Cправа № 2а-576/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 вересня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М.за участю секретаря судового засідання Сочка О.Я. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Державна податкова інспекція у Тячівському районі, представник Вередюк В.М.;
відповідача: Державне підприємство «Буштинське лісове господарство», представник - не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів боржника в сумі 177549, 52 грн., -
встановив :
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 21 вересня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 24 вересня 2010 року.
Державна податкова інспекція у Тячівському районі звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів боржника в сумі 177549, 52 грн..
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, наведені в позовній заяві та просить стягнути заборгованість у сумі 177549, 52 грн..
Відповідач в судове засідання повторно не зявився, про причини неприбуття суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Буштинське лісове господарство» (далі - ДП «Буштинське ЛГ») - відповідач по даній справі, зареєстроване Тячівською районною державною адміністрацією 07.07.1995р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи і зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 1 319 105 0001 000469 ; взято на податковий облік в ДПІ у Тячівському районі. Управлінням статистики у Тячівському районі присвоєно код ЄДРПОУ№ 22114632.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про систему оподаткування" відповідач є платником податків, зборів та інших платежів до бюджету.
На підставі Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державною податковою інспекцією у Тячівському районі було складено довідку від 01.02.2010 р. №4/17-0118/22114632 про результати перевірки правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів ДП "Буштинське лісове господарство" за період з 01.10.2008 по 30.09.2009 р.. За результатами проведеної перевірки виявлено порушення підприємством вимог пп. 8.1.2 п.8.1 ст. 8 ЗУ від 22.05.2003 р. №889-ІУ "Про податок з доходів фізичних осіб", що полягає у не перерахуванні до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб.
Згідно з названим вище законодавчим актом суб'єкти господарювання, які" виплачують громадянам доходи, зобов'язані утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб, тобто повинні самостійно визначати суму податкового зобов'язання з податку , який вважається бюджетним фондом.
При перевірці співставлення відомостей поданих до ДПІ у Тячівському районі відповідачем, а саме, податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ), та : відомостей отриманих від платника податків встановлено, що за підприємством станом на 30.09.2009 р. рахується заборгованість по податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати працівників в сумі 572423, 79 грн. За період з жовтня 2008 р. по вересень 2009 року підприємством утримано податку з доходів фізичних осіб у сумі 291241, 52 грн., з яких до бюджету перераховано 113692, 00 грн. Тобто заборгованість з вищезазначеного податку до .бюджету за період з 01.10.2008 р. по 30.09.2009 р. становить 177549, 52 грн.
Законні підстави для неперерахування до бюджету утриманих сум податку з доходів фізичних осіб та право розпоряджатися на власний розсуд зазначеними коштами у суб'єктів господарської діяльності відсутні. Тобто, утримані суми податку, у визначений законом строк, суб'єкти господарювання повинні перерахувати до бюджету в повному обсязі, оскільки такі суми є бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді.
Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку з доходів фізичних осіб зазначено у Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Так у пп. 8.1.2. п.8.1 ст.8 Закону визначено: "Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом." Заборгованість відповідачем станом на 22.02.2010 року не погашена.
На день розгляду даної справи відповідач борг не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
1. Позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Буштинське лісове господарство» (90556 смт. Буштино, вул. Кошута, 11 Закарпатської області ідентифікаційний код № 22114632 р/р 26009301135083 у Тячівському відділенні АК ПІБ, МФО 312215) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом за рахунок активів боржника в сумі 177549, 52 (сто сімдесят сім тисяч пятсот сорок девять грн. 52 коп.) грн..
3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шешеня О.М.