Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №452/2677/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2023 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кущ Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Добрівляни Стрийського району Львівської області, громадянина України, українця, що має середню спеціальну освіту, неодруженого, дітей не маючого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
22 червня 2023 року о 09 год. 25 хв. ОСОБА_1 по вул. Самбірській в с. Сіде Самбірського району Львівської області керував автомобілем «SKODA OCTAVIA», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , при цьому перебував у стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується тестуванням на алкоголь до протоколу приладом Drager, який проведено 22 червня 2023 року о 09 год. 29 хв. за адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Сіде, вул. Самбірська та за результатами якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння 0,30 проміле, а також висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, заповненого на підставі акту медичного огляду особи №415 від 22 червня 2023 року, та за результатами якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння 0,26 проміле,чим порушив п.2.9 (а) Правил дорожнього руху України (далі ПДР України).
Під часрозгляду справив судіОСОБА_1 , підтвердивши керування автомобілем «SKODA OCTAVIA», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 у зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення день і час, не визнав себе винуватим у вчиненому правопорушенні та пояснив, що на час зупинки вказаного транспортного засобу працівниками поліції він не перебував в стані алкогольного сп`яніння, а просто вживав спиртні напої напередодні ввечері.
В судовому засіданні позицію ОСОБА_1 підтримав його захисник адвокат Дахновський В.Т., який прохав закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , посилаючись на те, що виявлений рівень алкоголю за допомогою технічного приладу в межах значення допустимої похибки у вимірюваннях.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Дахновського В.Т., дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи правопорушника і в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №174241 від 22 червня 2023 року зафіксовано день, час та місце вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв`язку із порушенням останнім п.2.9 (а) ПДР України. Вказаний протокол складений уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку та містить певну інформацію відповідно до вимог ст.256 КУпАП.
Згідно ст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.9 (а) ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина перша статті 130 КУпАПпередбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За правилами частини другої статті 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно тестування на алкоголь до протоколу приладом Drager, який проведено 22 червня 2023 року о 09 год. 29 хв. за адресою: Львівська область, Самбірський район, с. Сіде, вул. Самбірська, та згідно відеозапису,
долученого до протоколу про адміністративнеправопорушення,ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння 0,30 проміле.
Частиною третьою статті 266 КУпАП передбачено, що у разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій.
Відповідно до «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі Інструкція), огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається із переглянутого судом технічного відеозапису із нагрудної камери працівників поліції та з висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, заповненого на підставі акту медичного огляду особи №415, проведеного 22 червня 2023 року, огляд на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 було проведено в Комунальному некомерційному підприємстві Самбірської міської ради «Самбірська центральна лікарня» в присутності поліцейського ВРПП ЛВП №104431 Капериза І.Я., та за результатами якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння 0,262 проміле.
Відповідно до п.12 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України №1376 від 06 листопада 2015 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови підписати його.
З письмових пояснень ОСОБА_1 , які були підписані ним особисто, встановлено, що 21 червня 2023 року він відпочивав разом з товаришами у Турківському районі Львівської області, після чого близько 21 год. 00 хв. він вирішив повернутись додому у м. Стрий Львівської області, зрозумівши, що не встигне повернутись до комендантської години, він зупинився біля лісосмуги, де вони з товаришами вживали спиртні напої, а саме горілку, після чого він заснув у автомобілі, прокинувшись зранку, він вирішив продовжити поїздку додому, де згодом був зупинений працівниками поліції. Вину свою визнав, прохав його суворо не карати.
Крім того, права та обов`язки згідно зіст.63 Конституції Українитаст.268 КУпАП ОСОБА_1 були роз`яснені, про що свідчить підпис останнього на аркуші з його письмовими поясненнями.
