Постанова № 11386298, 20.09.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2010
Номер справи
2а-28997/09/1270
Номер документу
11386298
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 вересня 2010 року Справа № 2а-28997/09/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ушакова Т.С.,

при секретарі Фенічевій О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства «Водоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 414549 грн. (чотириста чотирнадцять тисяч пятсот сорок девять гривень), -

В С Т А Н О В И В :

29 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства «Водоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 414549 грн.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 22 березня 2010 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 2а-2008/10/1270 за позовом Комунального підприємства «Водоканал» до Державної інспекції з енергозбереження про скасування постанови від 17.08.2009 року № 15-12/104-2 про застосування економічних санкцій.

06 вересня 2010 року було поновлено провадження у справі.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд стягнути з відповідача підвищену плату за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 414549 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Суд, вислухавши думку представників сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області проведено планову перевірку використання паливно-енергетичних ресурсів Комунальним підприємством «Водоканал», за результатами якої складено акт № 15-12/104 від 13.07.2009 року.

В результаті проведеної перевірки було встановлено факти нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.

Згідно з висновком акту перевірки від 17.08.2009 року № 15-12/127, який є додатком до акту № 15-12/104 від 13.07.2009 року, перевитрати електричної енергії через відхилення коефіцієнта потужності систем електропостачання від величини нормативного (граничного) значення, складають 255515,9 кВтгод/рік. Сумарні витрати нераціонального використання електричної енергії складають розмір підвищеної плати (255515,9 х 0,8112) х 2 = 414549 грн.

17 серпня 2009 року Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області винесено постанову № 15-12/104-2 про застосування економічних санкцій (підвищеної плати за нераціональне (неефективне) використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів), якою до Комунального підприємства «Водоканал» застосовано економічні санкції в сумі 414 549 грн. (підвищена плата у двократному розмірі 207274,50 х 2 = 414549 грн.).

Відповідно до положень розділу ІІ додатку до постанови Кабінету Міністрів України № 699 від 02.09.1993 року «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві», за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата.

Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження.

Відповідно до пунктів 16, 17 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання, затвердженого наказом Державного комітету України з енергозбереження від 04.08.2000 року № 64 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.09.2000 року за № 653/4874 (далі - Порядок), підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку.

У встановлений термін підвищена плата відповідачем не була внесена.

Згідно п. 18 Порядку рішення щодо застосування до підприємства підвищеної плати може бути оскаржено в установленому законом порядку.

Судом встановлено, що постанова Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області № 15-12/104-2 від 17.08.2009 року була оскаржена до Луганського окружного адміністративного суду.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року відмовлено Комунальному підприємству «Водоканал» у задоволенні позовних вимог щодо скасування постанови Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області № 15-12/104-2 від 17.08.2009 року. Згідно вказаного рішення суду постанова Територіального управління Державної інспекції з енергозбереження по Луганській області № 15-12/104-2 від 17.08.2009 року є законною та обґрунтованою.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10 червня 2010 року залишено без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

У звязку з тим, що відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись ст. ст. 17, 72, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної інспекції з енергозбереження до Комунального підприємства «Водоканал» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 414549 грн. (чотириста чотирнадцять тисяч пятсот сорок девять гривень) задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Комунального підприємства «Водоканал» підвищену плату за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів в сумі 414549 грн. (чотириста чотирнадцять тисяч пятсот сорок девять гривень) в доход Державного бюджету України, код бюджетної класифікації 21081200 «Штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів», одержувач: державний бюджет м. Краснодон, банк: ГУДКУ у Луганській області, р/р 31213202700028, ЄДРПОУ 24048922, МФО 804013.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 27 вересня 2010 року.

СуддяТ.С. Ушаков