Постанова № 11350139, 25.08.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2010
Номер справи
5619/09/2170
Номер документу
11350139
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" серпня 2010 р. Справа № 2-а-5619/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василенко Г.Ю.,

при секретарі: Мельниченко О.В.,

За участю представників:

прокуратури - Павленко І.В.

позивача - Неділько Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Білозерського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Прокурор Білозерського району Херсонської області діючи в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (далі по тексту Позивач або Головавтотрансінспекція) звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_3 (далі по тексту Відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав повністю, суду пояснив, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 15.08.2008 р. складено акт №064194/1176 про порушення водієм ОСОБА_4 вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме: здійснюючи керування автомобілем НОМЕР_1, який належить ОСОБА_3 надав послуги з перевезення вантажів без наявності ліцензійної карти та товарно-транспортної накладної. У звязку з чим, начальником Головавтотрансінспекції 01.10.2008 року винесено постанову №054412 про застосування фінансових санкцій, відповідно до змісту якої до Відповідача, за порушення вимог ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, №2344-III (далі по тексту Закон №2344-III) застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн. Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена, у звязку з чим просить позов задовольнити в повному обсязі.

Прокурор позов, з підстав в ньому викладених, підтримав у повному обсязі .

Відповідач у судове засідання не зявився, заперечень на позов не надав, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що 15.08.2008 р. державними інспекторами Головавтотрансінспекції складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №064194/1176, у якому зафіксовано факт експлуатації Відповідачем автомобіля НОМЕР_1, водій якого здійснив перевезення вантажу без ліцензійної карти та товарно-транспортної накладної.

На підставі зазначеного акту, начальником Головавтотрансінспекції в Херсонській області 01.10.2008 року винесено постанову №054412 про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій у сумі 1700 грн. за порушення вимог ст.48 Закону №2344-III.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова №054412 від 01.10.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.

Суд вважає, що фінансова санкція застосована позивачем до відповідача правомірно виходячи з наступного.

Статтею 6 Закону №2344-III встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. (далі по тексту Постанова №1567) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови №1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обовязковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності при наданні послуг з перевезення вантажів. Для здійснення цього виду перевезення ст.48 Закону №2344-III передбачений обовязок оформлення таких документів:

-для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

-для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення вантажів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком.

Положеннями ст.60 Закону №2344-III передбачено застосування до автомобільних перевізників фінансової санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов прокурора Білозерського району діючого в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов прокурора Білозерського району діючого в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Державного бюджету (р./р. 31113106700016 УДК у Херсонській обл., МФО 852010, Держбюджет Білозерського району, код доходу 21081100, ОКПО 24103748) фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василенко Г.Ю.