Рішення № 11532876, 28.09.2010, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
17/120
Номер документу
11532876
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УКРАЇНА

Господарський суд

Чернігівської області

14000, м. Чернігів, пр-т Миру, 20, тел. 77-44-62


Іменем України

Р І Ш Е Н Н Я

«28 »вересня 2010 року Справа №17/120

За ПОЗОВОМ: Прилуцької районної ради

17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська, 220

До ВІДПОВІДАЧА-1: Виконавчого комітету Прилуцької міської ради,

17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Незалежності, 82

До ВІДПОВІДАЧА-2: Прилуцької міської ради,

17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Незалежності, 82

До ВІДПОВІДАЧА-3: Прилуцької районної державної адміністрації

17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська, 220

ТРЕТЯ ОСОБА НА СТОРОНІ ВІДПОВІДАЧА, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство "Прилуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" Чернігівської обласної ради

17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Земська, 4

Про визнання нечинним та скасування рішення та свідоцтва про право власності на нерухоме майно

Суддя Кушнір І.В.

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН :

Від Позивача: Синенко М.Г. заступник голови, довіреність № 06-06/221 від 09.09.10р.

Генба Н.О. начальник юридичного відділу, довіреність № 06-06/222 від 09.09.10р.

Від Відповідача-1: не зявився.

Від Відповідача-2: не зявився.

Від Відповідача-3: Козлова Н.С. юрист, довіреність б/н від 28.09.09р.

Від Третьої особи: не зявився.


СУТЬ СПОРУ:

Прилуцькою районною радою заявлено позов до Виконавчого комітету Прилуцької міської ради, Прилуцької міської ради та Прилуцької районної державної адміністрації про:

1.Визнання нечинним та скасування рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності" в частині оформлення права власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1).

2.Визнання недійсним свідоцтва на право власності держави Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1), які знаходяться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 220.

Ухвалою суду від 01.09.10р. залучено в якості Третьої особи на стороні Відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Комунальне підприємство "Прилуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" Чернігівської обласної ради.

До початку судового засідання 14.09.10р. від Третьої особи надійшов лист, у якому зазначено, що КП "Прилуцьке МБТІ" не є зацікавленою стороною по справі №17/120, тому приймати участь у судовому засіданні не буде.

У судовому засіданні 14.09.10р. представник Відповідача-3 надала письмовий відзив на позов, в якому Відповідач-3 проти позовних вимог заперечив в повному обсязі.

У судовому засіданні 14.09.10р. представник Позивача до початку розгляду справи по суті усно заявив про зміну предмету позову в частині визнання нечинним рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності" та просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності" в частині оформлення права власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1).

Крім того, від Позивача надійшла письмова заява про зміну предмету позову в частині визнання нечинним рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності" та просить замінити слово "нечинним на недійсним".

Враховуючи, що зміна предмету позову, є правом Позивача, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, ці дії не суперечать законодавству та не порушують чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси, суд приймає вищевказану заяву про зміну предмету позову в частині заміни визнання нечинним на визнання недійсним рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності".

До початку судового засідання 28.09.10р. від Відповідача-1 та Відповідача-2 надійшли відзиви на позовну заяву, в яких зазначено, що Відповідач-1 та Відповідач-2 щодо пред'явлених позовних вимог Позивача про визнання нечинним та скасування рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради №668 від 06.11.2007р. "Про оформлення права власності" в частині оформлення права власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1), а також визнання недійсним свідоцтва на право власності держави Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1), які знаходяться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 220, посилаються на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд,

В С Т А Н О В И В:

Виконавчий комітет Прилуцької міської ради прийняв рішення від 06.11.2007р. №668 «Про оформлення права власності», відповідно до якого вирішено оформити право власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1) по вул. Київській, 220.

На підставі даного рішення 06.11.07р. Прилуцькою міською радою видано відповідно свідоцтво про право власності на зазначене нерухоме майно.

16.11.07р. право власності на нерухоме майно - нежитлову будівлю за адресою: Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська (вул. Леніна), 220, було зареєстроване Комунальним підприємством "Прилуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації" Чернігівської обласної ради.

Ухвалою суду від 14.09.10р. від Відповідача-1 та Відповідача-2 вимагалося письмове пояснення з наданням відповідних доказів: на підставі яких нормативно-правових актів та прийнятих відповідно до них документів Відповідачами був встановлений факт наявності саме загальнодержавної власності на спірну будівлю, з наступним прийняттям оспорюваних рішення та свідоцтва.

Таких пояснень суду представлено не було.

Разом з тим з матеріалів справи вбачається наступне.

