Постанова № 11349336, 08.09.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2010
Номер справи
2а-1759/10/0770
Номер документу
11349336
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2а-1759/10/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Немеш Ю.С.,

з участю представника позивача Борсенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості, -

встановив:

12 травня 2010 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі в Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 12241 гривень.

У судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у Тячівському районі позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині своєчасності сплати до бюджету заборгованості по податку на додану вартість, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 12241 гривень, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляду справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника Державної податкової інспекції у Тячівському районі, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Тячівською районною державною адміністрацією було проведено державну реєстрацію юридичної особи Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 04.02.1998 року.

Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарство було включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки №484 від 28.02.2001 року.

Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарство є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Тячівському районі, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки від 16.04.2010 року за № 41/29-00/10 про взяття на облік платника податків.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарство на підставі самостійно поданої податкової декларації з податку на додану вартість від 18.01.2008 року №36348 за січень 2008 року зобовязувався сплатити податкове зобовязання в розмірі 12241 гривень, в тому числі 311 гривень штрафу, нарахованого платником самостійно у звязку з виправленням помилки.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп..4.1.4 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. Відповідно до п. 5.1 Закону, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III, податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання; пеня плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у звязку з несвоєчасним погашенням податкового зобовязання.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

В звязку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки, Державною податковою інспекцією у Тячівському районі на підставі п. п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»було направлено на адресу відповідача першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/810 від 09.01.2002 року, яка була вручена відповідачу, а також другу податкову вимогу форми “Ю2” № 2/1094 від 11.02.2002 року, яка також була вручена відповідачу.

Сума заборгованості Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства перед бюджетом станом на 12.04.2010 року становить 12241 гривень, яка підтверджена матеріалами справи, а саме: самостійно поданою податковою декларацією з податку на додану вартість, розрахунком заборгованості відповідача, копією першої та другої податкових вимог з відмітками про вручення.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства (Тячівський район, смт. Дубове, вул. Гагаріна, 79, ідентифікаційний номер 22074565) заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 12241 (дванадцять тисяч двісті сорок одну) гривень.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 14 вересня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова