ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3935/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шевякова І.С.,
при секретарі Кіптіла О.М.,
за участю:
представника позивача - Серков Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державна податкова інспекція у м. Полтавідо Товарна біржа "Універсальна земельна біржа-Козакерія"про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
19 серпня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товарна біржа "Універсальна земельна біржа-Козакерія"про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 863 грн., з комунального податку в сумі 340 грн.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що працівниками ДПІ у м. Полтаві були проведені документальні невиїзні перевірки Товарної біржі "Універсальна товарна біржа - Козакерія", в результаті яких зафіксовані порушення податкового законодавства, в зв'язку із чим позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій, які були розміщені на дошці податкових оголошень. Штрафні санкції були застосовані у звязку із тим, що відповідачем було несвоєчасно подано податкові декларації з податку на прибуток за 2008 - 2009 роки та комунального податку за 4 квартал 2008 рік, 1 квартал 2009 року.
Відповідно до п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року ДПІ у м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/666, яка розміщена на дошці оголошень 04.04.2009 року, та винесено другу податкову вимогу № 2/908, яка розміщена на дошці податкових оголошень 08.07.2009 року.
Відповідач ні в судовому, ні в адміністративному порядку повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржив, таким чином податковий борг в сумі 1183 грн., вважається узгодженим. Таким чином, оскільки відповідачем вимоги ДПІ у м. Полтаві залишені без задоволення, позивач звернувся до суду з вимогою про сплату зазначеного податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.
Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не зявився, ухвала та повістки направлені відповідачу на адресу: 36028, м. Полтава, вул. Велкотирнівська, 7, повернулись до суду з відміткою поштового відділення "за вказаною адресою не значиться". Відповідно до копії довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, суд виконав свій обовязок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.
Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в ній доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 17.03.2008 року Товарна біржа "Універсальна земельна товарна біржа - Козакерія" (ідентифікаційний код 35796820) зареєстровано як юридичну особу Виконавчим комітетом Полтавської міської ради.
Відповідач зареєстрований платником податків 22.12.2008 року за № 1403, що підтверджується копією довідки про взяття на облік платника податків від 21.12.2006 року № 86.
Згідно із даними Державної податкової інспекції у м. Полтаві за відповідачем рахується заборгованість з податку на прибуток в розмірі 843 грн., комунального податку в розмірі 340 грн., що в сумі складає 1183 грн.
Заборгованість із податку на прибуток, комунального податку виникла за відповідачем внаслідок несвоєчасності подання декларацій із вказаних податків у 2008-2009 роках.
За результатами документальних невиїзних перевірок складені акти №471/15-139/3596820 від 11.03.2009 року, № 645/15-139/3596820 від 25.05.2009 року, № 985/15-139/3596820 від 25.08.2009 року, № 2867/15-01/3596820 від 25.11.2009 року, № 16421/15-01/3596820 від 04.03.2010 року, №. 00195-1505 від 20.03.2009 року, № 00571-1505 від 23.06.2009 року.
Перевірками встановлено порушення підпункту 4.14 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р.) а саме: несвоєчасне подання декларацій з податку на прибуток - за 2008 рік, за 1 квартал 2009 року, за 9 місяців 2009 року; з комунального податку за 4-й квартал 2008 року, 1-й квартал 2009 року.
На підставі вищезазначених актів перевірок позивачем винесено податкові повідомлення-рішення № 0006061501/0 від 24 квітня 2009 року, № 007401501/0 від 16.06.2009 року, № 0010961501/0 від 10.09.2009 року, № 0014281501/0 від 10.12.2009 року, № 0001741501/0 від 18.03.2010 року, № 0001971505/0 від 09.04.2009 року, № 0006471505/0 від 15.10.2008 року, № 0004731505/0 від 09.07.2009 року, про вимогу до відповідача сплати штрафні санкції на загальну суму 1183 грн.
ДПІ у м. Полтаві винесено першу податкову вимогу № 1/666 про сплату податкового боргу та винесено другу податкову вимогу № 2/908 про сплату податкового боргу, які були розміщені на дошці податкових оголошень, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно із підпунктом 4.2.2. пункту 4.2 статті 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до абзацу третього підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
З матеріалів справи та пояснень представника позивача вбачається, що ні в адміністративному, ні в судовому порядку вищезазначені повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувались, таким чином сума податкового зобовязання в розмірі 1183 грн. вважається узгодженою.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи той факт, що податкове зобов'язання відповідачем в строк визначений законом не сплачене та узгоджене платником сума в розмірі 1183 грн. вважається податковим боргом.
В розумінні Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання
Згідно із підпунктом 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно із абзацом четвертим підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв`язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Зважаючи на викладене, позивачем було направлено відповідачу першу та другу вимогу про сплату спірного податкового боргу, але зазначені вимоги залишені останнім без задоволення.
Враховуючи той факт, що Товарна біржа "Універсальна земельна біржа - Козакерія" у встановлені терміни, податкові повідомлення - рішення не оскаржувались, відповідач зобов'язаний був сплатити суму узгодженого податкового боргу в розмірі 1183 грн. у строки, визначені ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року. Незважаючи на імперативні норми Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, відповідач у встановлені законом терміни сплату податкових зобов'язань не провів.
Згідно пункту 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та пункту 1.16 статті 1 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року державна податкова інспекція в межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати в бюджет податків і зборів та інших платежів, та згідно пункту 11 статті 10 вищезгаданого закону, на ДПІ покладено виконання таких функцій, як подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ж підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, при цьому відповідно до пункту 1.7 статті 1 Закону активами платника податків являються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать платнику за правом власності або повного господарського відання.
Враховуючи викладене, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення податкового боргу.
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач заперечень проти позову та доказів сплати податкового боргу в сумі 1183 грн., із них: з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 843 грн., з комунального податку в розмірі 340 грн., суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті у м. Полтаві до Товарної біржі "Універсальна земельна біржа - Козакерія" про стягнення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 843 грн., з комунального податку в сумі 340 грн. - обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товарної біржі "Універсальна земельна біржа - Козакерія" ( код ЄДРПОУ 35796820) заборгованість:
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 843 грн. (вісімсот сорок три гривні) на р/р 31115009700002 код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету України, одержувач - УДК у м. Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ в Полтавській області МФО 831019;
- з комунального податку у сумі 340 грн. (триста сорок гривень) р/р 3321982870002 код бюджетної класифікації платежу 16910200, до місцевого бюджету, одержувач - Полтавська міська рада ЗКПО 34698804, банк одержувач: ГУДКУ в Полтавській області МФО 831019.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 01жовтня 2010 року.
СуддяІ.С. Шевяков