ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 вересня 2010 р. № 2а-8230/10/1370
10 год. 20 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Коморного О.І.,
секретар - Романчук Л.Р.
з участю
представник позивачаДемідюк В.В.
представник відповідачане прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова
до ТзОВ "Втордеревпром"
пропро продовження строку застосування умовного адміністративного арешту активів ,
в с т а н о в и в:
Позивач, Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулась з позовом до суду про продовження строку застосування умовного адміністративного арешту активів, застосованого до відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю «Втордеревпром».
Позовні вимоги обґрунтовані відмовою відповідача від допуску працівників позивача до проведення планової виїзної перевірки.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, подав докази наявності податкового боргу, просить позовні вимоги задовольнити.
Відповідач заперечення на позов не подав, представника не направив.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на основі наявних доказів.
Суд заслухав представника позивача, повно, всебічно і обєктивно оцінив подані докази у їх сукупності та встановив наступне.
ДПІ у Сихівському районі м. Львова, з метою проведення планової виїзної перевірки ТзОВ „ Втордеревпром", виписано направлення від 25.08.2010 № 629, проте відповідачем відмовлено в проведенні позапланової виїзної перевірки, про що працівниками позивача складено відповідний акт про непредставлення документів до перевірки від 25.08.2010 року № 27.
У подальшому ДПІ у Сихівському районі м. Львова 10.09.2010 р. отримано від ГВПМ ДПІ у м. Львові подання № 7432/26-90 про застосування умовного адміністративного арешту активів платника податків ТзОВ „Втордеревпром" за порушення пп. «г»п.9.1.2 ст.9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181.
У зв'язку із відмовою ТзОВ „Втордеревпром" від проведення позапланової виїзної перевірки за наявності законних підстав для її проведеним та отриманням подання податкової міліції, прийнято рішення № 12193/24-005 від 13.09.2010 р. про наявність обставин, які є підставою для застосування умовного арешту активів ТзОВ „Втордеревпром".
Термін умовного арешту активів ТзОВ „Втордеревпром" згідно рішення податкового органу спливає 17.09.2010 р. о 16-00 год.
Як пояснив представник позивача, на час розгляду справи судом (17.09.2010 р.) ДПІ у Сихівському районі м. Львова до проведення перевірки не допущено, в податкового органу відсутня інформація про наявні активи платника податків та з метою недопущення втрат щодо надходжень до бюджету, є всі підстави вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненню або знищенню.
Згідно положень ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право проводити планові та позапланові перевірки.
Стаття 111 згаданого Закону визначає підстави та порядок проведення органами ДПС планових та позапланових перевірок платників податків. Так, позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з визначених Законом обставин. Зокрема, потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків може бути зумовлена тим, що стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу.
Працівники податкової міліції можуть брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами державної податкової служби, якщо такі перевірки пов'язані з веденням оперативно-розшукових справ або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні.
Відповідно до ст.112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»посадові особи органу ДПС вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:
1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби;
2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.
Поняття, підстави та порядок застосування адміністративного арешту активів платника податків, а також підстави та процедура продовження строку його дії визначені статтею 9 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а також виданим з метою забезпечення практичного впровадження цієї статті наказом ДПА України від 25.09.2001р. N386, зареєстрованим в МЮУ 05.10.2001 р. за N 865/6056 «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту активів платників податків»наступним чином.
Адміністративний арешт активів платника податків (далі - арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу. Арешт активів може бути повним або умовним. Повним арештом активів визнається виключна заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його активами з їх тимчасовим вилученням або без нього. Умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, яке полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного податкового органу на здійснення будь-якої операції платника податків з такими активами.
Арешт активів може бути застосовано зокрема у випадку, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення. У разі виникнення такої обставини слід установити факт відмови платника податку від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення, зафіксувати його Актом відмови, який складається оперативним працівником податкової міліції за місцезнаходженням такого платника податку, підписується працівником податкової інспекції, який повинен проводити перевірку, та понятими особами.
Керівник податкового органу (його заступник) за поданням відповідного підрозділу податкової міліції може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків (крім арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку). Арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду з поданням про продовження строку адміністративного арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення. Перелічені строки не включають години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Аналіз встановлених судом фактів в їх сукупності дозволяє зробити висновок, що посадові особи відповідача умисно не допускають працівників органу ДПС до перевірки у встановленому законом порядку фінансово-господарської діяльності відповідача на предмет своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів. Тому суд погоджується з твердженням позивача, що звільнення активів відповідача з-під адміністративного арешту може призвести до їх зникнення або знищення та постановляє продовжити строк застосування такого арешту на 7200 годин (300) днів.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Продовжити умовний адміністративний арешт активів товариства з обмеженою відповідальністю «Втордеревопром»(код ЄДРПОУ 25560778) на строк до 7200 годин (300) днів.
3. Щодо судових витрат то такі з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 22.09.2010 р. о 17:00 год.
СуддяКоморний О.І.