Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 569/13350/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2023 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Даш`ян К.Е., розглянувши матеріали, що надійшли від Відділу державного нагляду (контролю) у Рівненській області Державної служби України з безпеки на транспорті про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, рнокпп - _____ за ч. 1ст. 164 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
13 липня 2023 року о 14 год 45 хв в м. Рівне АС Рівне ОСОБА_1 здійснив провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів легковим автомобілем Volkswagen Crafter д.н.з. НОМЕР_1 на замовлення без державної реєстрації, як суб`єкт господарювання та отримання відповідної ліцензії.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008) наголошує, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження". Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
Суд, у відповідності до вимог ст. 268 КУпАП вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності, особи яка притягається до адміністративної відповідальності.
Зі змістустатті 9 КУпАПвбачається, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогамистатті 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Таким чином,вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 164 КУпАП, встановлена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться протоколі про адміністративне правопорушення № 0023368 від 13 липня 2023 року, фотоматеріалами, відеодиском.
Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, передбачене санкцією ч. 1ст. 164 КУпАП.
У відповідності до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»підлягають стягненню з порушника в прибуток держави 536,80 грн. судового збору.
Керуючись ст.ст.283,284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 164 КУпАП, застосувавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень (реквізити для сплати штрафу: отримувачГУК у Рівн. обл/Рівненська м. т г/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ)38012494; банк отримувачаКазначейство України (ЕАП); код банку (МФО)899998; номер рахункуUA108999980313000106000017527; кодкласифікації доходів бюджету21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток держави судовий збірв розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувачГУК у Рівн.обл/Рiвнен.міс.тг/22030101; код отримувача38012494; банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN)UA458999980313191206000017527; кодкласифікації доходів бюджету22030101).
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Рівненського міського Даш`ян К.Е.