Постанова № 11414637, 05.08.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2010
Номер справи
2а-681/10/0770
Номер документу
11414637
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-681/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

з участю представника позивача Ставичного П.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства “Радгосп - завод “Ужгородський” про стягнення заборгованості, -

встановив:

02 березня 2010 року Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства “Радгосп - завод “Ужгородський” про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 164809 гривень 76 копійок.

У судовому засіданні представник Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181-111, Закону України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 року за № 168-97-ВР, Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин” від 11.12.1991 року № 1963-ХІІ, Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 року № 889-ІУ, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 164809 гривень 76 копійок, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

04.04.1997 року державним реєстратором Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області було проведено державну реєстрацію юридичної особи Державного підприємства “Радгосп - завод “Ужгородський” за адресою: Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Собранецька, будинок 138. Державне підприємство “Радгосп - завод “Ужгородський” було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців із ідентифікаційним кодом - 00413802, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки Головного управління статистики у Закарпатській області № 04/3-07/955 від 25.02.2010 року та копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 24.02.2010 року.

Державне підприємство “Радгосп - завод “Ужгородський” є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, що підтверджується копією наявної в матеріалах справи Довідки про взяття на облік платника податків від 05.11.2004 року за № 395.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

На підставі поданих податкових декларацій з податку на додану вартість Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:

Податкова декларація № 36787 від 19.12.2008 р. на суму 4869 гривень;

Податкова декларація № 41623 від 30.01.2009 р. на суму 3559 гривень; Податкова декларація № 2429 від 02.03.2009 р. на суму 1103 гривень; Податкова декларація №3868 від 20.03.2009 р. на суму 3 гривні; Податкова декларація № 8493 від 17.04.2009 р. на суму 4653 гривень; Податкова декларація № І3045 від 19.05.2009 р. на суму 2199 гривень; Податкова декларація № 14598 від 16.06.2009 р. на суму 21308 гривень; Податкова декларація № 17872 від 10.07.2009 р. на суму 1694 гривень; Податкова декларація № 24465 від 20.08.2009 р. на суму 1713 гривень; Податкова декларація № 25817 від 18.09.2009 р. на суму 1230 гривень; Податкова декларація № 30674 від 19.10.2009 р. на суму 1250 гривень; Податкова декларація № 35455 від 20.11.2009 р. на суму 1615 гривень; Податкова декларація № 36154 від 10.12.2009 р. на суму 428 гривень; Податкова декларація № 41488 від 22.01.2010 р. на суму 466 гривень; Однак, Відповідач свої зобовязання виконав не в повному обсязі, із задекларованих податкового зобов'язання зі сплати податку на додану вартість у загальному розмірі 46090 гривень. Відповідачем було сплачено тільки 15847 гривень 80 копійок. Крім того, Ужгородською МДПІ проводились документальні перевірки Відповідача. Так, 03 березня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 2621 гривень 50 копійок із запізненням на 10 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 20/15-02 від 03.03.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення - рішення від 06 березня 2009 року № 0000731502/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 262 гривні 15 копійок. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПЇ було отримано особисто головним бухгалтером Відповідача 09.03.2009 року. 25 лютого 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено невиїзну документальну перевірку Відповідача з питань перерахування податку на додану вартість на спеціальні рахунки за період з 31.03.2001 року по 25.02.2009 року. Перевіркою виявлено порушення пп. 7.3.1 п.7.3., пп. 7.4.1. п. 7.4. пп.7.2.6. п.7.2. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" та п. 11.29 ст 11 Закону України від 3 квітня 1997 року N 168 "Про податок додану вартість” та пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 271 "Про порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини", а саме Відповідач не перераховував на окремі рахунки (75 бюджет) суми податку на додану вартість, що залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників, у зв'язку з цим такі суми вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету (30 бюджет) у безспірному порядку у розмірі 7216 гривень. За результатами перевірки прийнято акт №3/15-0 від 25.02.2009 року та на основі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ від 06.03.2009 року № 0000921502/0 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 7216 гривень. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто головним бухгалтером Відповідача 19.03.2009 року. 05 червня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 12141 гривень із запізненням від 51 до 141 календарного дня, чим порушив и.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 49/1502 від 05.06.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкові повідомлення - рішення від 11.06.2009 року: -№ 0001931502/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 3937 гривень 92 копійки; -№ 0001921502/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 853 гривень 04 копійки. Вказані податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто керівником Відповідача 19.06.2009 року. Працівниками Ужгородської МДПІ проведено планову виїзну перевірку ДП "РЗ "Ужгородський" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року. Перевіркою виявлено порушення: пп. 3.1.1 п.3.1. ст..З та п.4.1. п.4.2. ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість", внаслідок чого встановлено заниження сум податкових зобовязань по податку на додану вартість за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року на загальну суму 21064 гривень. За результатами перевірки прийнято акт № 174/23-0/00413802 від 30.12.2009 року та на основі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ від 20.01.2010 року № 000013/230 про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 31596 гривень, в тому числі донарахована сума податкового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 21064 гривень та застосовані на підставі пп.17.1.3. п. 17.1. ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 10532 гривень. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було направлено Відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення та вручено 01.02.2010 року. Вищевказані податкові повідомлення-рішення, якими було визначено Відповідачу податкові зобов'язання по податку на додану вартість у загальному розмірі 43865 гривень 11 копійок станом на 02 березня 2010 року не були сплачені.

