ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2919/10/2470
< Текст >
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовомДержавної податкової інспекції у Кельменецькому районі Чернівецької областідодержавного підприємства "Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу"про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
08.09.2010 року Державна податкова інспекція у Кельменецькому районі Чернівецької області (далі-позивач) звернувся з адміністративним позовом до державного підприємства "Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу" (далі-відповідач), де просив суд: стягнути податковий борг по збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду у сумі 3091,60 грн., у тому числі пеня 281,63 грн.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, яка зареєстрована Кельменецькою районною державною адміністрацією Чернівецької області 08.05.2001 року та взятий на облік ДПІ у Кельменецькому районі, як платник податків з 04.01.2001 року. Заборгованість із збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду приватних підприємств у відповідача виникла у звязку з несплатою узгодженого податкового зобовязання згідно поданих підприємством розрахунків та застосованих штрафних санкцій. Відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 20.02.2009 року №1/5, другу податкову вимогу від 02.04.2009 року №2/14 та податкове повідомлення рішення №0000071500/0 від 13.01.2010 року про застосування штрафних фінансових санкцій.
Крім цього, позивачем було винесено рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок його активів від 25.05.2009 року.
Вказана заборгованість складається з наступного:
1.Заборгованість по місцевому бюджету сільська рада с. Грушивці складає 233,31 грн., в тому числі пеня 116,58 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою узгодженого зобов'язання по терміну сплати
- 19.08.2010р. Розрахунок Вх. №8499 від 09.08.2010р. на суму 599,00 грн, залишок несплаченого зобов'язання 116,73 грн, нарахована пеня 116,58 грн.;
2. Заборгованість по місцевому бюджету сільська рада с. Комарово складає 766,23 грн, яка виникла у зв'язку з несплатою узгодженого зобов'язання по застосованих штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання у сумі 824,87 грн, податкове повідомлення -рішення №0000071500 від 13.01.2010р., залишок несплаченого зобов'язання становить 766,23 грн.;
3.Заборгованість по місцевому бюджету сільська рада с. Коновка складає 2012,14 грн., в тому числі пеня 85,14 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою узгодженого зобов'язання по терміну сплати
- 19.02.2010р. Розрахунок Вх. №15778 від 09.02.2010р. на суму 3422,00 грн., залишок несплаченого зобов'язання 1927,0 грн., нарахована пеня 85,14 грн.;
4.Заборгованість по місцевому бюджету сільська рада с. Ленківці складає 79,81 грн., в тому числі пеня 79,81 грн., яка нарахована 30.08.2010 за період 26.01.2010 по 30.08.2010р.;
5.Заборгованість по місцевому бюджету сільська рада с. Оселівка складає 0,10 грн., в тому числі пеня 0,10 грн., яка нарахована 30.08.2010 за період 20.08.2010 по 30.08.2010р.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.2 Інструкції «Про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду» затвердженої наказами Державного комітету лісового господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року N 91/241/129/236/565 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 листопада 1999 р. за N 785/4078 платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду є юридичні і фізичні особи, яким надані в постійне або тимчасове користування земельні ділянки лісового фонду (далі - лісокористувачі). Земельна ділянка лісового фонду може надаватися одному або кільком лісокористувачам для спеціального використання різних видів лісових ресурсів. Відповідно до п.п.3.1 зазначеної інструкції об'єктом обчислення збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду є деревина, що відпускається на пні, живиця, другорядні лісові матеріали, продукти побічного користування та окремі земельні ділянки лісового фонду.
Відповідно до ст.6 Інструкції базовий податковий (звітний) період для збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду дорівнює календарному кварталу. Лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду накопичувальним підсумком з початку року за встановленою формою, що є підставою для взяття їх на облік в органах державної податкової служби та нарахування суми збору в особовому рахунку платника. Розрахунок лісокористувачами подається органам державної податкової служби за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за винятком громадян, які отримали ордери на дрібний відпуск деревини чи лісові квитки; підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, релігійних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб, якщо сума збору і лісорубному чи лісовому квитках не перевищує п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян; лісокористувачів з іншої області.
Згідно п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закону №2181) податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Днем узгодження податкового зобов'язання платника податків вважається день закінчення процедури адміністративного оскарження.
Згідно п.5.1. статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року (Закону України № 2181), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно підпункту 5.3.1. п.5.3. статті 5 Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п.4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпункт 5.4.1. п.5.4. статті 5 Закону України № 2181 в свою чергу передбачає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з державного підприємства "Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу" (код ЄДРПОУ 31180863) до відповідних бюджетів податковий борг в загальній сумі 3091,60 грн.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк