Рішення № 113932144, 03.10.2023, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2023
Номер справи
420/7910/22
Номер документу
113932144
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/7910/22

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

І. Зміст позовних вимог.

03 червня 2022 року до суду з позовом звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі відповідач-1, ГУ ПФУ в Донецькій області) та до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі- відповідач 2, ГУ ПФУ у Вінницькій області), у якому просить:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області, які оформлені у листі № 19814-18917/Л-15/8- 0500/21 від 06.12.2021, до якого долучено рішення № 053130003794 від 01.10.2021, про відмову ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті з 01.10.2020 пенсії за вислугою років у порядку та розмірах, визначених ч. ч. 2-4 ст. 86 Закону України Про прокуратуру із розрахунку середнього заробітку за останні 60 місяців роботи із застосуванням до виплат коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього, який наведений у довідці №14- 403 вих-20 від 25.11.2020 та додатку до неї, без обмеження її максимальним розміром;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області здійснити перерахунок пенсії за вислугою років ОСОБА_1 з 01.10.2020 із включенням в заробіток для обчислення пенсії розміру виплат із розрахунку 60 відсотків від середньомісячної суми виплат за останні 60 календарних місяців перед зверненням за пенсією, розділених на 60, з коригуванням із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього та із врахуванням суми посадового окладу, надбавки за вислугу років, окладу за військовим званням, які наведені у довідці №14-403 вих-20 від 25.11.2020 з додатком до неї, та виплачувати таку пенсію без обмеження її максимальним розміром;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області здійснити виплату різниці між отриманою та належною до виплати сумами пенсії, починаючи з 01.10.2020.

ІІ. Позиція позивача, заперечення відповідачів.

На обґрунтування вказаних вимог позивач зазначає, що 11.09.2020 року у зв`язку із призначенням ОСОБА_1 на іншу посаду - на посаду прокурора відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил, через індивідуальні зміни (зміну посади) відбулося збільшення розміру складових його заробітної плати, а саме посадового окладу та надбавки за вислугу років. До цього часу ОСОБА_1 перебував на посаді начальника відділу військової прокуратури об`єднаних сил. 28.09.2021 через web-портал Пенсійного фонду ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок з 01.10.2020 розміру його пенсії та її виплату із донарахованою сумою без обмежень із включенням в заробіток для обчислення пенсії розміру виплат із розрахунку 60 відсотків від середньомісячної суми виплат за останні 60 календарних місяців перед зверненням за пенсією, розділених на 60, з коригуванням із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього та із врахуванням суми посадового окладу, надбавки за вислугу років, окладу за військовим званням, які наведені у довідці №14-403 вих-20 від 25.11.2020 з додатком до неї, без обмеження її максимальним розміром, долучивши необхідні документи. У подальшому на web-порталі Пенсійного фонду з`явилось повідомлення про те, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, її виплату із донарахованою сумою без обмежень - відмовлено. У зв`язку з цим, 12.11.2021 ОСОБА_1 звернувся до УПФ у м. Краматорську Донецької області із заявою щодо роз`яснення прийнятого рішення. За вказаним зверненням позивача ГУ ПФУ в Донецькій області прийняте рішення, сформульоване у листі № 19814-18917/Л-15/8-0500/21 від 06.12.2021, до якого долучено рішення № 053130003794 від 01.10.2021 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років у зв`язку з тим, що відповідно до індивідуальних змін, що впливають на збільшення заробітної плати не встановлено. На думку ГУ ПФУ в Донецькій області у зв`язку із внесенням змін до Закону України «Про прокуратуру» та призначенням ОСОБА_1 у Спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил відбулося загальне підвищення заробітної плати прокурорам, а тому позивачу для перерахунку пенсії необхідно було надати довідку про складові заробітної плати за іншою формою. Позивач вважає дану відмову незаконною, оскільки відповідно до Рішення Конституційного Суду № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою статті 86 Закону України «Про прокуратуру», при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки. Крім того, не застосування до позивача обмеження максимального розміру пенсії передбачено вимогами п. З розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-УІІІ, п. З розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 -VIII та п.п. 1, 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-УІІІ.

30.03.2023 р. відповідачем-1 ГУ ПФУ в Донецькій області надано до суду відзив на позов, яким просить відмовити у задоволенні позову, вказуючи на те, що ОСОБА_1 звернувся до Пенсійного фонду України із заявою від 28.09.2021 про перерахунок пенсії Збільшення зарплати (пенсії за спецзаконами). Відповідно до пункту 4.10 Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації*) фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії. Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначено структурний підрозділ, а саме Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

05.04.2023 р. відповідачем-2 ГУ ПФУ у Вінницькій області надано до суду відзив на позов, яким просить відмовити у задоволенні позову, вказую на те, що органи Пенсійного фонду України перераховують пенсії за вислугу років з 01.10.2020р. прокурорам обласних прокуратур на підставі виданих органами прокуратури довідок про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) станом на 11.09.2020 року, в яких зазначено збільшений розмір посадового окладу. Відповідно до ст.81 Закону 1697 з 01.01.2021 року відбулося підвищення посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур та спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах обласних прокуратур) порівняно з 2020 роком. Для перерахунку пенсії враховується заробітна плата по посаді з якої було призначено/перераховано пенсію. ОСОБА_1 звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії 28.09.2021. На дату звернення за перерахунком працює на посаді прокурора. За принципом екстериторіальності заява Позивача від 28.09.2021 розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області. До заяви про перерахунок пенсії від 28.09.2021 ОСОБА_1 додав довідку про складові заробітної плати, визначену по посаді прокурора відділу станом на 11.09.2020 від 25.11.2020 року № 14-403вих-20 та довідку про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ, відповідно до Додатку 3, встановленого зразка видачі довідок про заробітну плату, щодо перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють на прокурорських посадах у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати. Зазначає, що Позивачу було призначено пенсію з 23.10.2019 із заробітної плати за займаною посадою начальника відділу. Будь - які документи, які б підтверджували зміну посади (призначення/звільнення або переведення) заявником до звернення не надавались. На момент звернення Позивача до заяви про перерахунок пенсії від 28.09.2021 не було додано копію трудової книжки, і відповідно щодо зміни посади ОСОБА_1 у Головного управління відомості були відсутні. Згідно поданої довідки № 14-403вих-20 посада Позивача - прокурор відділу, а не начальник відділу. При всебічному, повному і об`єктивному розгляді наданих документів, підстав для проведення заявнику перерахунку пенсії відповідно до індивідуальних змін, що впливають на збільшення заробітної плати, з огляду на наявні до звернення документи не встановлено. Враховуючи вище зазначене, Головним управлінням правомірно відмовлено ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст.86 Закону №1697 у зв`язку із відсутністю правових підстав. Щодо застосування обмеження максимальним розміром пенсії позивача, то відповідно до а. 6 ч. 15 ст. 86 Закону №1697, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Зазначені вище положення Закону №1697 не визнавались Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже, є чинними і підлягають виконанню. Відтак, на осіб, яким пенсія призначається відповідно до Закону №1697, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений цим Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого призначення. Вказана позиція узгоджується із висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 2 травня 2018 року у справі №704/87/17, від 3 квітня 2018 року у справі №361/4922/17, від 15 травня 2019 року у справі №554/4191/17, від 21 листопада 2019 року у справі №161/14321/16-а та від 10 грудня 2020 року у справі №580/492/19, у справі №580/5238/20 від 10 вересня 2021 року, у постанові від 01.09.2022 у справі №380/10419/21. При цьому, вважає, що Позивач пропустив строк на звернення до адміністративного суду, який розпочався у листопаді 2021 року. Що стосується вимоги суду до Головного управління щодо надання належним чином завірених копій заяви Позивача про призначення пенсії з доданими документами, то документи електронних пенсійних справ, подані для призначення (перерахунку) пенсій доступні спеціалістам Головного управління лише під час безпосереднього опрацювання звернення особи до моменту винесення рішення. Після призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший вид електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації, фактичного проживання) особи для здійснення виплати пенсії і стає недоступною для перегляду і відповідного вивантаження документів електронних пенсійних справ спеціалістам інших областей, в тому числі, і Вінницької області.

III. Процесуальні дії у справі.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.06.2022 року справу передано на розгляд судді Глуханчуку О.В.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 07.06.2023 р. відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 23.01.2023 р. залучено до участі у справі другого відповідача ГУ ПФУ у Вінницькій області, розгляд справи розпочато спочатку.

Розпорядженням керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду від 10.03.2023 р. № 281 призначено повторний автоматизований розподіл справи.

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.03.2023 року справу передано на розгляд судді Дубровній В.А.