Приміщення по вул. Київській, буд.220 (раніше вул. Леніна, 220), належало обласному комітету КПУ, що не оспорюється сторонами.

Указом Президії Верховної Ради України №1468-ХІІ від 30 серпня 1991р. «Про заборону діяльності Компартії України»було встановлено наступне:

«1. Відповідно до частини другої статті 7 та керуючись пунктом 6 статті 106 Конституції України, заборонити діяльність Компартії України.

2. Верховній Раді Кримської АРСР, обласним, міським, районним Радам народних депутатів прийняти на баланс майно (будинки, споруди, друкарні, транспортні засоби, іншу власність) відповідних партійних комітетів, за винятком майна Управління Справами ЦК КПРС та ЦК КПУ, переданого на баланс Верховної Ради України.»

Постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1991р. №311 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю»затверджений перелік державного майна України, яке передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності).

Пунктом 2 вищезазначеної Постанови КМУ регламентовано: міністерствам і відомствам України, органам, уповноваженим управляти держаним майном, здійснити до 1 січня 1992р. передачу державного майна, яке перебуває у їх віданні, до комунальної власності згідно із затвердженим цією Постановою переліком.

Відповідно до Переліку державного майна, що передається до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), затвердженого вищевказаною Постановою КМУ, до власності областей передано майнові комплекси виконкомів місцевих Рад народних депутатів, їх відділів і управлінь.

Згідно ч.1 ст.1 Закону України „Про обернення майна Компартії України та КПРС на державну власність” від 20 грудня 1991 року N2004-XII:

Передане або те, що має бути передане на баланс Верховної Ради України, Верховної Ради Кримської АРСР та місцевих Рад народних депутатів відповідно до Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року "Про заборону діяльності Компартії України" майно партійних комітетів Компартії України, КПРС, у тому числі підприємства та організації, що належать Компартії України, її кошти, паї, акції, інші цінні папери та майнові права, де б вони не знаходились, обертаються на загальнодержавну (республіканську) власність і власність відповідних адміністративно-територіальних одиниць (комунальну власність).”

Відповідно до ст.2 даного Закону:

«Кабінет Міністрів України здійснює функції управління майном загальнодержавної (республіканської) власності, за винятком майна, що перебуває на балансі Верховної Ради України. Функції володіння, користування і розпорядження майном, віднесеним до власності адміністративно-територіальних одиниць (комунальної власності), покладаються на Верховну Раду Кримської АРСР і відповідні місцеві Ради народних депутатів, крім міста Києва.»

Згідно ст.4 Цивільного кодексу УРСР, в редакції, чинній на момент прийняття вищевказаних нормативних актів:

«Цивільні права і обов'язки виникають з підстав, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР, а також з дій громадян і організацій, які хоч і не передбачені законом, але в силу загальних начал і змісту цивільного законодавства породжують цивільні права і обов'язки.

Відповідно до цього цивільні права і обов'язки виникають:

·з угод, передбачених законом, а також з угод, хоч і не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать;

·з адміністративних актів, у тому числі для державних, кооперативних та інших громадських організацій з актів планування;

·в результаті відкриттів, винаходів, раціоналізаторських пропозицій, створення творів науки, літератури і мистецтва;

·внаслідок заподіяння шкоди іншій особі, а так само внаслідок придбання або збереження майна за рахунок коштів іншої особи без достатніх підстав;

·внаслідок інших дій громадян і організацій;

·внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання цивільно-правових наслідків.

Таким чином, на підставі вищевказаних Закону України від 20 грудня 1991 року N2004-XII, Указу Президії Верховної Ради України №1468-ХІІ від 30 серпня 1991р. та Постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1991р. №311 на адміністративну будівлю та гаражі по вул. Київська, 220 в м. Прилуки (майно колишнього Прилуцького виконкому місцевої ради народних депутатів) виникло саме право комунальної власності.

Рішенням виконкому Прилуцької районної ради народних депутатів від 20.08.91р. №160 було створено комісію по формуванню комунальної власності районної Ради. Рішенням виконкому Прилуцької районної ради народних депутатів від 05.09.91р. №171 було прийнято на баланс виконкому майно, передане у власність Прилуцької районної Ради.

Рішенням виконкому Чернігівської обласної ради народних депутатів від 16.12.91р. за №278 було встановлено Рай(міськ)виконкомам, управлінням, відділам, установам облвиконкому, об`єднанням та органам, уповноваженим управляти державним майном, здійснити до 01 січня 1992 року передачу і прийом державного майна до комунальної власності Рад народних депутатів різних рівнів. Виконкомам Рад народних депутатів у відповідності до чинного законодавства після прийняття відповідних рішень облвиконкомом, підготувати та подати на розгляд сесії Рад народних депутатів питання про розмежування комунальної власності. Даним рішенням було створено комісію по формуванню та розмежуванню комунальної власності.

