Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
Іменем України
РІШЕННЯ
14 вересня 2010 року справа № 5020-12/161-4/175 За позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
(АДРЕСА_1, 99011)
до Фонду комунального майна Севастопольської міської ради
(вул. Луначарського, 5, м. Севастополь, 99011)
про спонукання виконати дії та зобовязання укласти договір купівлі-продажу,
Суддя Погребняк О.С.
Представники сторін:
Позивач (ФОП ОСОБА_1) ОСОБА_2, представник, довіреність №3794 від 10.09.2010;
Відповідач (ФКМСМР) не зявився.
ВСТАНОВИВ:
26.07.2010 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради про спонукання позивача провести оцінку обєкта приватизації та зобовязання укласти договір купівлі-продажу.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку відповідача вимог статті 8 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”, а саме не підготовкою обєкту приватизації до продажу у встановлений законом строк.
Ухвалою від 27.07.2010 порушено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 17.08.2010.
У ході розгляду справи позивач, у порядку статті 22 Господарського процесуального кодексу України, надав заяву про часткову відмову від позовних вимог щодо здійснення відповідачем оцінки нерухомого майна, та просив зобовязати Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради укласти з ФОП ОСОБА_1 договір купівлі-продажу комунального майна вбудованого не житлового приміщення площею 78,5 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_3
Означена заява прийнята судом до розгляду.
Розпорядженням голови господарського суду міста Севастополя №88 від 02.09.2010 у звязку з відбуттям судді господарського суду міста Севастополя Харченка І.А у відрядження, в цілях дотримання процесуальних строків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України та відповідно до вимог Інструкції з діловодства у господарських судах України, справа №5020-12/161 передана до провадження судді Погребняка О.С.
Ухвалою суду 03.09.2010 справу прийнято до провадження суддею Погребняком О.С., з привласненням справі №5020-12/164-4/175, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 07.09.2010.
У порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи 07.09.2010 був відкладений на 14.09.2010 через незявлення представника відповідача.
У судове засідання 14.09.2010 відповідач явку уповноважених представників не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправляння та своєчасно, про причини неявки не сповістив, вимоги суду не виконав.
Згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобовязані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки, явка в судове засідання представників сторін це право, а не обовязок, справа може розглядатись без їх участі, якщо незявлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні.
Отже, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Оскільки явка учасників судового процесу обовязковою не визнавалась, а матеріали справи достатньо характеризують спірні правовідносини, підстави для відкладення розгляду справи відсутні.
Відповідач не скористався правом, наданим йому статтею 59 Господарського процесуального кодексу України: не надав господарському суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову.
Справа розглядалась за наявними у ній матеріалами у порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Представник позивача виклав позовні вимоги, на позовних вимогах наполягає, просить суд позов задовольнити в повному обсязі на підставах, викладених в позовній заяві.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Севастопольської міської Ради № 3881 від 13.03.2008 „Про виконання рішення господарського суду м. Севастополя від 26.03.2007, рішення Севастопольського апеляційного господарського суду від 26.06.2007 по справі № 20-6/182 та внесенні змін до рішення Севастопольської міської Ради № 2061 від 12.06.2007 „Про програму оптимізації структури комунального майна та підвищення ефективності його використання на 2007-2010 роки в місті Севастополі” нежитлове приміщення площею 78,5 кв.м, що розташоване в АДРЕСА_3 (орендар ОСОБА_1) було включено до переліку обєктів, які підлягають приватизації шляхом викупу.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про приватизацію державного майна" приватизація державного майна - це відчуження майна, що перебуває у державній власності і майна, що належить Автономній Республіці Крим, на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до вказаного Закону, з метою підвищення соціально-економічної ефективності виробництва та залучення коштів на структурну перебудову економіки України.
Відповідно до положень статті 7 Закону України "Про приватизацію державного майна" № 2163-ХП від 04.03.1992 (з подальшими змінами і доповненнями) державну політику в сфері приватизації здійснюють Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в Автономній Республіці Крим, що становлять єдину систему державних органів приватизації в Україні.
Відповідно до частини 4 статті 3 вказаного Закону, відчуження майна, що є у комунальній власності, регулюється положеннями цього Закону, інших законів з питань приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування.
Повноваження щодо управління комунальним майном відповідно до рішення Севастопольської міської Ради від 31.01.2006 №4657 передані Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради, який, у свою чергу, є правонаступником Управління з питань майна комунальної власності Севастопольської міської державної адміністрації.