Ухвалою від 21.03.2023 року прийнято до провадження дану справу, продовжено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше, повторно розпочато підготовчі дії. Зобов`язано відповідачів разом з відзивом на позов надати суду належним чином засвідчені копії документів, а саме: - заяву ОСОБА_1 щодо перерахунку його пенсії, її виплати із донарахованою сумою без обмежень; рішення, прийняте за результатами розгляду вказаної заяви позивача.

Враховуючи, що від сторін не надходило клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

ОСОБА_1 на підставі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 10.03.2020 року у справі № 200/14816/19-а Краматорським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області з 23.10.2019 призначено пенсію за вислугу років за ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. № 1697-VІІ.

Водночас, позивач продовжує працювати в органах прокуратури, зокрема, з 11 вересня 2020 року ОСОБА_1 , який відповідно до рішення сьомої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур від 09.07.2020 № 7 успішно пройшов атестацію, призначено на посаду прокурора відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях управління організації процесуального керівництва, нагляду за виконанням судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил, що підтверджується наказом керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил від 11.09.2020 р. № 1-к ( а.с. 35).

25.11.2020 р. Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил складено Довідку про складові заробітної плати/грошового забезпечення ( посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) ( Додаток №3) за вих. № 14-403вих-20, про те, що ОСОБА_1 працював в спеціалізованій прокуратурі у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил на посаді прокурора відділу підтримання в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, заробітна плата якого станом на 11.09.2020 року становить 49 186,80 грн. ( а.с. 36)

25.11.2020 р. Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил складено Довідку про складові заробітної плати/грошового забезпечення за вих. № 14-403вих-20 (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) ( а.с. 37).

28.09.2021 року ОСОБА_1 звернулась до Управління ПФУ у м. Краматорську Донецької області з заявою про перерахунок пенсії за вислугою років у зв`язку із збільшення (11.09.2020 року) розміру складових моєї заробітної плати із включенням в заробіток для обчислення пенсії розміру виплат із розрахунку 60 відсотків від середньомісячної суми виплат за останні 60 календарних місяців перед зверненням за перерахунком пенсії, розділених на 60, з коригуванням із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього та із врахуванням суми посадового окладу, надбавки за вислугу років, окладу за військовим званням, які наведені у довідці №14-403 вих-20 від 25.11.2020 з додатком до неї, та виплачувати таку пенсію без обмеження її максимальним розміром. Здійснити виплату різниці між отриманою та належною до виплати сумами пенсії, починаючи з 01.10.2020 р. Додаток: копія довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил № 14-403 вих-20 від 25.11.2020 з додатком до неї на 4 арк. ( а.с. 42-43).

В подальшому, 12.11.2021 року позивач звернувся до Управління ПФУ у м. Краматорську Донецької області з заявою щодо роз`яснення мотивів відмови у перерахунку його пенсії у зв`язку з розміщанням на web-порталі Пенсійного фонду повідомлення про те, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, її виплату із донарахованою сумою без обмежень - відмовлено. При цьому, будь- якої відповіді із мотивами прийнятого рішення відсутня. ( а.с. 44-45).

06.12.2021 року ГУ ПФУ в Донецької області листом за вих. № 19814-18917/Л-15/8-0500/21 у відповідь на вказане звернення направило позивачу Рішення № 053130003794 від 01.10.2021 про відмову в перерахунку пенсії.

Відповідно до п. 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 (надалі по тексту Порядок № 22-1), після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначено структурний підрозділ органу, що призначає пенсію - ГУ ПФУ в Вінницькій області, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до рішення ГУ ПФУ в Вінницькій області № 053130003794 від 01.10.2021 р. за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 28.09.2021 та доданої довідки про складові заробітної плати по посаді прокурора відділу станом на 11.09.2020 від 25.11.2020 року № 14-403вих-20 та довідки про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ, відповідно до Додатку 3, встановленого зразка видачі довідок про заробітну плату, щодо перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють на прокурорських посадах у зв`язку , з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати, встановлено, що заявнику було призначено пенсію з 23.10.2019 із заробітної плати начальника відділу. Документи, які підтверджують зміну посади (призначення, переведення) заявника відсутні. При всебічному, повному і об`єктивному розгляді наданих документів, підстав для проведення заявнику перерахунку пенсії відповідно до індивідуальних змін, що впливають на збільшення заробітної плати не встановлено. Враховуючи вище зазначене, відмовлено, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років згідно ст.86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 р у зв`язку із відсутністю правових підстав. ( а.с. 47)

Вважаючи дане рішення про відмову ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті з 01.10.2020 пенсії за вислугою років у порядку та розмірах, визначених ч. ч. 2-4 ст. 86 Закону України Про прокуратуру протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.

