ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
28.09.10 Справа№ 12/203
Господарський суд Львівської області у складі судді Запотічняк О.Д.
При секретарі Джус Р.
За участю представників сторін:
від позивача: не з’явився;
від відповідача: не з’явився;
від третьої особи: Змінчак Л.В. (довіреність у справі);
розглянувши матеріали справи
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія”, смт. Славсько,
до відповідача: Славської селищної ради Сколівського району Львівської області, смт. Славсько,
третя особа: Державне підприємство „Славське лісове господарство”, смт. Славсько,
про визнання незаконною відмови у надані земельної ділянки в користування.
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю „Мрія” заявлено позов до Славської селищної ради Сколівського району Львівської області, третя особа: Державне підприємство „Славське лісове господарство” про визнання незаконною відмови у надані земельної ділянки в користування.
Ухвалою від 02.12.2009 року суд порушив провадження у справі та призначив судове засідання на 17.12.2009р.
Ухвалою від 17.12.09р. суд зупинив провадження у справі завершення розгляду пов’язаної справи № 15/166 та набрання рішенням суду по даній справі законної сили .
Оскільки ухвалою господарського суду Львівської області від 10.08.10р. припинено провадження по справі №15/166, суд поновив провадження по справі №12/203 та призначив розгляд справи на 28.09.10р.
В судове засідання 28.09.10р. зявився представник третьої особи, представник позивача та представник відповідача в судове засідання не з’явилися, причин неявки не повідомили.
Представником позивача через канцелярію суду подано клопотання про залишення позову без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст. 81 ГПК України.
Однак, суд вважає, що провадження у справі слід припинити з наступних підстав.
Рішенням Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 року № 10-рп/2010 у справі № 1-6/2010 «За конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України»встановлено наступне:
–положення частини першої статті 143 Конституції України, згідно з якими територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування „вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції“, слід розуміти так, що при вирішенні цих питань органи місцевого самоврядування діють як суб’єкти владних повноважень;
–положення пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб’єкти владних повноважень;
–положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на „спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності“ слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи №12/203, предметом спору є визнання незаконною відмови Славської селищної ради у надані земельної ділянки в користування.
Тобто, в даному випадку позивач оскаржує дії Славської селищної ради, як суб’єкта владних повноважень, які стосуються повноважень селищної ради щодо розпорядження землями територіальних громад.
Пунктом 6 ч.1 статті 12 ГПК України, в редакції від 18.02.2010р. передбачено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ст. 13 ГПК України, місцеві господарські суди розглядають у першій інстанції усі справи, підвідомчі господарським судам.
З системного аналізу наведених вище норм Господарського процесуального кодексу України та рішення Конституційного Суду України, як єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні наділеного правом офіційного тлумачення Конституції та законів України, вбачається що даний спір підвідомчий адміністративним судам, а не господарським.
Пунктом 1 ст. 80 ГПК України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
З огляду на викладені обставини, суд вважає за необхідне припинити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія” до Славської селищної ради Сколівського району Львівської області, третя особа: Державне підприємство „Славське лісове господарство” про визнання незаконною відмови у надані земельної ділянки в користування.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.8 Декрету КМУ „Про державне мито” сплачене державне мито підлягає поверненню частково або повністю у випадку припинення провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в суді чи в господарському суді.
Відповідно до п. 13 «Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1258, повернення коштів, внесених для оплати витрат, здійснюється у випадках та у розмірі, передбачених процесуальним законодавством, шляхом їх перерахування на рахунок платника, відкритий в установі банку, грошового переказу через іншу фінансову установу або відділення поштового зв'язку після звернення особи.
Повернення зазначених коштів здійснюється у порядку, передбаченому для повернення державного мита (судового збору).
Таким чином поверненню підлягає державне мито в сумі 85,00 грн. сплачене згідно платіжного доручення № 15 від 29.05.09р. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн. сплачені згідно платіжного доручення № 16 від 29.05.09р.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 12, 13, п.1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд -,
У Х В А Л И В :
1.Провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія” до Славської селищної ради Сколівського району Львівської області, третя особа: Державне підприємство „Славське лісове господарство” про визнання незаконною відмови у надані земельної ділянки в користування - припинити.
2.Видати довідку на повернення Товариству з обмеженою відповідальністю „Мрія” (82660,Львівська область, Сколівський район, смт.Славська, вул.Шевченка,3, код ЄДРПОУ 25238205) з державного бюджету України - 85,00 грн. сплачене згідно платіжного доручення № 15 від 29.05.09р. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118,00 грн. сплачені згідно платіжного доручення № 16 від 29.05.09р.
Суддя Запотічняк О.Д.