Постанова № 11479825, 30.09.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.09.2010
Номер справи
2а-7531/10/13/0170
Номер документу
11479825
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 вересня 2010 р.Справа №2а-7531/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо"

про стягнення заборгованості у сумі 41843,37 грн.

за участю представників сторін:

від позивача - Ліпницької Г.Ю., довіреність № 7588/10/10-0 від 06.07.2010;

від відповідача - не з'явився;

Обставини справи: ДПІ в м. Євпаторії АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо" (далі відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 41843,37 грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та мотивовані тим, що відповідачем порушені строки сплати податкових зобовязань.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.

Відповідач у судове засідання не зявився, був сповіщений належним чином через засоби масової інформації.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

10.06.1994 відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач з 30.06.1994 перебуває на обліку платника податків у ДПІ в м. Євпаторії АР Крим за № 01-191-43, що підтверджено довідкою № 367/28-1 від 05.08.2005 (а.с.7).

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.

Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання з земельного податку, що підтверджується податковим розрахунком земельного податку на 2009 рік від 29.01.2009 за № 1160 в загальній сумі 47838,63 грн.; податковим розрахунком земельного податку на 2010 рік від 28.01.2010 за № 2445 в загальній сумі 27922,89 грн. (а.с.16,28).

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.

Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

ДПІ в м. Євпаторії АР Крим були складені акти невиїзних документальних перевірок своєчасності сплати погодженої суми податкового зобовязання з земельного податку за 2008, 2009 роки від 18.11.2009 № 2200/15-3, 18.12.2009 № 2401/15-3, 21.01.2010 від 51/15-3, в яких позивач зафіксував порушення відповідачем п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, які виразились у несвоєчасної сплаті земельного податку.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначених актів перевірки, відносно відповідача прийняти податкові повідомлення-рішення форми “Ш”: № 0004531503/0 від 18.11.2009 у сумі 998,53 грн., № 0005111503/0 від 18.12.2009 у сумі 497,26 грн., № 0000271503/0 від 21.01.2010 у сумі 496,06 грн.(а.с. 31,35,39).

Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 18.11.2009, 1.12.2009, 21.01.2010, про що свідчать відмітки на корінцях рішень та не оскаржені у встановленому законом порядку. Тому податкова заборгованість з земельного податку є узгодженою.

Відповідно до п.п. 6.2.1, 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” позивачем на адресу відповідача направлені перша податкова вимога № 1/335 від 31.10.2008 та друга податкова вимога № 2/406 від 16.12.2008, які отримані відповідачем 10.11.2008 та 16.01.2009 відповідно, про що свідчать наявні у матеріалах справи поштові повідомлення про вручення відправлення та не оскаржені останнім у встановленому законом порядку.

Таким чином загальна сума заборгованості з земельного податку, з урахуванням часткової сплати у сумі 33,37 грн., складала 41843,37 грн.

Згідно ст. 5.1 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, а згідно ст. 5.3.1 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму такого податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 цього Закону.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Оскільки вищезазначені податкові повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість з земельного податку у розмірі 41843,37 грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, що залишилась або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 41843,37 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист”).

За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 30.09.2010.

У повному обсязі постанову складено та підписано 01.10.2010.

На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо" (97408, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Ескадронна, 28: ЄДРПОУ 01884604) заборгованість зі сплати земельного податку у розмірі 41843,37 грн. у дохід Державного бюджету з перерахуванням коштів в місцевий бюджет м. Євпаторії на р/р 33210811700015, код платежу 53 13050100, ЄДРПОУ 34740798 Управління Державного казначейства в м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.