V. Норми права, які застосував суд.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Станом на дату призначення позивачу пенсії (23.10.2019) питання пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури було врегульоване положеннями статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон № 1697-VІІ).

Так, частина 20 статті 86 Закону України від 14.10.2014 «Про прокуратуру» №1697-VІІ в редакції Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (набрала чинності 15.07.2015) була викладена у такій редакції: « 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України..

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:

- частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

« 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Відповідно до положень частин третьої та четвертої статті 86 Закону №1697-VII розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), яким визначено, зокрема,

- заява про призначення … (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) … подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію). ( абзац перший пункту 1.1 розділу I Порядку № 22-1)

- заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію. ( абзац перший пункту 4.1 розділу ІV Порядку № 22-1).

- після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу. ( абзац чотирнадцятий пункту 4.2 розділу IV Порядку № 22-1).

- рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов`язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви. ( абзаци другий, третій пункту 4.3 розділу ІV Порядку № 22-1).

VI. Оцінка суду.

Аналіз наведених норм права дозволяє дійти висновку, що положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VІІ зі змінами, якою передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України, визнані неконституційними та втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення №7-р(II)/2019 (справа №3-209/2018 (2413/18, 2807/19), як це визначено статтею 91 Закону України "Про Конституційний Суд України", тобто з 13.12.2019 р..

Отже, з 13.12.2019 р. Закон № 1697-VІІ не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість, з аналізу положень ч.20 ст.86 Закону № 1697-VІІ, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(II)/2019 слідує, що підставою для проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам органів прокуратури є:

-підвищення заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок;

-призначення на вищу посаду;

-збільшення вислуги років;

-присвоєння почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою статті 86 Закону № 1697-VІІ;

-при звільненні з роботи;

-за кожні два відпрацьовані роки.

Тобто, працюючому пенсіонеру, якому призначено пенсію на умовах Закону № 1697-VІІ, пенсія може бути перерахована за однією з цих підстав.

Відтак, пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів, проводиться перерахунок пенсії у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати.

З 13.12.2019 такими індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати є, зокрема, призначення на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати при звільненні з роботи.

Системний аналіз наведених норм у своєму взаємозв`язку свідчить, що: перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії; перерахунок призначених пенсій проводиться з дати звернення за перерахунком; право на перерахунок пенсій за викладених умов виникає у пенсіонерів, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав, починаючи з 13.12.2019.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачами, що позивач, будучи працюючим прокурором, у зв`язку зі збільшення розміру складових його заробітної плати звернувся до пенсійного органу, що призначає пенсію, з заявою про перерахунок пенсії за вислугу років, до якої додав Довідку від 25.11.2020 року № 14-403вих-20 про складові заробітної плати, визначену по посаді прокурора відділу станом на 11.09.2020 р. та Довідку від 25.11.2020 року №14-403вих-20 про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020), видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ, відповідно до Додатку 3, встановленого зразка видачі довідок про заробітну плату, щодо перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють на прокурорських посадах у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати.

У змісті оскаржуваного рішення № 053130003794 від 01.10.2021 р. про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ГУ ПФУ в Вінницькій області в якості відсутності підстав для проведення заявнику перерахунку пенсії відповідно до індивідуальних змін, що впливають на збільшення заробітної плати вказує на те, що заявнику було призначено пенсію з 23.10.2019 із заробітної плати начальника відділу, при цьому документи, які підтверджують зміну посади (призначення, переведення) заявника відсутні.

Тобто, відповідач-2 не заперечує, що у спірній ситуації мають місце індивідуальні зміни, що впливають на збільшення заробітної плати, проте вважає, що на їх підтвердження позивач повинен був надати документи, які підтверджують зміну його посади (призначення, переведення).

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню відповідача-2 суд враховує погоджений Міністерством соціальної політики України листом від 21.02.2020 № 2690/0/2-20/54 на звернення Офісу Генерального прокурора Порядок дій (далі - Порядок) у зв`язку з прийняттям Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019, зокрема щодо: включення складових заробітної плати, які враховуються при перерахунку пенсій працівникам прокуратури; форми довідки про заробітну плату (грошове забезпечення); порядку визначення посад у разі їх відсутності або перейменування тощо.

