ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.09.10Справа №2а-8615/10/11/0170 о 12 годині 04 хвилини Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представника позивача Горохової А.К., довіреність від 13.01.2010р.,
представника відповідача Садовської І.І., довіреність від 29.09.2010р.,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Закритого акціонерного товариства "Крим-фінанс-сервіс"
про стягнення 766,52грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Крим-фінанс-сервіс" про стягнення заборгованості у сумі 766,52грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000р., а саме, не сплачуються узгоджені податкові зобов'язання.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві.
Представник відповідача письмових заперечень на позов не надав.
Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Закрите акціонерне товариство "Крим-фінанс-сервіс" (код ЄДРПОУ 22235949) зареєстроване, як юридична особа, виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 23.02.1996р. (а.с.8) (далі - відповідач).
Відповідач знаходиться на обліку платників податків до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим (а.с.10).
19.08.2009р. посадовими особами позивача за результатами планової виїзної перевірки відповідача складений акт № 8034/22-1/22235949, яким зафіксовано порушення: п. 4.1 ст. 4, п.п.5.2.10 п.5.2 ст. 5, п.п.8.7.1 п.8.7, п.п.8.8.1 п.8.8 ст. 8, п. п. 11.3.1 п.11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. № 334/94 - ВР (в редакції Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР, із змінами та доповненнями), занижено нарахована сума податку на прибуток: за період 1 квартал 2008р. у сумі 730,00грн., за період 1 півріччя 2008 р. у сумі 730,00грн., за три квартали 2008р. у сумі 730,00грн., за період 2008 р. у сумі 1330,00грн., у результаті: заниження суми валового доходу від усіх видів діяльності за 2008 р., яки відображені у рядку 01.1 рядку 01 Декларації про прибуток підприємств у сумі нарахованої комісійної винагороди в розмірі 2400,0 грн. від ЗАТ «Холдинг-ТІС» (код за ЄДРПОУ 25411916, м. Сімферополь), яка підтверджена проміжним звітом про виконання заяви №1 від 06.11.08, у т. ч. по періодам: за 2008 рік у сумі 2400,0 грн., завищення валових витрат відображених у рядку 04.10 К1 Декларації про прибуток підприємств за 2008 р. у сумі 2920,00грн., у результаті включення суми ремонту автомобіля, який, згідно умовам договору оренди, повинен був здійснити Орендар , у т. ч. по періодах: у 1 кварталі 2008 р. у сумі 2920,00грн., за 1 півріччя 2008р. у сумі 2920,00 грн., за три квартали 2008 року у сумі 2920,00грн., за 2008 рік у сумі 2920,00грн.
Також актом встановлено порушення пп. 2.2 Рішення 4 - ї сесії XXIV скликання Сімферопольської міської Ради «Про Положення механізм справляння та порядок сплати комунального податку» від 29.10.2002р. №44., ст. 15 Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993р. №; 56-93, в результаті чого донарахований комунальний податок на загальну суму 17,00грн., в тому числі за 4 квартал 2007 року у сумі 06,80грн., за 1 квартал 2009 року у сумі 10,20грн.
На підставі акту перевірки № 8034/22-1/22235949 від 19.08.2009р., згідно п.б) п.п.4.2.2. ст.4, п.п.17.1.3.п.17.1.ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. (далі - Закон 2181) за порушення п. 4.1 ст. 4, п.п.5.2.10 п.5.2 ст. 5, п.п.8.7.1 п.8.7, п.п.8.8.1 п.8.8 ст. 8, п. п. 11.3.1 п.11.3 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0000792200/0 від 25.08.2009р. яким відповідачу визначено до сплати податок на прибуток у сумі 1330,00грн. та фінансові санкції у сумі 618,00грн., а всього у сумі 1948,00грн., зазначене податкове повідомлення-рішення отримано посадовою особою відповідача 25.08.2009р. (а.с.14).
На підставі акту перевірки № 8034/22-1/22235949 від 19.08.2009р., згідно п.б) п.п.4.2.2. ст.4, п.п.17.1.3.п.17.1.ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. (далі - Закон 2181) за порушення пп. 2.2 Рішення 4 - ї сесії XXIV скликання Сімферопольської міської Ради «Про Положення механізм справляння та порядок сплати комунального податку» від 29.10.2002р. №44 позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0010962301/0 від 25.08.2009р., яким відповідачу визначено до сплати комунальний податок у сумі 17,00грн. та фінансові санкції у сумі 170,00грн., зазначене податкове повідомлення-рішення отримано посадовою особою відповідача 25.08.2009р. (а.с.18).
Самостійно 28.10.2009р. відповідачем до ДПС наданий розрахунок комунального податку за третій квартал 2009р., яким визначив до сплати за звітний період - 10,20грн. (а.с.23).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
У відповідності до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Відповідно до статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори” від 20.05.1993 р. №56-93 одним із видів місцевих податків і зборів є комунальний податок. Згідно зі статтею 15 зазначеного Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Статтею 19 Декрету КМУ “Про місцеві податки і збори” встановлено, що місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Згідно п.п.17.1.3. п.17.1 ст17 Закону 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Самостійно відповідачем сплачено за податковим повідомленням - рішенням № 0000792200/0 від 25.08.2009р. податок з прибутку підприємств у сумі 1330,00грн. та фінансові санкції у сумі 23,04грн.; за податковим повідомленням - рішенням № 0010962301/0 від 25.08.2009р. комунальний податок у сумі 17,00грн. та фінансові санкції у сумі 08,64грн.
Таким чином, заборгованість відповідача складає за податковим повідомленням - рішенням № 0000792200/0 від 25.08.2009р. у сумі 594,96грн. (фінансові санкції), за податковим повідомленням - рішенням № 0010962301/0 від 25.08.2009р. у сумі 161,36грн. штрафні (фінансові санкції).
Відповідачем не надано доказів сплати комунального податку за 3-й квартал 2009р. у сумі 10,20грн.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати фінансових (штрафних санкцій) по податку на прибуток підприємств складає 594,96грн., зі сплати комунального податку та фінансових (штрафних) санкцій складає 171,56грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови було проголошено у судовому засіданні 21.09.2010р.
Повний текст постанови виготовлено 27.09.2010р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Крим-фінанс-сервіс" (код ЄДРПОУ 22235949) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток підприємств у сумі 594 (п'ятсот дев'яносто чотири) гривні 96 копійок код платежу 3011021000, р/р 31112009700002 в Державний бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026; заборгованість зі сплати комунального податку за третій квартал 2009р. у сумі 10 (десять) гривень 20 копійок, зі сплати фінансових санкцій у сумі 161 (сто шістдесят одна) гривня 36 копійок, а всього у сумі 766,52грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.