Рішенням Севастопольської міської Ради № 339 від 12.11.2002 затверджено Положення про Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради, пунктами 6.19, 6.20 якого передбачено, що Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради, є органом приватизації по обєктам права комунальної власності від імені та за дорученням ради, укладає договори купівлі-продажу, здійснює контроль їх виконання.
Згідно з пунктами 10.25-10.27 Положення про Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради здійснює реалізацію державної політики у сфері управління комунальної власністю, організує проведення відчуження (приватизації) майна, що знаходиться в комунальній власності.
Продаж майна, що є у комунальній власності, здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами. Зазначені органи діють у межах повноважень, визначених відповідними місцевими радами, та є їм підпорядкованими, підзвітними та підконтрольними.
Як встановлено судом, 30.06.2008 субєктом оціночної діяльності ООО „Конэкс-Консалт” була проведена оцінка ринкової вартості майна - вбудованого нежитлового приміщення підвального поверху загальної площею 78,5 кв.м, що розташоване в м. Севастополі за адресою АДРЕСА_3, висновок якої був затверджений наказом Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради № 1000 від 29.08.2008.
Наказом Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради № 163 від 21.02.2009 дію висновку про вартість цього майна було продовжено до 28.08.2009.
Спір між Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради (позивач) і Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (відповідач) про спонукання до укладення договору купівлі-продажу комунального майна, розглядався господарським судом міста Севастополя.
Рішенням у справі 5020-11/185 від 15.10.2009 суд відмовив у задоволенні позову Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради, у звязку з тим, що сторони недосягли згоди з усіх істотних умов договору (арк. с. 16-18).
03.11.2009 позивач надіслав лист відповідачу про проведення нової оцінки обєкта приватизації, який за твердженням позивача був залишений без розгляду та відповіді (арк.с. 10).
Рішенням господарського суду міста Севастополя від 13.05.2010 у справі №5020-2/045 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Фонду комунального майна Севастопольської міської ради про спонукання до проведення оцінки обєкту приватизації нежилого приміщення площею 78,5 кв.м., по вулиці АДРЕСА_3 у задоволенні позову було відмовлено повністю, у звязку з тим, на думку суду, позивач не скористався можливістю своєчасно укласти договір купівлі-продажу комунального майна та діючим законодавством не передбачено проведення повторної оцінки обєкта приватизації.
Як встановлено судом в рамках даної справи, фактично договір купівлі-продажу між ОСОБА_1 та Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради у виконання рішення Севастопольської міської Ради № 3881 від 13.03.2008 не був укладений, приватизація обєкта на дату розгляду справи не здійснена. Зазначений факт став підставою для звернення позивача з позовом про спонукання до укладення договору купівлі-продажу до господарського суду міста Севастополя.
Суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Правила щодо захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів встановлені ст. 20 Господарського кодексу України, відповідно до частини 2 якої кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, актів інших суб'єктів, що суперечать законодавству, ущемлюють права та законні інтереси суб'єкта господарювання або споживачів; визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб'єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов'язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних санкцій; застосування оперативно-господарських санкцій; застосування адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.
Згідно з приписами ст. 8 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" з моменту прийняття рішення про приватизацію підприємства здійснюється його підготовка до приватизації. Підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації. Строк підготовки обєкта малої приватизації до продажу не повинен перевищувати двох місяців з дня прийняття рішення про включення його до відповідного переліку обєктів, що підлягають приватизації.
Враховуючи вимоги статті 23 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств", процес приватизації комунального майна включає укладення договору купівлі-продажу обєкта нерухомого майна.
Статтями 181, 183 Господарського кодексу України, 638, 641 Цивільного кодексу України встановлено порядок укладення господарських договорів. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акценту) другою стороною.
В силу ч. 3 ст. 179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Порядок викупу об'єкта приватизації, згідно зі ст. 11 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", визначається Фондом державного майна України.
Відповідно до ст. 4 Закону продавцями об'єктів малої приватизації, що перебувають у державній та комунальній власності, є Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва, органи приватизації, створені місцевими Радами.
Стаття 23 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" визначає істотні умови договору купівлі продажу державного майна, що укладається між покупцем та уповноваженим представником органу приватизації, включає зобов'язання сторін, які були визначені умовами викупу, відповідальність та правові наслідки їх невиконання.
Ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, та початкова вартість продажу об'єкта малої приватизації на аукціоні або за конкурсом визначаються відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України (частина 2 вищезазначеної статті).
Частиною 1 статті 9 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" передбачено, що методичне регулювання оцінки майна здійснюється у відповідних нормативно-правових актах з оцінки майна, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України.
Порядок проведення оцінки майна, у тому числі в процесі приватизації, врегульовано Методикою оцінки майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1891, згідно з якою визначення вартості окремого індивідуально визначеного майна, що підлягає приватизації, має здійснюватися на підставі інвентаризації об'єкта, яку проводить балансоутримувач, зі складанням і поданням органу приватизації на затвердження зведеного акта та передавального балансу за результатами інвентаризації майна на дату оцінки - останню дату місяця.
За пунктом 19 цієї Методики саме державні органи приватизації затверджують оцінку майна у разі його приватизації.
Висновок про вартість майна, складений для цілей приватизації майна шляхом викупу або продажу конкурентними способами (для договору купівлі-продажу, оголошення умов продажу, у тому числі повторного продажу), дійсний протягом шестимісячного строку від дати його затвердження (пункт 23 Методики).
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" підготовка об'єкта малої приватизації до продажу здійснюється органами приватизації, які, зокрема, і визначають ціну продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, або початкову вартість продажу об'єкта на аукціоні, за конкурсом.
За частиною 1 статті 9 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" за рішенням органів приватизації проводиться інвентаризація майна об'єкта малої приватизації із залученням, у разі необхідності, аудитора (аудиторської фірми) та здійснюється його оцінка в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність. Акт інвентаризації затверджується керівником та головним бухгалтером підприємства, акт оцінки вартості об'єкта приватизації - керівником органу приватизації.
У судове засідання позивачем наданий проект договору купівлі-продажу комунального майна, у якому визначені усі істотні умови, крім ціни обєкту нерухомого майна.
Судом досліджено зміст запропонованого позивачем проекту договору та зроблений висновок про можливість прийняти запропоновану позивачем наступну редакцію договору.
ДОГОВІР №
Купівлі-продажу комунального майна
Місто Севастополь, дві тисячі десятого року
Ми, що нижче підписалися, Територіальна громада м. Севастополя в особі Севастопольської міської Ради, від імені якої діє Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради, ідентифікаційний код, розташований в м. Севастополі, по вул. Луначарського, буд.5, в особі Голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради( ідентифікаційний номер -), який діє на підставі рішення Севастопольської міської Ради № 4214 від 20 грудня 2005 р., розпорядження Голови Севастопольської міської Ради № 7-рп від 13 січня 2006 р., наказу Голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради № 7-л від 16 січня 2006 року, на виконання рішення Севастопольської міської Ради № 2061 від 12.06.2007 р. та Наказу Голови комунального майна Севастопольської міської Ради № 942 від 18 серпня 2008 року, Положення про Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради ( нова редакція ), затвердженого рішенням Севастопольської міської Ради №2070 від 12 червня 2007 року та зареєстрованого Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя від 10 листопада 2008 року, та прав за посадою, що іменується далі як "ПРОДАВЕЦЬ", з однієї сторони, та Приватний Підприємець ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1. свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкту підприємницької діяльності - фізичної особи, виданого 31 травня 1994 року Ленінської районною державною адміністрацією у м. Севастополі, за № НОМЕР_2, що мешкає: АДРЕСА_2 , іменоване далі як "ПОКУПЕЦЬ", з другої сторони, керуючись Законами України «Про приватизацію державного майна». «Про приватизацію невеликих державних підприємств невеликої приватизації)», уклали цей Договір про нижчевикладене:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.
Відповідно до умов цього Договору Продавець продає. а Покупець купує - в житловому будинку лит. «А»вбудовані нежилі приміщення (с № 1 по № 5), загальною площею 78,5 кв. м., розташовані у напівпідвалі жилого будинку літ «А»що знаходяться за адресою: АДРЕСА_3, що знаходяться на балансі РЄП-17 (далі -«Майно").
Майно належить Продавцю на підставі Свідоцтва про право власності на вбудовані нежилі приміщення, виданого 30 липня 2002 року Фондом комунального майна Севастопольської міської Ради, згідно з Наказом Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради від 09 червні 2008 року № 632, зареєстрованого КП Севастопольської міської ради „Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" міста Севастополя 30 липня 2008 року за № 3131, у реєстровій книзі 7, стор 142.