Так, відповідно до пункту 1 розділу ІІ цього Порядку, то щодо перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України „Про прокуратуру, пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів, який проводиться у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати, починаючи з 13 грудня 2019 року індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати є: призначення на вищу посаду; збільшення вислуги років; присвоєння почесного звання або наукового ступеня; збільшення розміру складових заробітної плати пенсіонера; за кожні два відпрацьовані роки з дати призначення/попереднього перерахунку пенсії; після звільнення з роботи.

Перерахунок пенсії проводиться за зверненням пенсіонера до органів Пенсійного фонду України на підставі довідок про заробітну плату (Додаток 3). (пункт 3 розділу ІІ Порядку).

Перерахунок пенсії проводиться з дати звернення за перерахунком пенсії. Право на перерахунок пенсій за викладених умов виникає за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. (пункт 4 розділу ІІ Порядку).

Як вбачається з заяви позивача від 28.09.2021 р. про перерахунок пенсії за вислугу років, то підставою для такого перерахунку є саме збільшення розміру складових заробітної плати у зв`язку з призначення на посаду прокурора відділу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил, а не зміна посади (призначення, переведення) позивача, як це вказує відповідач-2 в оскаржуваному рішенні.

При цьому, дана позиція ГУ ПФУ в Вінницькій області спростовується тим, що останній в оскаржуваному рішенні підтверджує, що позивачу було призначено пенсію з 23.10.2019 із заробітної плати начальника відділу.

Разом з тим, довідка Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ від 25.11.2020 року № 14-403вих-20 про складові заробітної плати станом на 11.09.2020 р. містить посилання на іншу посаду позивача, а саме прокурора відділу.

Вказане, на думку суду, підтверджує саме зміну посади позивача на момент його звернення до пенсійного органу про перерахування пенсії.

Крім того, з Довідки від 25.11.2020 року №14-403вих-20 про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) вбачається, що розмір заробітної плати ОСОБА_1 на момент призначення пенсії (23.10.2019) значно менший від розміру заробітної плати на дату звернення до територіальних органів Пенсійного фонду України за перерахунком призначеної пенсії (28.09.2021р.).

Таким чином, у суду не викликає сумнівів, що на час вказаного звернення позивача до пенсійного органу розмір складових його заробітної плати збільшився, що відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VІІ є підставою для перерахунку його пенсії.

Суд також відмічає, що в оскаржуваному рішенні відсутнє нормативно-правове обґрунтування вимоги ГУ ПФУ в Вінницькій області у наданні позивачем саме документів, які підтверджують зміну посади (призначення, переведення) заявника.

При цьому, вищенаведений Порядок передбачає, що перерахунок пенсії проводиться за зверненням пенсіонера до органів Пенсійного фонду України на підставі лише довідок про заробітну плату (Додаток 3) до цього Порядку .

Суд відмічає, що відповідам-2 не заперечується, що позивачем разом із заявою про перерахунок пенсії додано довідку від 25.11.2020 року № 14-403вих-20 про складові заробітної плати, визначену по посаді прокурора відділу станом на 11.09.2020 р. ( форма №3), а також довідку про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, тобто (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед призначенням/перерахунком пенсії), що відповідає Порядку, який узгоджується з Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019.

З огляду на вищевказане, суд дійшов висновку, що з 28.09.2021, тобто з моменту звернення позивача, у пенсійного органу виникають підстави для перерахунку його пенсії за вислугу у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення розміру заробітної плати, у даному випадку зі збільшенням розміру складових заробітної плати пенсіонера, відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII на підставі довідок про складові заробітної плати по посаді прокурора відділу станом на від 11.09.2020 року № 14-403вих-20 та про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ.

Щодо підстав визначення належного органу Пенсійного фонду, яким має вчиняти дії з урахуванням висновків суду у даній справі, суд зазначає наступне.

Порядок приймання оформлення та розгляду документів, поданих для призначення (перерахунку пенсії) встановлений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим Постановою Правління ПФУ 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Мінюсті України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846 (далі Порядок №22-1).

Відповідно до абз.13 п.4.2 вказаного Порядку №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до п.4.3 Порядку №22-1 створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій. Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов`язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Відповідно до п.4.10 Порядку №22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії. Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії.

В даному випадку органом призначення визначено за принципом екстериторіальності є Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області.

