ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2450/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чеснокової А.О.,
при секретарі Лисенко М.С.,
за участю:
представника позивача - Фищук В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Колективного підприємства "Полтавська бавовнопрядильна фабрика"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
03 червня 2010 року позивач Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до КП "Полтавська бавовнопрядильна фабрика"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в розмірі 12138,41 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що згідно зі статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, на яких інвалідів працює менше, ніж встановлено нормативом, зобов'язані щорічно відраховувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів грошові кошти на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів по їх соціально-трудовій реабілітації в розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Фактично у 2009 році на підприємстві відповідача особи, яким в установленому законом порядку призначена група інвалідності, не працювали. Отже, за 1 незайняте місце відповідач повинен був сплатити 11962,50 грн. Частиною 2 статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день її прострочення, включаючи день сплати. Оскільки відповідач у визначений Законом термін, а саме до 16 квітня 2010 року, не сплатив штрафні санкції, позивачем нарахована пеня в сумі 175,91 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 12138,41 грн.
В судове засідання відповідач не зявився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка, наявна в матеріалах справи, надав суду заперечення щодо позову, в яких просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що постановою господарського суду Полтавської області від 12 серпня 2003 року у справі №10/45 КП "Полтавська бавовнопрядильна фабрика" визнана банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Відповідно до вимог статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з 01 серпня 2001 року для всіх підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною 1 статті 19 та забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (в редакції від 06 жовтня 2005 року) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі. організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, відповідач до 16 квітня 2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у сумі 11962, 50 грн. та пеню у сумі175,91 грн.
Дана сума заборгованості з адміністративно господарських санкціях підтверджується звітом за формою 10-ПІ №53/101/172 від 26 лютого 2010 року за 2009 рік та розрахунком заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій.
12 серпня 2003 року постановою Господарського суду Полтавської області КП "Полтавська бавовнопрядильна фабрика" визнано банкрутом і введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобовязань та зобовязань щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Відповідно до пункту 4 статті 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобовязань щодо сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" платежі до Фонду соціального захисту інвалідів не є загальнообов'язковими, а визначаються як адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів. Тому на нарахування адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу працевлаштування інвалідів дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюються.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до КП "Полтавська бавовнопрядильна фабрика" про стягнення адміністративно-господарських санкцій в сумі 11962,50 грн. - правомірні, а щодо нарахування пені в сумі 175,91 грн. необґрунтовані, безпідставні та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Колективного підприємства "Полтавська бавовнопрядильна фабрика" про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задовольнити частково.
Стягнути з Колективного підприємства "Полтавська бавовнопрядильна фабрика" (36014, вул. Пушкіна, 110, м. Полтава, Полтавська область, р/р 26003060472755 в ПРУ "Приватбанк", МФО 331401, код ЄДРПОУ 22537516) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, УДК в м. Полтаві, р/р 31218230700002 в ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698804) - адміністративно-господарські санкції в сумі 11962 (одинадцять тисяч дев'ятсот шістдесят дві) грн. 50 коп.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 27 вересня 2010 року.
СуддяА.О. Чеснокова