Постанова № 11350427, 10.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2010
Номер справи
2133/10/2170
Номер документу
11350427
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" вересня 2010 р. Справа № 2-а-2133/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

при секретарі: Соколова О.В., <Текст >

за участю: представника позивача - Уманської О.Т.

представника відповідача - Штульман З.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного виробничого підприємства "М.А.Л." про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в сумі 11358,01 грн.,

встановив:

Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Приватного виробничого підприємства "М.А.Л." (далі - відповідач) про стягнення адміністративно-господарських санкцій за 2009 рік у розмірі 11334,21 грн. та пені у розмірі 23,80 грн. (загальна сума заборгованості становить 11358,01 грн.)

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону України № 875 і забезпечують працевлаштування інвалідів. Відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 11334,21 грн.

Представники відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнала, до суду надала заперечення, пояснюючи, що на підприємстві було працевлаштовано двох інвалідів, але в квітні 2009 року одному з них не подовжили інвалідність, про що він підприємство не повідомив.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 20 Закону України (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ІУ) "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в poзмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда i не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних ociб, на яких працює від 8 до 15 ociб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда i не зайняте інвалідом, визначається в pозмipi половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Судом встановлено, що згідно звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік (Форма 10-ПІ), на підприємстві працював один інвалід, однак мало працювати 2 особи.

Частиною 3 ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації i забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, i звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно - господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до частини 1 статті 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

У частині 2 наведеної статті передбачено, що учасник господарських відносин відповідає, зокрема за порушення правил господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

У судовому засіданні було встановлено, що відповідач не вжив усіх заходів для працевлаштування інвалідів.

Так, в порушення вимог ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідачем не подавалися державній службі зайнятості звітність з інформацією, необхідною для організації працевлаштування інвалідів, які свідчать про наявність вільних робочих місць та потребу в працівниках.

Суд не погоджується з твердженням представника відповідача, що оскліьки до квітня 2009 року на підприємстві працювало 2 інваліда, ним вжито всіх заходів щодо працевлаштування інвалідів.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного виробничого підприємства "М.А.Л." про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за 2009 рік.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного виробничого підприємства "М.А.Л.(код ЄДРПОУ 24962979) адміністративно-господарські санкції у розмірі 11334 (одинадцять тисяч триста тридцять чотири) грн. 21 коп. та пеню у розмірі 23 (двадцять три) грн. 80 коп. на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (УДК у м. Херсоні, код 24104230, МФО 852010, р/р 31219230700002. ГУДКУ по Херсонській обл.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14 вересня 2010 р.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.11