Рішенням виконкому Прилуцької районної ради народних депутатів від 27.12.91р. №267 було створено власну комісію по формуванню та розмежуванню комунальної власності.

На підставі викладеного, спірні будівлі були передані до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Прилуцького району.

Розпорядженням представника Президента від 15 травня 1992 року було припинено діяльність виконкому Прилуцької райради, визначено райдержадміністрацію правонаступником виконкому, в частині що не суперечить Закону України „Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування», та прийнято в розпорядження майно, що належало виконавчому комітету та комунальній власності району.

Рішенням 12 сесії 21 скликання Прилуцької районної ради народних депутатів від 29 травня 1992 року «Про виконавчий комітет районної Ради народних депутатів»було припинено діяльність виконавчого комітету районної Ради та передано в управління Прилуцькій районній державній районній адміністрації майно, що належало виконкому районної ради та комунальну власність району.

У безпосередньому розпорядженні районної ради залишився третій поверх адмінбудинку (по вул. Леніна), гараж з трьома боксами та 2 автомобілі.

У спільному користуванні відповідно до даного рішення залишились зал засідань, приміщення бібліотеки (на даний час малий зал засідань) і приміщення архіву (підвальне приміщення).

Рішенням 13 сесії 21 скликання Прилуцької районної ради народних депутатів від 31 липня 1992 року «Про управління майном, що належить до комунальної власності району»змінено пункт 2 рішення 12 сесії 21 скликання Прилуцької районної ради народних депутатів від 29 травня 1992 року та відповідно передано в управління районній державній адміністрації майно, що знаходилось на балансі виконкому районної ради народних депутатів та обєкти комунальної власності районної ради за переліком.

В цьому переліку обєктів знаходяться: районний відділ народної освіти, районний відділ культури, відділ у справах молоді і спорту, проте в переліку переданого майна відсутні дані про передачу спірної адмінбудівлі та гаража.

Ці відділу на той час були підпорядковані райвиконкому районної ради і їх майно, що належить до комунальної власності району, було передано (після ліквідації райвиконкому) в управління районній державній адміністрації.

Рішенням 1 сесії 22 скликання Прилуцької районної ради народних депутатів від 23 вересня 1994 року було створено господарську групу районної Ради народних депутатів по обслуговуванню адмінприміщення по вул. Леніна, 220.

Рішенням 5 сесії 22 скликання Прилуцької районної ради народних депутатів від 17 серпня 1995 року було ліквідовано виконком районної Ради народних депутатів, секретаріат районної Ради та виконкому, їх структурні підрозділи, та взято до відома, що районна державна адміністрація є правонаступником виконавчого комітету районної Ради народних депутатів щодо його зобов`язань, прав та обов`язків.

27 січня 2006 року Прилуцька районна рада на 22 сесії 4 скликання прийняла рішення «Про Перелік обєктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Прилуцького району», яким делегувала районній державній адміністрації повноваження по управлінню обєктами комунальної власності району.

Розпорядженням голови Прилуцької райдержадміністрації від 17 червня 1998 року №202 було прийнято на баланс райдержадміністрації будівлю райдержадміністрації, що знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 220 (на даний час Київська).

При цьому, в розпорядженні відсутні будь-які відмітки про розташування в цій будівлі і Прилуцької районної ради.

Згідно довідки Прилуцької райдержадміністрації вона є балансоутримувачем адмінбудівлі по вул. Київській, 220 в м. Прилуки.

Відповідно до ст.31, ч.ч.1,2 ст.32 Закону України „Про власність” від 7 лютого 1991 року N697-XII, чинного до 20.06.07р., до державної власності в Україні належать загальнодержавна (республіканська) власність і власність адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність).

Суб'єктом права загальнодержавної (республіканської) власності є держава в особі Верховної Ради України.

Суб'єктами права комунальної власності є адміністративно-територіальні одиниці в особі обласних, районних, міських, селищних, сільських Рад народних депутатів.

Згідно ч.ч.1-4 ст.7 Закону України „Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування»від 7 грудня 1990 року N533-XII, чинного до 12.06.07р.:

„Комунальна власність становить основу місцевого господарства.

Суб'єктами права комунальної власності є адміністративно-територіальні одиниці в особі сільських, селищних, міських, районних, обласних Рад народних депутатів.

Управління комунальною власністю здійснюють від імені населення адміністративно-територіальних одиниць відповідні місцеві Ради народних депутатів та в межах, визначених Радами, уповноважені ними органи.

