Постанова № 11519197, 30.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2010
Номер справи
3530/10/2170
Номер документу
11519197
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" вересня 2010 р. Справа № 2-а-3530/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

при секретарі: Попутько О.А.,

за участю: прокурора - Пагуби Т.В.

представників відповідача - Пашка М.П., Петрова В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Генічеської районної центральної лікарні про стягнення заборгованості в сумі 5100,00 грн.,

встановив:

Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі-позивач) звернувся до суду із адміністративним позовом до Генічеської центральної районної лікарні (далі-відповідач) про стягнення штрафу в сумі 5100,00 грн.

В судове засідання позивач не з"явився, до суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримала, просила його задовольнити.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач порушив Закон України "Про теплопостачання", а саме, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, за що до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 5100,00 грн.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували, просили суд позов не задовольняти, пояснюючи, що недоліки, вказані у Постанові від 18.12.2009 року № 05/31-0017 усунуто, що підтверджується актом від 21.05.2010 року № 05/31-0155, тому вимоги позивача щодо стягнення штрафних санкцій є необгрунтованими та не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що з 14 по 15 грудня 2009 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Східне відділення ОСОБА_3 проведено позапланову перевірку виконання відповідачем вимог припису від 14.08.09р. № 05/31-0247/2.

Перевіркою було встановлено та підтверджено в судовому засіданні допитаним у якості свідка ОСОБА_3, що відповідачем не виконано вимоги Припису від 14.08.09р. № 05/31-0247/2 в частині, а саме:

- п. 1 "Персоналу, що обслуговує теплоустановки пройти, перевірку знань ПТЕ ТУ і М за участю представника Держенергонагляду";

- п. 3 "Розробити та затвердити технічним керівником перелік інструкцій, положень, схем, технічної документації тощо";

- п. 4 "Представити схеми теплопостачання, теплоенергетичного устаткування та мереж, технічну документацію на тепловикористовувальні установки і теплові мережі;

- п. 5 "Представити на всі види ремонтів річні та місячні графіки ППР, затверджені керівником або технічним керівником підприємства. Графіки ремонту тепловикористовувальних установок, теплових мереж та іншого устаткування теплового господарства на опалювальний сезон 2008-2009 рр.";

- п. 7 "Завести та оформити "Журнал протиаварійних тренувань";

-п. 8 "Промаркувати запірну і регулювальну арматуру приміщення котельні та повсій тепловій мережі згідно зі схемою";

п. 10 "Розробити та затвердити на ТП: принципові схеми водяної мережі, однолінійні схеми електроустаткування і автоматики, інструкції з обслуговування теплового пункту і наявного устаткування, інструкції з охорони праці та протипожежної безпеки під час роботи на тепловому пункті, температурний графік роботи тепломережі, встановлені норми витрати теплоносія та режимні графіки, маршрутна схема, за якою обслуговуючий персонал теплових пунктів здійснює огляд".

За результатами перевірки складено протокол від 15.12.2009 року № 05/31-0042, з яким головний лікар Генічеської центральної районної лікарні Сидорченко В.А. ознайомлений, підписав його без зауважень та другий примірник отримав.

Розпорядженням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Східне відділення від 18.12.2009 року № 05/31-0448 було зобов"язано відповідача розробити план заходів щодо виконання зазначеного Розпорядження та про його виконання повідомити до 18.03.2010 року та постановлено накласти на відповідача штраф у розмірі 5100,00 грн.

18 грудня 2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Східне відділення прийнята Постанова № 05/31-0017 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та у сфері теплопостачання в сумі 5100,00 грн.

Визначаючись щодо позовних вимог, доводів сторін та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.

Відповідно до Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підтриємство, що здіснює централізоване диспетчерське (оперативно- технологічне) управління об"єднаною енергетичною системою України, пірозділом якої в південному peгіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному peгіоні".

ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго".

Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному peгіоні".

Наказом Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. "Про державний енергетичний нагляд" встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної i теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положениям про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого постановою Кабинету Міністрів України № 929 від 07.08.96р.

Метою Державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об"єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб"єктами електроенергетики, суб"єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових i нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної i теплової енергії, посилення впливу на суб"єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання i споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок i теплових мереж.

Згідно з ч. 2 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб"єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішнень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до п. 7 ч. 2 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної i теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996р., керівники структурних підрозділів інсепекції та їх заступники є старшими державними інспекторами з енергетичного нагляду; інші спеціалісти, що виконують функції держаного енергетичного нагляду, є державними інспекторами.

Згідно з п.п. 5, 6 Положення про порядок накладення на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 визначене коло посадових осіб, які можуть накладати штрафи та граничні розміри сум штрафних санкцій. Такими посадовими особами є старші державні інспектори та державні інспектори з енергетичного нагляду.

Так, за порушення Закону України "Про теплопостачання" на Генічеську центральну лікарню згідно з п.п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб"єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в cyмi 5100,00 грн., що було оформлено Постановою № 05/31-0017 від 18.12.2009 р.

Згідно з п. 10 Положення, суб"єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладання.

На час розгляду справи штраф в сумі 5100,00 грн. не сплачений.

Суд не погоджується з доводами представника відповідача про те, що відповідачем було виконано вимоги припису від 14.08.09р. № 05/31-0247/2, про що зазначено в Акті від 21.05.2010 року № 05/31-0155, оскільки цей Акт складений за результатами перевірки, яка відбулася у відповідача з 20 по 21 травня 2010 року і, дійсно, було встановлено, що відповідач виконав всі вимоги припису від 14.08.09р. № 05/31-0247/2.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії позивача щодо стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн. є правомірними, а позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стгянути з Генічеської центральної районної лікарні (код 02003971) до держбюджету Генічеського району штраф у сумі 5100 (п"ять тися сто) грн. 00 коп. (р/р 31114106700112, код ОКПО 24103822, МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 жовтня 2010 р.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.19