Постанова № 11519659, 27.09.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
27.09.2010
Номер справи
2а-2553/10/2770
Номер документу
11519659
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.09.10 10 год. 25 хв.Справа №2а-2553/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі< колегії суддів >: головуючого судді - Лотової Ю.В.;

< суддів ><<- >><Суддя >;

при секретарі - Сігнаєвському І.О.,

з участю представників:

позивача Інаятова Є.О., довіреність від 26.11.2009 року № 2373/9/32-057;;

відповідача не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011);< Список ><Позивач в особі >до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99042),< Список ><Відповідач в особі >про стягнення несплаченої фінансової санкції,

Обставини справи:

30.08.2010 р. Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України м. Севастополь звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення з відповідача на користь позивача фінансової санкції.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31 серпня 2010 р. відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-2553/10/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31 серпня 2010 р. закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, позов просив задовольнити у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 15, 16, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі Закон України № 481), постановою Кабінету Міністрів України «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору»від 07.08.2001 року № 940 (далі по тексту постанова № 940), наказом Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру»від 28 травня 2002 року № 251 (далі по тексту Наказ № 251)

Відповідач у засідання суду не зявилась, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31.08.2010 р. не виконала, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надала, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Розглянувши документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори з звернення субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Таким чином позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій.

23.10.2008 р. ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа підприємець Балаклавською районною державною адміністрацією м. Севастополя, про що видане відповідне свідоцтво (арк. с. - 16)

Відповідно до ст. 16 Закону України № 481 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до постанови № 940 регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (далі - регіональне управління Департаменту CAT ДПА України у м. Севастополі) здійснює контроль за виробництвом та обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також виконує завдання по запобіганню незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

16.04.2010 р. позивачем було проведено перевірку додержання відповідачем вимог чинного законодавства України, обовязкових для виконання при здійсненні господарської діяльності, яка підлягає ліцензуванню.

У ході проведення перевірки виявлено порушення вимог ст. 15 Закону України № 481, а саме на торговому обєкті магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1», що належить відповідачу, розташованому за адресою АДРЕСА_2, 16.04.2010 р. о 14 год. 30 хв. був встановлений факт зберігання в магазині алкогольних напоїв та тютюнових виробів без внесення місця зберігання до Єдиного реєстру. Фізична особа підприємець ОСОБА_2 має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, серії НОМЕР_2 від 27.02.2010 року терміном дії з 27.02.2010 року до 26.02.2011 року та ліцензією на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, серії НОМЕР_3 від 27.02.2010 року терміном дії з 27.02.2010 року до 26.02.2011 року. Перевірка проведена у присутності директора магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ОСОБА_4, на підставі перевірки був складений акт № 52/3201/НОМЕР_1 від 16.04.2010, який був підписаний директором, а потім відповідачем без зауважень (арк.с. 9-10)

Наказом № 251 установлено, що довідка про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки

Судом встановлено, що відповідачем відповідної довідки ні під час перевірки та взагалі станом на 16.04.2010 року до регіонального управління не надані.

Таким чином, відповідачем порушено вимоги статті 15 Закону України № 481 в частині зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеному до Єдиного реєстру.

Відповідно до ст.ст. 1, 15, Закону України № 481 місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до загальних положень Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 р. N 251 у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у порядку, установленому чинним законодавством.

Згідно з ч.2 ст.17 Закону України № 481 до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до пояснення ОСОБА_4 (арк.с. 12) вартість партії алкогольних напоїв, яка знаходилась на торгівельному обєкті складає 10100,00 грн., вартість партії тютюнових виробів 2657,65 грн.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 (далі - Порядок), та на підставі акту перевірки № 52/3201/НОМЕР_1 від 16.04.2010 р. позивачем прийнято рішення № 270426-0004-32-036 від 14.05.2010 р. про застосування до відповідача фінансової санкції за порушення вимог статті 15 Закону України № 481 в частині зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеному до Єдиного реєстру в сумі 12757,65 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій було направлене відповідачу поштовим повідомленням 14.05.2010 року, та повернуто до відповідача 21.06.2010 року за закінченням терміну зберігання(арк. с. 23). На підставі вищевикладеного позивачем складений акт про неможливість вручення рішення про застосування фінансової санкції (арк.с. 22)

Згідно з п. 4.7, 7.7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових санкцій) затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 р. № 253, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за № 567/5758, із змінами і доповненнями податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення. Надіслання (вручення) податковими органами рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій субєктам господарювання здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 4.5 4.8 розділу 4. Тобто, рішення про застосування фінансових санкцій від № 270426-0004-32-036 від 14.05.2010 р. вважається врученим відповідачеві.

Рішення про застосування фінансових санкцій, у встановленому законом порядку, на час розгляду справи, відповідачем не оскаржене.

Відповідно до п. 10 Порядку застосування санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, у разі невиконання суб'єктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

В порушення вимог пункту 10 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання відповідачем не виконано.

На час розгляду справи заборгованість відповідача за несплачену фінансову санкцію по рішенню № 270426-0004-32-036 від 14.05.2010 р. складає 12757,65 грн.

Таким чином, факт наявності заборгованості зі штрафних санкцій судом встановлений та документально підтверджений матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 01.10.2010 р.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1)Адміністративний позов задовольнити повністю.

2)Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99042, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (банківські реквізити по сплаті фінансової санкції: УДК м. Севастополя, код платежу 21081100, код ОКПО 24035629, МФО 824509, р/р 31115106700002, бюджет Балаклавського району) несплачену фінансову санкцію у розмірі 12757,65 грн. (дванадцять тисяч сімсот пятдесят сім грн. 65 коп.)

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

Судді:< підпис ><Суддя >

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

Судді:< підпис ><Суддя >