ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-886/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чеснокової А.О.,
при секретарі Лисенко М.С.,
за участю:
представника позивача - Пришупи М.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської областіпро стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
03 березня 2010 року позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської областіпро стягнення економічних санкцій в сумі 97950 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області в період з 01.02.2010 року по 08.02.2010 року проведена планова перевірка відповідача з питання дотримання порядку формування та застосування цін. В ході перевірки встановлено, що відділом в період з 15.02.2009 року по 08.02.2010 року стягувалась плата за підготовку та видачу висновків з надання земельних ділянок у користування у розмірі 30 грн./шт. для фізичних осіб і 80 грн./шт. з юридичних осіб. Такі діє є порушенням п.5 Порядку виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуг платній основі державними органами земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року №1619 "Про затвердження Порядку виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів" яким встановлено вичерпний перелік послуг, які можуть виконуватись на платній основі державними органами земельних ресурсів, в даний перелік надання висновків на платній основі не включено. 11.04.2010 року позивачем прийнято рішення №24 про застосування до відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області фінансових (штрафних) санкцій за порушення держаної дисципліни цін на загальну суму 97950 грн. Вказане рішення отримане відповідачем, але в добровільному порядку фінансова санкція не сплачена, в зв'язку із чим державна інспекція з контролю за цінами в Полтавській області звернулася до суду з вимогою про стягнення в примусовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі з підстав, наведених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився причини неявки суду не повідомив, заперечень проти адміністративного позову .
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що в період з 01.02.2010 року по 08.02.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Полтавській області була проведена планова перевірка відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області з питань дотримання порядку формування та застосування цін та тарифів на землевпорядні роботи.
За результатами перевірки 08.02.2010 року складено акт №000021 яким встановлено порушення відділом Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області вимог п.5 Порядку виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуга платній основі державними органами земельних ресурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.2000 року №1619 "Про затвердження Порядку виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів", а саме: видача висновків з надання земельних ділянок у користування за плату. За період з 15 лютого 2009 року по 08.02.2010 року відповідачем зайво отримано виручку за видачу висновків в розмірі 32620 грн.
Відповідно до статті 192 Господарського кодексу України політика ціноутворення, порядок встановлення та застосування цін, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо встановлення та регулювання цін, а також контролю за цінами і ціноутворення визначаються законом про ціни і ціноутворення, іншими законодавчими актами.
Згідно статті 8 Закону України "Про ціни та ціноутворення" державне регулювання цін і тарифів здійснюється як шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів, так і шляхом введення інших методів державного регулювання цін і тарифів.
Відповідно до п.1 ст.14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
В зв'язку із одержанням відповідачем необґрунтовано одержаної суми виручки в розмірі 32650 грн. 11.02.2010 року позивачем прийнято рішення №24 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін яким вилучено в дохід держави 32650 грн. та накладено штраф в розмірі 65300 грн.
Позивач не погоджуючись із вказаним рішенням оскаржив його до суду. Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду №2а-922/10/1670 від 26.07.2010 року (а.с.47) позов Відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської областідо Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областіпро скасування рішення №24 від 26 липня 2010 року залишено без розгляду. Ухвала набрала законної сили 02.08.2010 року та відділом Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області не оскаржувалась.
Заперечень проти позову доказів скасування вказаного рішення №24 від 26 липня 2010 року в адміністративному порядку чи визнання їх недійсними в судовому порядку, відповідач суду не надав.
Відповідно до ч.1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській областідо Відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської областіпро стягнення економічних санкцій в сумі 97950 грн. - задовольнити.
Стягнути з Відділу Держкомзему у Хорольському районі Полтавської області, (37800, Полтавська область, ідентифікаційний код 24391270, р/р 3521001000563 в УДК в Хорольському районі, МФО 831019) в дохід державного бюджету, код 21081100 на р/р 31117106700464, УДК в Хорольському районі, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698343 суму економічної санкції в розмірі 97950 (дев'яносто сім тисяч дев'ятсот п'ятдесят) грн.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 08 жовтня 2010 року.
СуддяА.О. Чеснокова