Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 вересня 2010 року Справа № 2а-6523/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Малого приватного підприємства «Клото» про стягнення суми фінансових санкцій, ВСТАНОВИВ:
01 вересня 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Малого приватного підприємства «Клото», в якому зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 19.07.2010 року по 21.07.2010 року проведено перевірку відповідача з питання дотримання мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, за результатами якої складено акт № 399 від 21.07.2010 року. Під час проведення перевірки встановлено, що відповідачем порушено порядок застосування цін у період з 17.06.2010 року по 21.07.2010 року.
Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області № 21 від 22.07.2010 року за вказане порушення на підставі абз. 11 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовані фінансові санкції у розмірі 1000,00 грн. На підставі цього позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.
У встановлений судом строк відповідачем не надано до Луганського окружного адміністративного суду ані заперечень проти позовної заяви, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до абз.1,3 п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженою постановою КМУ від 13.12.2000 року №1819 Держцінінспекція має право проводити відповідно до законодавства перевірку бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників, що відображаються у розрахункових документах незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням цін (тарифів); знайомитися з установчими документами та свідоцтвом про державну реєстрацію; перевіряти у посадових осіб, відповідальних за формування, встановлення та застосування цін (тарифів), документи, що посвідчують особу; проводити перевірку достовірності даних, наведених у документах з питань порядку формування, встановлення та застосування державних фіксованих та регульованих цін; обстежувати в установленому порядку виробничі, складські, торговельні та інші приміщення суб'єктів господарювання, що використовуються для виготовлення, зберігання й реалізації товарів і сировини, організації та надання послуг.
Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 19.07.2010 року по 21.07.2010 року проведено перевірку відповідача з питання дотримання мінімальних роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, за результатами якої складено акт № 399 від 21.07.2010 року.
З акту перевірки вбачається, що відповідачем було порушено вимоги постанови КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008 року № 957, а саме: допущено роздрібну торгівлю настоянкою «Байка» вітчизняного виробництва за роздрібною ціною, сформованою нижче за мінімальну роздрібну ціну.
Згідно з абз. 11 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої— 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
На підставі акту перевірки та відповідно до зазначеної норми Закону позивачем 22.07.2010 року прийнято рішення № 21 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1000,00 грн. Відомостей про оскарження цього рішення до суду не надійшло, тобто воно є чинним та підлягає виконанню.
За таких підстав, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з Малого приватного підприємства «Клото» фінансові санкції в сумі 1000,00 грн. (одна тисяча гривень) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Артемівського району, код 24046582, р/р 31118106700003.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
< Резолютивна частина >
< Текст >
СуддяОСОБА_1