Постанова № 11569827, 23.09.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
23.09.2010
Номер справи
2а-7051/10/11/0170
Номер документу
11569827
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

23.09.10Справа №2а-7051/10/11/0170 о 15 годині 25 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., за участю

представника позивача Шиліна В.С., довіреність від 16.04.2010р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення у сумі 2399,76грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки штрафні санкції за неподання декларацій з податку на додану вартість.

13.07.2010р. представник позивача уточнив позовні вимоги та просив сягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 1530,00грн. (а.с.23).

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених в уточненнях до позовних вимог, на задоволенні позову наполягав.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином через засоби масової інформації, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.06.2010р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившегося відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_2(ІПН НОМЕР_1) зареєстрована 04.02.2005р. виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець (а.с.7).

Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік у ДПІ в м. Сімферополь АР Крим.

23.05.2007р. відповідачем отримано свідоцтво платника податку на додану вартість № НОМЕР_3 серії НБ № НОМЕР_2. 03.09.2009р. свідоцтво платника податку на додану вартість.

19.03.2009р. посадовими особами позивача за результатами невиїзної документальної перевірки відповідача з питання не надання податкових декларацій з податку на додану вартість за період з березня 2008р. до травня 2008р., січень 2009р. складений акт №2264/17-2, яким зафіксовано порушення відповідачем абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-ІІІ від 21.12.2000р., а саме, встановлено, що станом на 20.04.2008р. декларація за березень 2008р. - не подана, станом на 20.05.2008р. декларація за квітень - не подана (подана 27.05.2008р.), станом на 20.06.2008р. декларація за травень 2008р. не подана, станом на 20.02.2009р. декларація за січень 2009р. - не подана (а.с.12).

04.09.2009р. посадовими особами позивача за результатами невиїзної документальної перевірки відповідача з питання не надання податкових декларацій з податку на додану вартість за період з лютого 2009р. до червня 2009р., складений акт №30695/17-2, яким зафіксовано порушення відповідачем абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-ІІІ від 21.12.2000р., а саме, встановлено, що станом на 03.09.2009р. декларації за період з лютого 2009р. до червня 2009р., станом на 03.09.2009р. - не подані (а.с.11).

На підставі акту № 2264/17-2 від 10.03.2009р., згідно абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-ІІІ від 21.12.2000р., п.п.7.81 п.7.8. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" N 168/97-ВР, 16.03.2009р. позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0002781702/0, яким до відповідача застосовані фінансові санкцій у сумі 680,00грн. (а.с.10). У зв'язку з неможливістю вручення податкового повідомлення - рішення № 0002781702/0 від 22.09.2009р. посадовими особами позивача складений акт № 1105/7-236 від 20.03.2009р. про розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці оголошень.

На підставі акту №30695/17-2, згідно абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-ІІІ від 21.12.2000р., п.п.7.81 п.7.8. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" N 168/97-ВР, 22.09.2009р. позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0009281702/0, яким до відповідача застосовані фінансові санкцій у сумі 850,00грн. (а.с.9). У зв'язку з неможливістю вручення податкового повідомлення - рішення № 0009281702/0 від 22.09.2009р. посадовими особами позивача складений акт № 6272/17/-2 від 02.11.2009р. про розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці оголошень.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.

Порядок нарахування, сплати та подання звітності встановлений Законом України "Про податок на додану вартість".

Згідно п.п. 7.8.1. ст. 7 Закону 168 (в редакції Закону N 2505-IV від 25.03.2005) податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (апеляційного або судового оскарження).

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у сумі 1530,00грн. або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 23.09.2010р. У повному обсязі постанову складено 27.09.2010р.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2(ІПН НОМЕР_1) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 1530 (одна тисяча п'ятсот тридцять) гривень 00 копійок код платежу 3014010100 (р/р31114029700002 в Державний бюджет м. Сімферополя ГУ ГКУ а АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Москаленко С.А.