Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-4795/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка (далі-позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 3905,36 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що під час перевірки виявлено такі порушення: непроведення розрахункової операції без затосування РРО на суму 10 гривень, незабезпечення зберігання КОРО протягом встановленого строку, незберігання контрольних стрічок протягом встановленого строку, здійсення торгівельноїх діяльності без одержання відповідного торгового патенту.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за місцем проживання ФОП ОСОБА_1.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 14 квітня 2010 року посадовими особами ДПА України в Херсонській області - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підставі направлення на перевірку № 0106 від 07 квітня 2010 року було проведено планову перевірку щодо дотримання суб"єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині "Оригінал-Авто", що розташований за адресою: м. Нова Каховка, вул. Промислова, 7, який належить приватному підприємцю ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
За результатами перевірки складено акт від 13.05.2010 р. № 0060/21/02/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. п. 1, 2, 6, 10, 13 ст. 3 Закону України від 06.05.1995року № 265/95- ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265 зі змінами і доповненнями) та ст. 3, ст. 7 Закону України від 23.03.1996 року № 98/96 - ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (зі змінами і доповненнями).
Перевірка проведена в присутності приватного підриємця - особи, яка проводила розрахунки ОСОБА_1, який від підписання та отримання другого примірника акта відмовився, також він відмовився від отримання другого примірника направлення на перевірку.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0010602301 від 28 квітня 2010 року на суму 560,00 грн. та № 010612301 від 28 квітня 2010 року на суму 3345,36 грн. Загальна сума штрафної санкції складає 3905,36 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно зі ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстроані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункуових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок ( п.1 ст. 3 Закону України № 265);
Пунктом 1 статті 17 вказаного Закону встановлено, що у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державої податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Таким чином, за непроведення через реєстратор розрахункових операцій суми покупки в розмірі 10,00 грн. до відповідача застосовано фінансову санкцію у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів в розмірі 50,00 грн. (10*5) =50.
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (п. 6 ст. 3 Закону України №265);
Пунктом 3 статті 17 закону № 265 передбачено, що у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Під час перевірки було встановлено незберігання книги обліку розрахункових операцій.
Таким чином, за незберігання КОРО до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 340 грн.
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років ( п. 10 ст. 3 Закону України № 265);
Пунктом 5 статті 17 Закону № 265 передбачено, що у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну до суб"єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
При проведенні перевірки встановлено незберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну.
Таким чином, за незберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну, до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 170,00 грн.
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денном узвіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квітанціями, виданими з початку робочого дня ( п. 13 ст. 3 Закону України № 265).
При проведенні перевірки також встановлено порушення ст. 3 Закону України від 23.03.1996 року № 98/96 - ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" (зі змінами і доповненнями), а саме відсутність торгового патенту на здійснення торгівельної діяльності, останній торговий патент дійсний до 30.05.2009 року.
Відповідно до ст. вказаного Закону, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торгівельною діяльністю слід розуміти роздрібну або оптову торгівлю, діяльність у торгівельно - виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток. Зазначеним Законом визначено пункти продажу товарів, у яких суб"єкт підприємницької діяльності здійснює торгівельну діяльність, яка при цьому підлягає патентуванню. До таких пунктів, зокрема, належать: магазини, які знаходяться в окремих приміщеннях, кіоски, палатки, які займають окремі приміщення, їдальні, кафе, бари, буфети та інші пункти громадського харчування.
Частиною 4 ст. 3 Закону України № 98/96 передбачено, що вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.
Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців.
Статтею 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення ст. ст. 3, 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" відповідає вимогам чинного законодавства України.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, суддя дійшла висновку, що застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України, а позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167, 183-2 КАС України, - суддя -
постановила:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (74900, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
- в доход державного бюджету м. Нова Каховка, на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмірі 560 (п"ятсот шістдесят) грн. 00 коп.;
- в доход місцевого бюджету м. Нова Каховка на р/р 31415541700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 суму фінансових санкцій у розмірі 3345 (три тисячі триста сорок п"ять) грн. 36 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5