Відтак, суд вважає, що склад вивказаного правопорушення, скоєного ОСОБА_1 , доведений у судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме, його винуватість підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , результатами тестування на алкоголь до протоколу приладом Drager, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, заповненого на підставі акту медичного огляду особи №415 від 22 червня 2023 року, а також іншими матеріалами перевірки, у тому числі відеозаписами, на яких зафіксовано як зупинка транспортного засобу під керуванням водія ОСОБА_1 , так і проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в закладі охорони здоров`я.
Щодо пояснень захисника ОСОБА_1 - адвоката Дахновського В.Т. в частині допустимого рівня алкоголю, то такі суд не приймає до уваги, з наступних підстав.
Відповідно до статті 8 пункту 5 Конвенції про дорожній рух від 08 листопада 1968 року, яка ратифікована Українською СРСР 25 квітня 1974 року, із змінами, внесеними Європейською угодою, якою доповнено Конвенцію про дорожній рух, від 01 травня 1971 року, зі змінами та доповненнями, в національному законодавстві повинні бути передбачені спеціальні положення, які стосуються керування під впливом алкоголю, а також допустимий законом рівень вмісту алкоголю в крові, а у відповідних випадках - у повітрі, що видихається, перевищення якого є несумісним з керуванням транспортним засобом. У всіх випадках максимальний рівень вмісту алкоголю в крові у відповідності до національного законодавства не повинен перевищувати 0,50 г чистого алкоголю на літр крові або 0,25 мг на літр повітря, що видихається.
Згідно з п.7 розділу 2 Інструкції, установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Наведена вищенорма невстановлює мінімальногорівня алкоголюв кровіабо увидихаємому повітріводієм,а навпаки,встановлює йогомаксимальний рівень,за якимнастає алкогольнесп`яніння.Проте,Конвенція продорожній рухне забороняєнаціональним органамвлади встановлюватиінші показникирівня алкоголю,менші за0,25мг увидихаємому повітрі,що ймає місцев Україні,де встановленомінімальний показникрівня алкоголю0,2проміле.
При цьому, судом враховано, що згідно з технічними даними приладу Drager Alcotest 6820 границі допустимої основної похибки становлять: - абсолютної +/- 0,02 мг/дм3 (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,4 мг/дм3); - відносної +/-5% (в інтервалі діапазону вимірювань понад 0,4 мг/дм3); - абсолютної +/- 0,042 % (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,84 %); - відносної +/-5% (в інтервалі діапазону вимірювань понад 0,84 %).
Отже, показник 0,30 проміле перевищує межу допустимої похибки приладу Drager Alcotest 6820.
Також судом враховано, що огляд ОСОБА_1 на стан сп`яніння в медичному закладі було проведено о 10 год. 00 хв., тобто через проміжок 30 хвилин після проведеного огляду на місці зупинки транспортного засобу, що фактично й призвело до зменшення показника алкоголю. До того ж, ОСОБА_1 будь-яких заперечень щодо результатів огляду в медичному закладі із застосуванням приладу «Алконт» не висловив та власноручно письмово не зафіксував, оскільки матеріали справи не містять жодних доказів того, що після проведення лікарем огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу «Алконт» ОСОБА_1 висловлював свою незгоду із процедурою та результатами такого огляду.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 , його особу та ступінь вини, сімейний тамайновий стан,те що він неодружений, не має на утриманні дітей, не працевлаштований, раніше протягом року не піддавався адміністративному стягненню за вчинення аналогічного правопорушення.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
За такоїсукупності обставину справісуд вважаєза необхіднепіддати ОСОБА_1 адміністративному стягненнюу видіта розмірі,визначеному санкцієюч.1ст.130 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.40-1,ст.130,стст.283,284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян, що становить 17000 (сімнадцятьтисяч) гривень 00 копійок, на користь держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п`ятисоттридцяти шести) гривень 80 (вісімдесяти) копійок (Отримувачкоштів:ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106;Код заЄДРПОУ:37993783;Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП)рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001Код класифікаціїдоходів бюджету22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разінесплати штрафув установленийзаконом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст.308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз правопорушникастягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова можебути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції Самбірський міськрайонний суд Львівської області.
Суддя Т.М. Кущ