Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" вересня 2010 р.Справа № 14/103-10-2779 За позовом Прокурора Малиновського району м.Одеси; в інтересах держави в особі, якою є Одеська міська рада в особі, якою є Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради; до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Чисте місто-2006";
про стягнення 7259,93грн.
Суддя Горячук Н.О.
Представники:
Від прокурора: посв. Доброжан Н.І.;
Від Одеської міської ради: не з’явився;
Від позивача Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради: за дов. Додонов Д.Г.
Від відповідача: не з’явився;
Суть спору: Прокурор Малиновського району м.Одеси в інтересах держави в особі, якою є Одеська міська рада в особі Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з відповідача збитків у вигляді упущеної вигоди за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів у сумі 7259,93грн. Відповідач в засідання суду не з’явився відзив на позов не надав, справа розглядається у відповідності до ст. 75 ГПК України за наявними документами.
Розглядом матеріалів справи встановлене наступне:
Відповідно до рішення Одеської міської ради від 04.02.2004р. № 2234-ХХІV Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами є органом, уповноваженим регулювати діяльність, пов’язану з розміщенням зовнішньої реклами у м. Одесі.
Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку встановленому цими органами на підставі правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. (ст. 16 Закону України «Про рекламу»)
Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень спеціально уповноважений орган виконавчої влади (ст. 26 Закону України «Про рекламу»)
Розповсюджувачі реклами, винні у порушенні встановленого законодавства про рекламу, порядку розповсюдження та розміщення реклами, несуть відповідальність, передбачену цим законодавством (п. 3 ст. 27 Закону України «Про рекламу»).
Також, згідно із вимогами п. 5 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами.
Постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 року затверджені типові Правила розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах (далі Правила) та встановлюють порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.
П. 3 вищевказаних Правил встановлено, що зовнішня реклами розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами міських рад.
П. 24 Правил передбачено, що лише виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов'язаних з розташуванням рекламного засобу.
Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, встановлюється, у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування. При цьому площа рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0, 5 м. за периметром горизонтальної проекції цього засобу. Для не наземного та не дахового рекламного засобу площа місця дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину. (п 32 Правил)
У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами, уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк. (п. 46 Правил)
Розповсюджувач зовнішньої реклами, винний у порушенні цих Правил, несе відповідальність згідно із законодавством. (п. 47 Правил)
Акти виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно проживають на відповідній території. (ст. 73 ЗУ «Про місцеве самоврядування»)
Підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Ст. 11 Цивільного кодексу України передбачено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або з органів місцевого самоврядування.
Ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання виникають з підстав встановлених ст. 11 ЦК України.
Таким чином, у відповідача виникло право отримати відповідний дозвіл на розміщення зовнішньої реклами та проводити у встановленому порядку відповідну плату за її розміщення.
За вимогами п. 4 ст. 623 ЦК України, при визначені неодержаних доходів (упущеної вигоди) враховуються заходи вжиті кредитором щодо їх одержання.
Гарантійним листом відповідач підтвердив заборгованість з оплати за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних конструкцій у розмірі 7259,93грн. та зобов’язався сплатити вказану заборгованість з урахуванням штрафних санкцій до 25.09.2009р.
Станом на день розгляду справи відповідач борг у сумі 7259,93грн за тимчасове користування місцями для розміщення рекламних конструкцій не сплатив та не надав документів спростовуючих позовні вимоги.
Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені документами та підлягають задоволенню у сумі 7259,93грн. Судові витрати покладаються на відповідача відповідно до ст. 44,49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Чисте місто-2006" (м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 2, кв. 62, код 34379739) на користь Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами при управлінні архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради (65026, м. Одеса, вул. Польський узвіз, 10, код ЄДРПОУ 25830211, р/р 26001129141 ОФ АКБ МТБ м. Іллічівськ, МФО 328168) 7259 /сім тисяч двісті п’ятдесят дев’ять/ грн. 93коп. збитки у вигляді упущеної вигоди за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Чисте місто-2006" (м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 2, кв. 62, код 34379739) до Державного бюджету України (р/р 31114095700008 ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095) 102 /сто дві/ грн. 00коп. держмита.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Чисте місто-2006" (м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 2, кв. 62, код 34379739) до Державного бюджету України (р/р 31213264700008 одержувач ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460, банк одержувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності банку 264) 236 /двісті тридцять шість/ грн. 00коп. витрат на ІТЗ судового процесу.
Накази видати згідно зі ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України.
Суддя Горячук Н.О.
Повний текст рішення складений та підписаний 27.09.2010р.