Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2010 року м. КиївК-4693/08
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідачаРибченка А.О.
суддів:Брайка А.І.
Голубєвої Г.К.
Карася О.В.
Федорова М.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі
на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2008 року
та постанову господарського суду Дніпропетровської області від 02.04.2007 року
у справі № А36/154-07
за позовом Державного підприємства «Придніпровська залізниця»
до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі
про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 02.04.2007 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2008 року, задоволено позовні вимоги ДП «Придніпровська залізниця»та скасовано податкове повідомлення-рішення Центральної МДПІ у м. Кривому Розі № 0001112302/0 від 10.10.2006 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170,00 грн. Стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача 3,40 грн. судового збору.
Не погоджуючись з прийнятими судовими рішеннями, Центральна МДПІ у м. Кривому Розі оскаржила їх в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
В поданій касаційній скарзі, з посиланням на порушення судами норм матеріального права, ставиться питання про скасування судових рішень судів попередніх інстанцій та постановлення нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Позивач в запереченні на касаційну скаргу просить залишити її без задоволення, а постановлені у справі судові рішення без змін.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України прийшла до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити, виходячи з наступних підстав.
Судами встановлено, що Центральною МДПІ у м. Кривому Розі було проведено планову комплексну документальну перевірку Другого загону воєнізованої охорони ДП «Придніпровська залізниця»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 року по 30.06.2006 року.
За результатами перевірки складено акт від 02.10.2006 року № 615/220/01073840, яким встановлено порушення позивачем підпункту «б»підпункту 4.2.2 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, неподання підприємством до податкового органу декларації про прибуток підприємства за I півріччя 2006 року.
На підставі висновків даного акта перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001112302/0 від 10.10.2006 року, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності, в розмірі 170,00 грн. (основний платіж 0,00 грн., штрафні (фінансові) санкції 170,00 грн.).
Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій виходили з наступних мотивів, з якими погоджується суд касаційної інстанції.
Так, відповідно до пункту 2.2 статті 2 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»(далі Закон № 334/94-ВР) платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 2.2.2 пункту 2.2 статті 2 Закону № 334/94-ВР платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.1998 року № 173 «Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та Порядок розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту»основна діяльність залізничного транспорту є складовою частиною загальної господарської діяльності і означає діяльність усіх взаємопов'язаних підприємств та структурних підрозділів галузі, спрямовану на виконання єдиного перевізного процесу. Основна діяльність залізниць - діяльність усіх взаємопов'язаних відокремлених підрозділів, що входять до складу залізниць, спрямована на виконання і обслуговування єдиного перевізного процесу, тобто експлуатаційна (перевізна) та підсобно-допоміжна діяльність, пов'язана з обслуговуванням експлуатаційної діяльності.
Відповідно до зазначеної постанови доходними надходженнями залізниці є платежі, нараховані за перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу, пошти і пов'язані з ними послуги, що підлягають розподілу між залізницями, які беруть участь у перевезеннях.
Як встановлено судами, в матеріалах акта перевірки відсутні посилання, на підставі яких первинних або інших документів, відповідач дійшов висновку, що надання послуг по охороні вантажів це не основна господарська діяльність ДП «Придніпровська залізниця».
З додатку № 2 до акту перевірки, на який посилається відповідач, неможливо зясувати, у яких саме господарських відносинах перебував позивач із зазначеними у вказаному додатку субєктами господарської діяльності, з якими в перевіряємому періоді перебувала залізниця у господарських відносинах.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій повно та всебічно оцінивши фактичні обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права дійшли вірного висновку про те, що обовязок структурного підрозділу позивача щодо подання декларації з податку на прибуток за I півріччя 2006 року за отримання доходу не від господарської діяльності залізничного транспорту є не доведеним податковим органом. Отже, у відповідача були відсутні правові підстави для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170,00 грн.
Наведеним спростовуються доводи касаційної скарги стосовно порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального права при прийнятті оскаржуваних судових рішень, а тому вони не можуть бути підставою для їх зміни чи скасування.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі залишити без задоволення.
Ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 05.02.2008 року та постанову господарського суду Дніпропетровської області від 02.04.2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав і в порядку, встановленими главою 3 розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України.
ГоловуючийРибченко А.О.
СуддіБрайко А.І.
Голубєва Г.К.
Карась О.В.
Федоров М.О.
Суддя А.О. Рибченко