункту 5 статті 3, статей 5, 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” на підставі пункту 3 статті 17 того ж Закону застосовані фінансові санкції в сумі 340 грн за порушення порядку використання книги обліку розрахункових операцій.

Рішенням Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим № 1362/10/25-021 від 08.06.2007 за результатами розгляду скарги позивача рішення Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим № 0000552301/0 від 05.04.2007 скасовано та зобов’язано Державну податкову інспекцію у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим прийняти стосовно відкритого акціонерного товариства "Кримхліб" рішення про застосування фінансових санкцій у загальній сумі 1 020 грн відповідно до норм чинного законодавства.

Позивач оскаржує дії Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим щодо внесення в акт перевірки недостовірних відомостей, а саме, відомостей про порушення, яке чинним законодавством не передбачено (порушення порядку використання книги обліку розрахункових операцій), а також дії Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим щодо зобов’язання Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим прийняти нове рішення за тими фактами, що раніше були визнані такими, що суперечать чинному законодавству.

Як зазначалось вище, за порушення пункту 5 статті 3, статей 5, 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг”, якими передбачений порядок використання книги обліку розрахункових операцій, застосовані фінансові санкції в сумі 340 грн на підставі пункту 3 статті 17 зазначеного Закону.

Відповідно до пункту 5 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Іншими словами, чинне законодавство не передбачає можливості використання книги обліку розрахункових операцій без дотримання встановленого порядку.

Частиною 1 статті 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” передбачено, що порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій встановлюється Державною податковою адміністрацією.

Відповідно до пункту 7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 01.12.2000 № 614, використання книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на реєстраторі розрахункових операцій, передбачає, зокрема, у разі виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.

В акті перевірки (а. с. 15) зазначено, що в період виходу із ладу реєстратора розрахункових операцій (ф.н. 0109007773) з 15.04.2006 по 18.04.2006 порушений порядок використання книги обліку розрахункових операцій № 0109007773 р/1, а саме розділ 3 книги обліку розрахункових операцій „Облік розрахункових квитанцій” не заповнювався. Позивач не заперечує проти того, що розділ 3 книги обліку розрахункових операцій ним не заповнювався. Отже, цей факт слід вважати належно встановленим.

Таким чином, позивачем порушено пункт 7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 01.12.2000 № 614, пункт 5 статті 3, статті 5, 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” у зв’язку з використанням книги обліку розрахункових операцій без додержанням встановленого порядку їх ведення.

Порушення вказаних норм встановлено актом перевірки № 704/23-1/00381605 від 02.04.2007.

За це порушення до позивача Державною податковою інспекцією у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим були застосовані фінансові санкції на підставі пункту 3 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг”.

Відповідно до статті 17 зазначеного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, визначених цією статтею. Таким чином, органи державної податкової служби України застосовують фінансові санкції за порушення вимог, встановлених, зокрема, статтею 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг”. Стаття 17 зазначеного Закону встановлює лише розміри цих фінансових санкцій.

Фінансові санкції в сумі 340 грн (17 грн x 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за використання книги обліку розрахункових операцій без додержання встановленого порядку її ведення застосовані відповідно до пункту 3 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг”.

Доводи відкритого акціонерного товариства "Кримхліб" про те, що чинним законодавством не передбачено таке порушення, як порушення порядку використання книги обліку розрахункових операцій, не приймаються судовою колегією до уваги, оскільки суперечать нормам законодавства. Як зазначалось вище, пунктом 5 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг” передбачений обов’язок суб’єктів підприємницької діяльності проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх ведення, оскільки цей Закон не передбачає можливості використання книги обліку розрахункових операцій без дотримання встановленого порядку. Невиконання цього обов’язку є порушенням зазначеного Закону, за яке на підставі статті 17 того ж Закону застосовуються фінансові санкції.

Отже, позовні вимоги про визнання незаконними дій Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим щодо внесення в акт перевірки недостовірних відомостей задоволенню не підлягають.

Стосовно позовних вимог про визнання незаконними дій Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим щодо зобов’язання Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим прийняти нове рішення за тими фактами, що раніше були визнані такими, що суперечать чинному законодавству, слід зазначити наступне.

Відповідно до рішення Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим № 1362/10/25-021 від 08.06.2007 скарга позивача на рішення Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим № 0000552301/0 від 05.04.2007 задоволена не була. За результатами розгляду скарги Державною податковою адміністрацією в Автономній Республіці Крим було встановлено порушення позивачем пункту 5 статті 3, статей 5, 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг”, що відобразились у невикористанні відповідно до норм чинного законодавства книги обліку розрахункових операцій № 0109007773 р/1 в період виходу із ладу реєстратора розрахункових операцій (з 15.04.2006 по 18.04.2006), а саме незаповнення розділу 3 книги обліку розрахункових операцій „Облік розрахункових квитанцій”. Вказане порушення відповідає встановленому в акті перевірки 704/23-1/00381605 від 02.04.2007.

Згідно з рішенням Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим № 1362/10/25-021 від 08.06.2007, запереченнями відповідачів підставою для скасування рішення Державної податкової інспекції у місті Феодосії в Автономній Республіці Крим № 0000552301/0 від 05.04.2007 стала невідповідність цього рішення формі, встановленої наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.2001, а саме, елемент „/0” не використовується при нумерації рішень про застосування фінансових санкцій за формою „С”. Скасування рішення, що оскаржується, є правом Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим відповідно до пункту 9 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків державними податковими адміністраціями, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 29 від 11.12.1996.

Отже, позовні вимоги про визнання незаконними дій Державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

З огляду на викладене, судова колегія дійшла до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому постанова суду першої інстанції підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись статтею 195, пунктом 1 частини 1 статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини 1статті 205, статтями 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Кримхліб" залишити без задоволення.

2.Постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 29.08.2007 у справі № 2-27/9803-2007А залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя

Судді