Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2-а-60/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 06
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Большакової О.О.,
при секретарі судового засідання Немеш Ю.С.,
з участю представника позивача Борсенко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” про стягнення заборгованості, -
встановив:
12 січня 2009 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” про стягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” в сумі 273512 гривень 74 копійок.
У судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у Тячівському районі позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств”, Закону України від 03.04.1997 року за № 168/97 “Про податок на додану вартість”, Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 273512 гривень 74 копійок, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.
Представник відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляду справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. 25.03.2009 року відповідач надіслав суду письмове заперечення, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Після поновлення провадження у справі представник позивача до суду жодних заперечень не подав, додаткових доказів також не подав. А так, судом було ухвалено провести розгляд справі за відсутності представника відповідача .
Суд, заслухавши пояснення представника Державної податкової інспекції у Тячівському районі, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.
19.03.2007 року Тячівською районною державною адміністрацією було зареєстровано юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О”, про що було видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 19.03.2007 року (копія свідоцтва знаходиться в матеріалах справи).
Товариство з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” було включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки №090 від 23.03.2007 року, виданої Управлінням статистики у Тячівському районі.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Тячівському районі, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки від 22.03.2007 року за № 2962 про взяття на облік платника податків.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.
У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Державною податковою інспекцією у Тячівському районі було проведено виїзну планову документальну перевірку платника податків ТОВ "Сеслав.О".
За результатами перевірки було складено відповідний акт від 04.07.2008 року № 501-231/34981986.
Працівниками Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області було складено акт відмови від підписання №9/23-00 від 04.07.2008 року, в якому зазначено, що посадова особа Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О” відмовилася від підписання акту перевірки від 04.07.2008р. № 501-231/34981986.
04 липня 2008 року працівниками Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області було складено акт №10/23-00 про неможливість підписання акту перевірки від 04.07.2008р. № 501-231/34981986, в якому встановлено неможливість підписання посадовою особою Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О” акту перевірки від 04.07.2008р. № 501-231/34981986.
04 липня 2008 року працівниками Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області було складено акт відмови від отримання №11/23-00, в якому зазначено, що посадова особа Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О” відмовилася від отримання акту перевірки від 04.07.2008р. № 501-231/34981986.
За результатами перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 19.03.2007 року по 31.03.2008 року податковою інспекцією були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення від 11.07.2008 року №№:
-0000122332/0/685/231/34981986/10192 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 272299 гривень 90 копійок (в тому числі основний борг - 215823 гривень та штрафні санкції 56476 гривень 90 копійок) за порушення відповідачем вимог п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 та п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11, п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4, п.п.5.3.2 та п.п.5.3.3 п.5.3 ст.5, п.п.5.9 ст.5, п.п.8.6.1 п.8.6 та абз.2 п.п.8.3.1 п.8.3 ст.8 Закону України від 22.05.1997р. № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», так як підприємством занижено суму податку на прибуток;
-0000132332/0/686 /231/34981986/10193 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій по податку на додану вартість у розмірі 659 гривень 90 копійок (в тому числі основний борг 439 гривень 93 копійок та штрафні санкції 219 гривень 97 копійок) за порушення п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України від 03.04.1997р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»за не включення до податкових зобовязань сум податку на додану вартість;
-0000142332/687/231/34981986/10194 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій по платі за забруднення навколишнього середовища у розмірі 639 гривень 30 копійок (в тому числі основний борг 129 гривень 30 копійок та штрафні санкції 510 гривень);
-0000152332/0/688/231/34981986/10195 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій по комунальному податку у розмірі 527 гривень (в тому числі основний борг - 17 гривень та штрафні санкції-510 гривень);
-0000162332/0/689/231/34981986/10196 про визначення суми податкового зобов'язання та штрафних санкцій по платі за воду у розмірі 346 гривень 35 копійок (в тому числі основний борг 6 гривень 35 копійок та штрафні санкції - 340 гривень).
Крім того, згідно самостійно поданого відповідачем розрахунку по збору за забруднення навколишнього середовища за І-ше півріччя та 9-ть місяців 2008 року відповідач зобовязувався сплатити суму податкових зобов'язань в розмірі 230 гривень 29 копійок.
Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп..4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. Відповідно до п. 5.1 Закону, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
А тому, загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О” перед бюджетом з урахуванням проведеної сплати становить 273512 гривень 74 копійок.
Правомірність прийняття Державної податкової інспекції у Тячівському районі податкових повідомлень-рішень від 11.07.2008р. підтверджується і постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.10.2008р. у справі № 2а-1384/08 за результатами судового оскарження Товариства з обмеженою відповідальністю "Сеслав.О" таких податкових повідомлень-рішень.
Так, вищевказані податкові повідомлення-рішення оскаржувались відповідачем в судовому порядку.
Згідно норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у випадку звернення платника податку до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобовязання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2008 року було відмовлено в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Сеслав.О" до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень від 04.07.2008 року №№: 0000122332/0/685/231/34981986/10192, 0000132332/0/686/231/34981986/10193, 0000142332/687/231/34981986/10194, 0000152332/0/688/231/34981986/10195, 0000162332/0/689/231/34981986/10196 від 04.07.2008 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2010 року було залишено без задоволення апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О”, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2008 року у адміністративній справі №2а-1348/08 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сеслав.О" до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень залишено без змін.
Таким чином, вищевказана постанова суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог ТОВ “Сеслав О” про скасування податкових повідомлень рішень набула законної сили.
У відповідності до пп.5.2.3 п.5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" заява, подана із дотриманням строків, встановлених даним законом, зупиняє виконання платником податків податкових зобовязань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобовязання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Процедура адміністративного оскарження закінчується днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.
У випадку звернення платника податку до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобовязання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Позивачем було подано до Закарпатського окружного адміністративного суду клопотання про перенесення розгляду справи №2а-60/09/0770 до вирішення судового спору в Львівському апеляційному адміністративному суді.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2009 року було зупинено провадження у адміністративній справі №2а-60/09/0770 за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” про стягнення заборгованості до набрання законної сили судового рішення у адміністративній справі №2а-1348/08 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сеслав.О" до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень рішень від 04.07.2008 року №№: 0000122332/0/685/231/34981986/10192, 0000132332/0/686/231/34981986/10193, 0000142332/687/231/34981986/10194, 0000152332/0/688/231/34981986/10195, 0000162332/0/689/231/34981986/10196.
У зв”язку з набуттям законної сили судовим рішенням у адміністративній справі №2а-1348/08 ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 30 липня 2010 року було поновлено провадження у адміністративній справі №2а-60/09/0770 за позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” про стягнення заборгованості.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III відповідачу направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення першу податкову вимогу № 1/315 від 25 липня 2008 року та другу податкову вимогу № 2/407 від 03 вересня 2008 року на суму боргу.
Однак, заборгованість відповідача до бюджету є непогашеною та становить 273512 гривень 74 копійок, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: копією акту перевірки від 04.07.2008р. № 501-231/34981986, копіями податкових повідомлень рішень від 04.07.2008 року №№: 0000122332/0/685/231/34981986/10192, 0000132332/0/686/231/34981986/10193, 0000142332/687/231/34981986/10194, 0000152332/0/688/231/34981986/10195, 0000162332/0/689/231/34981986/10196, копією розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до акту комплексної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав.О” за період з 19.03.2007 року по 31.03.2008 року, копією самостійно поданого податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, копією першої та другої податкових вимог з відмітками про вручення.
Відповідач не подав суду доказів повної або часткової сплати ним податкової заборгованості .
З пояснень представника позивача в судовому засіданні, вбачається, що відповідач не сплатив до бюджету заборгованість по сплаті податків , яка є предметом розгляду у цій справі.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути заборгованість перед бюджетом за рахунок активів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю “Сеслав. О” (Тячівський район, с. Теребля, вул. Тиха, 46, ідентифікаційний код 34981986, р/р 26002001359101 в Ексімбанк, МФО 312226) в сумі 273512 (двісті сімдесят три тисячі пятсот дванадцять) гривень 74 (сімдесят чотири) копійки.
Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.
Головуюча О.О.Большакова
Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 20 вересня 2010 року.
Суддя О.О.Большакова
Вірно:
Суддя О.О.Большакова