До комунальної власності належить майно, яке передається безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, майно, яке створюється і купується органами місцевого самоврядування за рахунок належних їм коштів, а також майно, перелік якого встановлено Законом про власність.»

Відповідно до п.30 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР, чинного з 12.06.07р.

«Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:

30) прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.»

Згідно п.19 ч.1 ст.43 даного Закону:

«Виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання:

19) вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку.»

Відповідно до п.10 Прикінцевих та Перехідних положень даного Закону:

«З набранням чинності цим Законом майно, яке до прийняття Конституції України у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.

Майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.»

Ухвалою суду від 14.09.10р. від Позивача та Відповідача-3 вимагалося надати рішення Прилуцької районної ради, прийняте на пленарному засіданні сесії, про припинення комунальної власності на спірну будівлю чи перехід даної будівлі з комунальної власності до загальнодержавної.

Такого рішення сторонами суду не представлено.

Посилання Відповідача-3 на розпорядження представника Президента від 15 травня 1992 року, яким було припинено діяльність виконкому Прилуцької райради, визначено райдержадміністрацію правонаступником виконкому, в частині що не суперечить Закону України „Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування», та прийнято в розпорядження майно, що належало виконавчому комітету та комунальній власності району, судом не приймається з наступних підстав.

Згідно п.4 Постанови Верховної Ради України „Про порядок введення в дію Закону України "Про Представника Президента України"” від 5 березня 1992 року N 2168-XII:

«Встановити, що місцева державна адміністрація в областях, містах Києві і Севастополі, районах, районах міст Києва і Севастополя формується на базі виконавчих комітетів відповідних Рад народних депутатів, їх відділів і управлінь. Після створення місцевої державної адміністрації діяльність виконавчих комітетів цих Рад припиняється. Їх майно, а також майно, що належить до комунальної власності області, міст Києва і Севастополя, району, району міст Києва і Севастополя, за рішенням Ради народних депутатів передається в управління відповідної місцевої державної адміністрації.”

Відповідно до п.9 ст.6 Закону України „Про Представника Президента України” від 5 березня 1992 року N 2167-XII, в редакції, чинній з 16.03.93р.:

«Представник Президента України на відповідній території:

9) організує розробку проектів бюджету, програм економічного і соціального розвитку відповідної території, місцевих екологічних програм, подає їх на затвердження відповідної Ради, забезпечує виконання бюджету і цих програм, за рішенням Ради у встановлений нею строк звітує перед Радою про їх виконання, а також з інших питань, пов'язаних із здійсненням місцевою державною адміністрацією повноважень, переданих їй Радою; забезпечує підготовку на розгляд відповідної Ради необхідних матеріалів з питань регулювання земельних відносин, управління комунальною власністю, з інших питань економічного і соціального розвитку території та виконання прийнятих Радою рішень.”

З вищенаведених норм вбачається, що представник Президента мав право управління, а не розпорядження майном комунальної власності, що є виключним повноваженням безпосередньо відповідної ради.

Зазначене підтверджується і вищенаведеним повноваженням представника Президента забезпечувати підготовку на розгляд відповідної Ради необхідних матеріалів з питань управління комунальною власністю, проте не особисте їм розпорядження.

Дане повноваження було внесено до Закону з 16.03.93р.

До даної дати повноважень по розпорядженню комунальним майном у представника Президента вищевказаним Законом взагалі не передбачалося, тобто дане розпорядження представника Президента в частині прийняття комунального майна саме в розпорядження Прилуцької РДА винесене поза межами його повноважень, визначених Законом.

Крім того, рішення про прийняття майна в розпорядження не є рішенням про перехід права власності від комунальної до загальнодержавної.

Згідно ч.1,2 ст.4 Господарського процесуального кодексу України:

«Господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Господарський суд не застосовує акти державних та інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.»

На підставі викладеного, суд не може прийняти до уваги вищевказане розпорядження представника Президента.

Посилання Відповідача-3 на те, що спірні будівлі знаходяться на балансі Прилуцької РДА суд не може взяти до уваги з наступних підстав.

Згідно п.7 Роз`яснень Вищого арбітражного суду України за N02-5/225 від 02.04.94р. „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з судовим захистом права державної власності”:

«Вирішуючи спори, пов'язані з визнанням права власності, слід виходити з того, що знаходження майна на балансі підприємства (організації) ще не є безспірною ознакою його права власності. Що ж до права державної власності, то незалежно від того, на балансі якого державного підприємства знаходиться майно, воно не втрачає статуса державної власності. Таким чином спір, як правило, виникає не про визнання права власності, а про те, яке підприємство (організація) має право повного господарського відання (оперативного управління) державним майном.

Баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та обсягу фінансових зобов'язань на конкретну дату. Баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства

Як зазначено вище, Відповідачем-3 не надано суду рішення Прилуцької районної ради, прийняте на пленарному засіданні сесії, про припинення комунальної власності на спірну будівлю чи перехід даної будівлі з комунальної власності до загальнодержавної.

Крім того, ухвалою суду від 14.09.10р. від Відповідача-3 вимагалося надати:

·письмове пояснення з наданням відповідних доказів: на підставі яких нормативно-правових актів та прийнятих відповідно до них документів на спірну будівлю виникло саме право загальнодержавної власності на спірну будівлю;

·з урахуванням відповіді на попередні питання: на якій підставі спірна будівля була поставлена Прилуцькою РДА не на баланс райради, а на власний баланс.

Проте, Прилуцькою райдержадміністрацією не наведено нормативних актів, подібних вищевказаним Закону України від 20 грудня 1991 року N2004-XII, Указу Президії Верховної Ради України №1468-ХІІ від 30 серпня 1991р. та Постанові Кабінету Міністрів України від 05 листопада 1991р. №311, на підставі яких на спірні будівлі виникло б саме право загальнодержавної, а не комунальної власності.

Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Таким чином, Прилуцькою райдержадміністрацією не доведено належними та достатніми доказами і відповідним нормативно-правовим обґрунтуванням ні факту виникнення права загальнодержавної власності на спірні адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1), які знаходяться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 220, після вилучення їх у Компартії України та КПРС, ні факту переходу цих будівель з комунальної власності до загальнодержавної.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що оспорювані рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 06.11.2007р. №668 «Про оформлення права власності», відповідно до якого вирішено оформити право власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1) по вул. Київській, 220, та видане Прилуцькою міською радою свідоцтво від 06.11.07р. про право власності держави Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю, А-4, що розташована за адресою: Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Київська (вул. Леніна), 220, є незаконними та необґрунтованими і мають бути визнані недійсними, тобто позов підлягає задоволенню.

Посилання Прилуцької РДА на підписання 24.09.08р. Прилуцькою райрадою договору оренди №70-08 спірної будівлі з Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Чернігівській області судом не приймається, оскільки згідно наданих Регіональним відділенням на вимогу суду письмових пояснень підставою укладення даного договору стали саме оспорювані рішення та свідоцтво.

Вимоги органів КРУ та договір оренди та договір оренди майна, укладений 10.01.06р. між Позивачем та Відповідачем, не є документами, що встановлюють право власності на спірне майно.

Враховуючи, що спір виник внаслідок неправильних дій Прилуцької міської ради та виконкому Прилуцької міської ради, які прийняли оспорювані рішення та свідоцтво, суд відповідно до ч.2 ст.49 Господарського процесуального кодексу України покладає судові витрати на Відповідача-1 та Відповідача-2.

Керуючись ст.ст.22, 33, 34, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Визнати недійсним рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 06.11.2007р. №668 «Про оформлення права власності», відповідно до якого вирішено оформити право власності за державою Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю та гаражі (Б-1, В-1) по вул. Київській, 220.

2. Визнати недійсним видане Прилуцькою міською радою свідоцтво від 06.11.07р. про право власності держави Україна в особі Прилуцької районної державної адміністрації на адміністративну будівлю, А-4, що розташована за адресою: Чернігівська область, м.Прилуки, вул. Київська (вул. Леніна), 220.

3. Стягнути з Виконавчого комітету Прилуцької міської ради (17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Незалежності, 82, код 04061814) в доход Державного бюджету України (р/р31111095700002 в ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592, код платежу 22090200, код 22825965) 42 грн. 50 коп. державного мита.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

4. Стягнути з Виконавчого комітету Прилуцької міської ради (17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул. Незалежності, 82, код 04061814) в доход Державного бюджету України (отримувач: державний бюджет м. Чернігова, код ЄДРПОУ 22825965, р/р31210264700002 в ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності 264) 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

5. Стягнути з Прилуцької міської ради (17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул.Незалежності, 82, код 34209057) в доход Державного бюджету України (р/р31111095700002 в ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592, код платежу 22090200, код 22825965) 42 грн. 50 коп. державного мита.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

6. Стягнути з Прилуцької міської ради (17500, Чернігівська область, м. Прилуки, вул.Незалежності, 82, код 34209057) в доход Державного бюджету України (отримувач: державний бюджет м. Чернігова, код ЄДРПОУ 22825965, р/р31210264700002 в ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності 264) 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.


Суддя І.В. Кушнір

28.09.10