З матеріалів справи встановлено, що розгляд заяви та винесення рішення за заявою позивача від 28.09.2021 року здійснювало Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до п.4.2 Порядку №22-1.

Підсумовуючи викладене та враховуючи вищевказані висновки суду, позовні вимоги заявлені до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не підлягають задоволенню.

Згідно з положеннями статті 2 КАС України справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин здійснюється з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 6 КАС України та статті 17 Закону України "Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини" передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.

Ефективний засіб правового захисту у розумінні статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату. Прийняття рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає цій міжнародній нормі.

Відповідно до параграфу 47 рішення Європейського суду з прав людини від 3 квітня 2008 року у справі "Корецький та інші проти України", щоб положення національного закону відповідали цим вимогам (бути доступний для конкретної особи і сформульований з достатньою чіткістю), він має гарантувати засіб юридичного захисту від свавільного втручання органів державної влади у права, гарантовані Конвенцією. У питаннях, які стосуються основоположних прав, надання правової дискреції органам виконавчої влади у вигляді необмежених повноважень було б несумісним з принципом верховенства права, одним з основних принципів демократичного суспільства, гарантованих Конвенцією. Відповідно закон має достатньо чітко визначати межі такої дискреції та порядок її реалізації. Ступінь необхідної чіткості національного законодавства - яке безумовно не може передбачити всі можливі випадки - значною мірою залежить від того, яке саме питання розглядається, від сфери, яку це законодавство регулює, та від числа та статусу осіб, яких воно стосується ("Маестрі проти Італії").

Згідно з частиною 2 статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також у спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до пункту 2 ч. 2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

У разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду. ( частина 3 ст. 245 КАС України)

Оскільки процесуальні засоби відновлення порушеного права мають бути гнучкими та ефективними, та враховуючи право позивача на перерахунок призначеної пенсії у зв`язку зі збільшення розміру складових заробітної плати пенсіонера, а також те, що відповідач не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти на власний розсуд, суд приходить до висновку про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Вінницькій області № 053130003794 від 01.10.2021 р. про відмову ОСОБА_1 у перерахунку його пенсії за вислугу років.

З огляду на вказаний висновок суду, вимога позивача в частині визнання протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області, які оформлені у листі № 19814-18917/Л-15/8- 0500/21 від 06.12.2021, до якого долучено рішення № 053130003794 від 01.10.2021, про відмову ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті з 01.10.2020 пенсії за вислугою років у порядку та розмірах, визначених ч. ч. 2-4 ст. 86 Закону України Про прокуратуру із розрахунку середнього заробітку за останні 60 місяців роботи із застосуванням до виплат коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього, який наведений у довідці №14- 403 вих-20 від 25.11.2020 та додатку до неї, без обмеження її максимальним розміром не підлягає задоволенню, як така що не відповідає фактичним обставинам справи та спростовується вищевказаним.

З`ясувавши спірні правовідносини, характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб та з огляду на визнання протиправним рішення відповідача-2 про відмову у проведенні перерахунку, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ на підставі Довідки № 14-403вих-20 від 25.11.2020 року про складові заробітної плати станом на 11 вересня 2020 року та Довідки № 14-403вих-20 від 25.11.2020 року про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ, починаючи з 28 вересня 2021, та провести відповідні виплати, з урахуванням раніше виплачених сум.

Крім того, суд вказує, що у розглядуваній адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ключовим правовим питанням щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку зі збільшення розміру складових заробітної плати його, як пенсіонера.

Відповідно, питання щодо розрахунку середнього заробітку за останні 60 місяців роботи із застосуванням до виплат коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього, який наведений у довідці №14- 403 вих-20 від 25.11.2020 та додатку до неї, без обмеження її максимальним розміром є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.

Суд зауважує, що відповідач-2 за результатами розгляду заяви позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності підстав для такого перерахунку. Відтак спору щодо розрахунку середнього заробітку для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Крім того, відповідач-2 ще не ухвалював рішення щодо перерахунку позивачу пенсії за вислугу років на підставі поданих ним довідок про складові заробітної плати від 25.11.2020 року. Тому відсутні підстави вважати, що права позивача при здійсненні йому перерахунку пенсії в частині розрахунку середнього заробітку і щодо обмеження пенсії максимальним розміром будуть порушені.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих вимог слід відмовити як передчасних.

