ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 вересня 2010 р.Справа №2а-9181/10/17/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Папуші О.В. ,
при секретарі Сподарик Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сімферопольсього районного центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення,
за участю:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим 16.07.2010року надійшов адміністративний позов Сімферопольського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості сумою 2653,38грн.
Ухвалою суду від 16.07.10року відкрито провадження у адміністративній справі, зясовано питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, за результатами чого закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 03.08.2010року.
В судове засідання 03.08.2010року представником позивача підтримано позовні вимоги повному обсязі. Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неявки уповноваженого представника суду не повідомив, у звязку з чим відповідно до п.4 ч.1 ст.128 КАС України розгляд справи відкладено на 07.09.2010р. (а.с.18).
Представником позивача у судовому засіданні 07.09.2010року позовні вимоги підтримано у повному обсязі, надано суду для залучення до матеріалів справи докази отримання прибутку відповідачем, а також екземпляр газети з оголошенням про день, дату та місце судове засідання по справі, призначене на 07.09.2010року.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, заперечення проти позову суду не подав. Про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи відповідно до ст.128 КАС України за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, судом зясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі статей 36, 39 Закону України від 02.03.2000 року №1533-ІІІ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування», якою районний центр зайнятості, як місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості, наділені правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, що утворилась внаслідок умисного невиконання застрахованою особою своїх обовязків та зловживанням щодо виплаченої допомоги у звязку з безробіттям.
З огляду на викладене та зважаючи на положення ст.ст.17, 18 КАС України на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів та вона підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Крім того, у відповідності до частини 2 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», Постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР «Про зайнятість населення» № 47 від 24 червня 1991 року державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.
За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Сімферопольський районний центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.
ОСОБА_1 з 16.10.2006року по 18.10.2007року була зареєстрована у Сімферопольському міському центрі зайнятості як безробітна (а.с.8).
Відповідно до статті 2 Закону України «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу. У відповідності до цієї правової норми Відповідачу був наданий статус безробітного та згідно статей 22 і 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» призначено допомогу по безробіттю, про що свідчить наказ Сімферопольського районного центру зайнятості №НТ061023 від 23.10.2006року (а.с.9).
Відповідно до зазначеного наказу відповідачу призначено допомогу по безробіттю з 23.10.2006р. по 17.10.2007р. За вказаний період позивачем виплачено допомогу по безробіттю сумою 2653,38грн., що підтверджується відомостями виплат за видами забезпечення а також додатком до персональної картки про прийняті рішення щодо нарахувань та платежів (а.с.24-53).
На підставі службової записки ОСОБА_2, провідного фахівця відділу надання соціальних послуг, довідку-розрахунку №01221099 від 27.04.2010року, якими встановлено, що відповідач при зверненні до Сімферопольського міського центру зайнятості за наданням їй статусу безробітної приховала факт ведення підприємницької діяльності, прийнято Сімферопольським міським центром занятості наказ від 27.04.2010 року №7 «Про стягнення необґрунтовано отриманої допомоги гр.ОСОБА_3».
Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 з 20.10.2003р. зареєстрована Субєктом господарської діяльності-фізична особа, ідентифікаційний номер фізичної особи-підприємця ЄДР НОМЕР_2, Сімферопольською районною державною адміністрацією в Автономній Республіці Крим, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис реєстраційної дії НОМЕР_3 (а.с.4).
Згідно статті 2 Закону України від 01.03.1991р. №803-XII «Про зайнятість населення» безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Частина 1 статті 55 Господарського кодексу України визначає, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці (п.2 ч.2 ст.55 ГК України).
При наданні заяви до Сімферопольського міського центру зайнятості щодо надання статусу безробітного та виплати допомоги по безробіттю відповідач приховав факт реєстрації його субєктом підприємницької діяльності, внаслідок чого незаконно отримано матеріальну допомогу по безробіттю з 23.10.06р. до 18.07.07р. сумою 2653,38грн.
Частина 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначає, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними, за приписами частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Докази, які б спростовували доводи позивача, в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160, 163, 186, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сімферопольського міського центру зайнятості (вул.Кечкеметська, 198, м.Сімферополь, АРКрим, 95022, код в ЄДРПОУ20708712, р/р 37170030200120, в ГУ ДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО 824026) заборгованість у розмірі 2653,38грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу3 розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення цього строку з якого субєкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша