Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2010 р. Справа № 2-а-5635/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Василенко Г.Ю.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Таврія" про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі по тексту позивач або ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврія» (далі по тексту відповідач) про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 233228 грн. 17 коп. Під час судового розгляду справи позивач зменшив розмір позовних вимог, у зв’язку з чим розмір заборгованості відповідача по податку з доходів фізичних осіб склав 7636 грн. 43 коп.
Позивач в судове засідання не з’явився, разом з цим від нього надійшла заява, відповідно до змісту якої він позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просив суд слухати справу без його участі в порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив. Про місце, час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином. Разом з цим, від відповідача до суду надійшло заперечення відповідно до якого він первинні позовні вимоги ДПІ не визнав, а показав суду, що його борг по податку з доходів фізичних осіб за 4 квартал 2008 складає 7756 грн. 70 коп.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до змісту позову відповідач є юридичною особою і відповідно до і Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 року, №889-IV (далі по тексту Закон №889-IV) є податковим агентом, який зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджетів від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм Закону №889-IV. Відповідачем до ДПІ подані розрахунки форми №1ДФ за 4 кв.2008 року, які відображають утримання та перерахування (сплату) до бюджету податків з доходів фізичних осіб. Відповідно до розрахунку відповідачем нараховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 23091 грн. 43 коп. Разом з цим, відповідачем вказаний податок з доходів фізичних осіб сплачено частково, у зв’язку з чим у відповідача перед бюджетом утворилась заборгованість у сумі 7636 грн. 43 коп.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи із наступного.
Так, відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.
Згідно з п.1.15 ст.1 Закону №889-IV, відповідач будучи податковим агентом, зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до наказу ДПА України №451 від 29.09.2003 року (зареєстровано в Мінюсті 22.10.2003 року, №960/8281) «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку» (далі по тексту наказ №451) відповідачем до ДПІ подані розрахунки форми №1ДФ за 4 кв. 2008 року, які відображають утримання та перерахування (сплату) до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Відповідно до графи 4 Сума утриманого податку (грн. коп.) нараховано» податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку форми №1ДФ (порція №01, №2) за 4 квартал 2008 року відповідачем нараховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 23091 грн. 43 коп.
Згідно з п.8.1.2 ч.8.1 ст.8 Закону №889-IV податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до розрахунку та заяви наданих ДПІ, відповідач за 4 кв. 2008 року не в повному обсязі сплатив податок з доходів фізичних осіб, внаслідок чого у нього виникла заборгованість по вказаному податку у розмірі 7636 грн. 43 коп.
Згідно п.16.3.5 ч.16.3 ст.16 Закону №889-IV відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року, №2181-ІІІ (далі по тексту Закон №2181-ІІІ) у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
На момент розгляду справи у суді податковий борг відповідача по податку з доходів фізичних осіб в розмірі 7636 грн. 43 коп. не погашений.
Таким чином, аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності суд приходить до висновку, що позов Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврія» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 7636 грн. 43 коп. підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврія» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 7636 (сім тисяч шістсот тридцять шість) грн. 43 коп. задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Таврія» (ідентифікаційний код 30841847) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7636 (сім тисяч шістсот тридцять шість) грн. 43 коп. (р/р 33216800700046, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 24103704).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. 6.6.4