Відтак, позовна вимога щодо зобов`язання здійснити перерахунок пенсії за вислугою років ОСОБА_1 з 01.10.2020 із включенням в заробіток для обчислення пенсії розміру виплат із розрахунку 60 відсотків від середньомісячної суми виплат за останні 60 календарних місяців перед зверненням за пенсією, розділених на 60, з коригуванням із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього та із врахуванням суми посадового окладу, надбавки за вислугу років, окладу за військовим званням, які наведені у довідці №14-403 вих-20 від 25.11.2020 з додатком до неї, та виплачувати таку пенсію без обмеження її максимальним розміром не підлягає задоволенню.

З аналогічних підстав не підлягає задоволенню позовна вимога в частині зобов`язання відповідача здійснити виплату різниці між отриманою та належною до виплати сумами пенсії, починаючи з 01.10.2020, оскільки спору щодо виплати вказаної різниці на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало. Отже, звернення до суду з такими вимогами є передчасним, оскільки задоволення позову в цій частині свідчитиме про вирішення спору, який ще не виник, що суперечить засадам адміністративного судочинства.

Суд зазначає, що обов`язковою умовою для визнання протиправним рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень є наявність факту порушення останнім прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів особи, яка звернулася за їх судовим захистом. Відсутність порушеного права (свободи, охоронюваного законом інтересу) чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судом рішення про відмову в задоволенні позову.

Щодо дотримання позивачем строку звернення до суду, то суд враховує наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 2 ст. 122 КАС України).

Порушення прав, свобод чи інтересів особи - це фактичний наслідок протиправного рішення, дії чи бездіяльності конкретного органу, особи (або осіб) щодо неї.

День, коли особа дізналася про порушення свого права, - це встановлений доказами день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів. Цим днем може бути, зокрема, день винесення рішення, яке оскаржується, якщо воно приймалося за участю особи, або день вчинення дії, яка оскаржується, якщо особа була присутня під час вчинення цієї дії.

Якщо цей день встановити точно неможливо, строк обчислюється з дня, коли особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав (свобод чи інтересів). При цьому «повинна» слід тлумачити як неможливість незнання, припущення про високу вірогідність дізнатися, а не обов`язок особи дізнатися про порушення своїх прав. Зокрема, особа повинна була дізнатися про порушення своїх прав, якщо вона знала про обставини прийняття рішення чи вчинення дій і не було перешкод для того, щоб дізнатися про те, яке рішення прийняте або які дії вчинені.

У справі, яка розглядається, судом установлено, що предметом оскарження є рішення ГУ ПФУ в Вінницькій області № 053130003794 від 01.10.2021 р. про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років.

При цьому, про результати розгляду заяви від 28.09.2021 року про перерахунок пенсії позивач дізнався з web-порталу Пенсійного фонду ( а.с. 40), після чого 12.11.2021 року звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області з заявою щодо роз`яснення прийнятого пенсійним органом рішення про відмову у перерахунку його пенсії. ( а.с. 44).

Натомість, копію оскаржуваного рішення позивач отримав від ГУ ПФУ в Донецькій області супровідним листом від 06.12.2021 року за вих. № 19814-18917/Л-15/8-0500/21.

З огляду на вказане та враховуючи, що позивач 06.12.2021 року дізнатися про порушення своїх прав, а до суду звернувся 03.06.2022 року, то 6-ти місячний строк звернення до суду з даним позовом не є пропущеним.

У контексті оцінки інших доводів сторін звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Проніна проти України" (пункт 23) та " Серявін та інші проти України" (пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

VII. Висновок суду.

Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. ( ч. 2 ст. 77 КАС України).

Згідно зі статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

VIII. Розподіл судових витрат.

Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позивач відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір звільнений від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (вул. Соборна, буд. 3, м. Слов`янськ, Донецька обл., 84122, код ЄДРПОУ 13486010) та до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (Хмельницьке шосе, буд. 7, м. Вінниця, Вінницька обл., 21100, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії- задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Вінницькій області № 053130003794 від 01.10.2021 р. про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ на підставі Довідки № 14-403вих-20 від 25.11.2020 року про складові заробітної плати станом на 11 вересня 2020 року та Довідки № 14-403вих-20 від 25.11.2020 року про складові заробітної плати (за період з жовтень 2015 по вересень 2020) від 25.11.2020 року №14-403вих-20, видані спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері об`єднаних сил Донецької області м. Краматорськ, починаючи з 28 вересня 2021, та провести відповідні виплати, з урахуванням раніше виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Дубровна