Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2010 р. Справа № 2-а-12148/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка К.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Нова Каховка Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у сумі 5577,60 грн., -
встановив:
У серпні 2009 року Державна податкова інспекція у м.Нова Каховка Херсонської області (надалі - позивач) звернулась до ОСОБА_1 (надалі-відповідач) про стягнення штрафних санкцій у сумі 5577,60 грн..
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 5577,60 грн., які нараховані рішеннями від 06.04.2009 р.: № 0002762301, № 0002772301, № 0002782301 що прийнято на підставі акту перевірки від 18.03.2009 р. №0254/21/22/23/2986222257. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.
Суд перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
18.03.2009 р. працівниками Державної податкової інспекції у м.Нова Каховка на підставі направлень на перевірку від 16.03.2009 р. № 312/237 здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці - магазину, що знаходиться по вул.. Гідробудівників, 8, м. Нова Каховка, Херсонська обл., з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу, за результатами якої складено акт від 18.03.2009 р. №0254/21/22/23/2986222257.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 06.04.2009 р.: № 0002762301, № 0002772301, № 0002782301
Підставою для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 06.04.2009 р. № 0002762301 стало порушення останнім п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким зобовязано субєктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Відповідачем проведено розрахункову операцію без застосування РРО на суму 765 грн..
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосована штрафна санкція за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій в сумі 3825,00 грн. в пятикратному розмірі вказаної непроведенної розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій сума якої складала 765 грн..
Застосований до відповідача розмір штрафу відповідає ст.17 Закону України №265/95-ВР.
Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно рішення від 06.04.2009 р. №0002772301 відповідачем порушено ст.15 Закону України від 19.12.1995р. №482/95-ВP «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відповідно якої роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності в них ліцензій. Відповідачем здійснено зберігання та реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Відповідно до ст.17 Закону України від 19.12.1995р. №482/95-ВP «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до відповідача застосована штрафна санкція за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії в сумі 1700,00 грн. .
Застосований до відповідача розмір штрафу відповідає ст.17 Закону України №482/95-ВP.
Частинами 5 та 6 ст. 17 цього Закону також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до рішення від 06.04.2009 р. № 0002782301 відповідачем порушено ст.3 Закону України від 23.03.1996р. №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», здійснено торгівельну діяльність без одержання відповідних торгових патентів.
Відповідно до ст.8 Закону України від 23.03.1996р. №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» до відповідача застосована штрафна санкція за здійснення торгівельної діяльності без одержання відповідних торгових патентів в сумі 52,60 грн. .
Застосований до відповідача розмір штрафу відповідає ст.8 Закону України №98/96-ВР.
Вищезазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювались, а тому вони є чинними та підлягають виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевірок, оформленні результатів перевірок та при застосуванні штрафних санкції за виявлені порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (74900, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_4) на користь державного бюджету м.Нова Каховка ( р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській обл.., код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900) фінансові санкції у сумі 3825(три тисячі вісімсот двадцять п'ять) грн., в дохід Державного бюджету(р/р 31117106700012 в ГУ ДКУ у Херсонській обл.., код ЗКПО 24103977, МФО 852010, кол призначення платежу 21081100) фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., в дохід місцевого бюджету (р/р 31415541700012 в ГУ ДКУ у Херсонські обл.., код ОКПО 24103977, МФО 852010 код призначення платежу 21080900) фінансові санкції у сумі 52(п'ятдесят дві) грн. 60 коп..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5