Окрім того, на підставі поданих Звітів про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:

-Звіт № 34458 від 17.11.2008 року на суму 111 гривень 23 копійок;

-Звіт № 36647 від 30.12.2008 року на суму 84 гривень 05 копійок;

-Звіт № 41653 від 20.01.2009 року на суму 124 гривень 73 копійки;

-Звіт № 2437 від 20.02.2009 року на суму 95 гривень 04 копійки;

-Звіт №3912 від 20.03.2009 року на суму 85 гривень;

-Звіт №7879 від 15.04.2009 року на суму 80 гривень;

-Звіт № 13130 від І9.05.2009 року на суму 110 гривень;

-Звіт № 14039 від 09.06.2009 року на суму 90 гривень;

-Звіт № 18410 від 13.07.2009 року на суму 58 гривень;

-Звіт № 24003 від 14.08.2009 року на суму 70 гривень;

-Звіт №26025 від 21.09.2009 року на суму 70 гривень;

-Звіт №30824 від 20.10.2009 року на суму 67 гривень;

-Звіт №35087 від 17.11.2009 року на суму 76 гривень;

Однак, Відповідач свої зобов'язання виконав не в повному обсязі, із задекларованих сум податкового зобов'язання зі сплати даного платежу у загальному розмірі 1121 гривень 05 копійок відповідачем було сплачено тільки 01 гривню 56 копійок.

Крім того, Ужгородською МДПІ проводилась документальна невиїзна перевірка Відповідача.

Так, 24 лютого 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання па збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язані розмірі 170 гривень 90 копійок із запізненням від 10 до 29 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки 14/15-02 від 24.02.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення - рішення від 27 лютого 2009 року № 0000631502/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 17 гривень 09 копійок. Вказане податкове повідомлення - рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто головним бухгалтером Відповідача 02.03.2009 року

Вищевказану заборгованість по податковому повідомленню - рішенню станом на 02.03.2010 року не було сплачено.

Також, на підставі поданих Розрахунків частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності, Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання по даному платежу:

- Розрахунок № 36920 від 22.12.2008 року на суму 750 гривень;

- Розрахунок № 43831 від 06.02.2009 року на суму 150 гривень.

Однак, Відповідач свої зобов'язання не виконав та відповідно не сплатив зазначені податкові зобов'язання.

Крім того, 26 серпня 2008 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання з частини прибутку Відповідача та встановлено, що ним було сплачено узгоджену суму податкового зобов'язані розмірі 1064 гривень 90 копійок із запізненням на 162 календарних дні, чим було порушено п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 47/15-01 від 26.08.2008 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення - рішення від 27 серпня 2008 року № 0003011501/0, яким застосовано до платника штрафну {фінансову) санкцію у розмірі 532 гривень 45 копійок. Вказане податкове повідомлення рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто головним бухгалтером Відповідача 27.08.2008 року

Вищевказане заборгованість по податковому повідомленню - рішенню станом на 02.03.2010 року було сплачено в повному обсязі, а так, залишок непогашеної заборгованості становить 25 копійок.

28 липня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів Відповідача та встановлено, що ним було сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 366 гривень із запізненням від 133 до 226 календарних днів, чим він порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 78/17-00 від 28.07.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення рішення від 30.07.2009 року № 78/1700/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 183 гривень. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було направлено Відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення та отримано ним 13.08.2009 року.

Крім того, працівниками Ужгородської МДПІ проведено планову виїзну перевірку ДП "РЗ "Ужгородський" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року. Перевіркою виявлено порушення: ст. 2, 3, 5, 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" та п.4.1.1. ст.4, п.5.3.1. ст..5 та п. 17.1.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платний»податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в результаті чого донараховану податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік у сумі 734 гривень та встановлено факт неподання розрахунку із зазначеного платежу за 2009 рік. За результатами перевірки прийнято акт №174/23-0/00413802 від 3012.2009 року та на основі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ від 20.01.2010 року № 2/17-2/004 про визначення податкового зобов'язання з податку із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 1271 гривень, в тому числі донарахована сума податкового зобов'язання по основному платежу у розмірі 734 гривень та застосовані на підставі пп.17.1.1., пп.17.1.2. п.17.1. ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" штрафні (фінансові) санкції у розмірі 537 гривень. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було направлено Відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення та вручено 01.02.2010 року.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення станом на 02.03.2010 року не було сплачено повністю, так залишок непогашеної заборгованості складає 1407 гривень 57 копійок.

На підставі поданого податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку на 2009 рік № 828 від 02.02.2009 року Відповідач самостійно задекларував зобов'язання по сплаті даного платежу за березень-грудень місяць у розмірі 359 гривень 63 копійки, однак свої зобов'язання не виконав та відповідно не сплатив зазначену суму податкового зобов'язання.

Крім того, 11 червня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по фіксованому сільськогосподарському податку та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання від 18 та більше 90 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки №120/15-0 від 11.06.2009 року. На основі акта Ужгородською МДШ було винесено податкові повідомлення - рішення від 15.06.2009 року:

- № 0004431503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 70 гривень 65 копійок;

- № 0004441503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 10 гривень 28 копійок;

- № 0004451503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1 гривня 28 копійок..

Вказані податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто Відповідачем 22.06.2009 року. Крім того, станом на 02.03.2010 року застосовані штрафні (фінансові) санкції не були сплачені Відповідачем.

На підставі поданих податкових розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку Відповідач самостійно задекларував зобов'язання по сплаті даного платежу, а саме:

- розрахунок № 423 від 29.01.2008 року (жовтень - грудень місяць 2008 року) у розмірі 111 гривень 13 копійок;

- розрахунок № 830 від 02.02.2009 року у розмірі 370 гривень 48 копійок.

Однак, Відповідач свої податкові зобов'язання не виконав в повному обсязі, так, із задекларованих сум податкового зобов'язання зі сплати податку у загальному розмірі 481 гривня 61 копійок Відповідачем було сплачено тільки 135 гривень 83 копійки.

Крім того, 11 червня 2009 року працівниками Ужгородської МДПІ було проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по фіксованому сільськогосподарському податку та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену податкового зобов'язання із затримкою від 18 та більше 90 календарних днів, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетам державними цільовими фондами". За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки №120/15-0 від 11.06.2009 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкові повідомлення - рішення від 15.06.2009 року:

- № 0004461503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 32 гривні 06 копійок;

- № 0004471503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 9 гривень 88 копійок;

- № 0004481503, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1 гривня 24 копійок.

Вказані податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано особисто Відповідачем 22.06.2009 року. Крім того, станом на 02.03.2010 року застосовані штрафні (фінансові) санкції не були сплачені Відповідачем.

Працівниками Ужгородської МДПІ проведено планову виїзну перевірку ДП “РЗ" Ужгородський" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період 01.07.2006 року по 30.06.2009 року. Перевіркою виявлено порушення п.8.1.2 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" в результаті чого встановлено прострочену кредиторську заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 67826 гривень 21 копійок та у відповідності до п.16.4 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків і бюджетами та державними цільовими фондами" було нараховано пеню за несвоєчасну сплату податку до бюджету в розмірі 18178 гривень 18 копійок.

За результатами перевірки прийнято акт №174/23-0/00413802 від 30.12.2009 року, та на основі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ від 20.01.2010 року № 3/17-2/004 про визначення податкового зобов'язання по податку із доходів фізичних осіб у розмірі 67826 гривень 21 копійок. Вказане додаткове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було направлено Відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення та вручено 01.02.2010 року. Крім того, проведено по картці особового рахунку по платежу 52 11010100 "Податок з доходів найманих працівників" нарахування пені у розмірі 18178 гривень 18 копійок.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення та нарахована пеня станом на 02.03.2010 року не були сплачені Відповідачем.

Відповідачем вищевказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалося в судовому чи адміністративному порядку, отже вони є узгодженим відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В звязку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки, Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією на підставі п. п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»було направлено на адресу Відповідача податкову вимогу №1/160 від 24.06.2008 р., яка була вручена відповідачу 20.10.2009 року, а також податкову вимогу №2/346 від 25.11.2009 р., яка була вручена відповідачу 01.12.2009 року.

Згідно п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків у встановлені законодавством терміни.

У звязку із зазначеним, станом на 02.03.2010 року за Відповідачем рахується загальна податкова заборгованість у розмірі 164809 гривень 76 копійок, яка розрахунком податкового боргу відповідача станом на 24.02.2010 року, копією облікової картки платника від 20.02.2010 року, від 31.12.2008 року, від 24.02.2010 року, копіями актів та податковими повідомленнями рішеннями, копіями першої та другої податкових вимог.

Приписами п.3.1.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства “Радгосп - завод “Ужгородський” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства “Радгосп - завод “Ужгородський” (Закарпатська область, м. Ужгород, вулиця Собранецька, будинок 138, ідентифікаційний код 00413802, п/р 26007015000056, 26041015000056 в АТ “КомІнвестБанк”, МФО 312248 та п/р 2600830177 в Закарпатській обласній філії ВАТ Ощадбанк м. Ужгород, МФО 312356) податковий борг у розмірі 164809 (сто шістдесят чотири тисячі вісімсот девять) гривень 76 (сімдесят шість) копійок на користь Державного бюджету України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 13 серпня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова

Копія вірна:

Суддя О.О.Большакова