У власність Покупця надходять вбудовані нежилі приміщення (с №1 по № 5). загальною площею 78,5 кв. м., розташовані у напівпідвалі жилого будинку літ «А»що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3, що підтверджується Довідкою-характеристикою № __, виданою Комунальним підприємством „Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" Севастопольської міської Ради.
Продавець гарантує, що майно не є проданим, заставленим, під арештом (забороною) не знаходиться.
2. ЦІНА ДОГОВОРУ
2.1 Згідно з експертним висновком, затвердженим Наказом Голови Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради вартість майна становить _______
____
2.2 Відповідно до відомостей, викладених у Довідці - характеристиці , виданою КП „Бюро технічної інвентаризації і державної реєстрації об'єктів нерухомого майна Севастопольської міської Ради, вартість майна, становить
2.3Вказане в цьому договорі майно в цілому продасться за __ гривень.
3.ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНЕ МАЙНО.
3.1. Покупець зобовязаний внести __ грн. за майно протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту підписання цього Договору. Плата за майно, що набувається, вноситься на підставі цього Договору.
3.2Строк розрахунків може бути продовжений на 30 (тридцять) календарних днів за умовою внесення Покупцем 50% (п'ятдесят відсотків) від ціни Договору за письмовою заявою Покупця.
3.3Розрахунки за придбане майно здійснюються Покупцем шляхом безготівкового перерахування всієї суми зі свого рахунку на рахунок № 37188003000416 в УДКУ в м. Севастополі, МФО 824509 ОКПО 25750044, або на інший рахунок за вказівкою Продавця.
3.4. Всі витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням цього договору, реєстрацією та виконанням, приймає на себе Покупець.
4. ПЕРЕДАЧА МАЙНА ТА ВИНИКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ.
Передача майна здійснюється протягом трьох робочих днів з моменту повної оплати ціни договору.
У випадку, якщо Покупець не звертається до Продавця для ініціювання прийняття-передачі майна, або не з'являється на місцезнаходженні об'єкта для підписання акта приймання-передачі протягом 20 календарних днів, то вважається, що Покупець відхиляється від прийняття придбаного майна, що визнається істотним порушенням договору.
Передача об'єкта Продавцем і прийняття об'єкта Покупцем засвідчується актом приймання-передачі, який підписується сторонами.
Цей договір підлягає державній реєстрації. Право власності на відчужуване майно виникає у Покупця з моменту державної реєстрації, однак, у будь-якому випадку, не раніше повної оплати Покупцем майна.
5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН.
5.1. Продавець зобов'язаний:
Передати у власність Покупцю майно, яке є предметом цього Договору.
Забезпечити з'явлення свого представника для підписання акту приймання передачі.
Здійснювати контроль за виконанням умов цього договору. Продавець має право перевіряти виконання Покупцем зобов'язань за цим Договором як шляхом запитів так і шляхом перевірок (оглядів) безпосередньо майна, що не розглядається Покупцем як обмеження його права власності.
5.2. Покупець зобов'язаний:
У встановлений цим договором строк сплатити ціну продажу майна.
У встановленому цим договором порядку і у строк прийняти майно. Забезпечити явку свого представника для підписання акту приймання-передачі.
5.2.1. Направити Продавцю письмове повідомлення (цінним листом) про дату державної реєстрації права власності Покупця на майно, з додатком підтверджуючих документів.
Надати Продавцю матеріали, відомості про виконання умов цього Договору на запит Продавця.
У разі зміни власника майна Покупець повинен покласти всі зобов'язання за даним говором на нового власника.
Зобов'язання Покупця, передбачені цим Договором зберігають свою дію для осіб, які придбають майно у випадку його подальшого відчуження. Сторони домовились, що подальше відчуження майна до повного виконання умов цього Договору здійснюється за згодою Продавця відповідно до порядку, встановленого законодавством України, і ця умова Договору не розглядається Покупцем як обмеження права власності Покупця на майно. Сторони домовились, що внесення змін і доповнень в правочини (угоди) подальшого відчуження (перепродажу) майна до повного виконання умов цього Договору також здійснюється за згодою Продавця, і ця умова Договору не розглядається Покупцем як обмеження права власності Покупця на майно.
5.2.2. У встановленому порядку повернути і звільнити майно, яке є предметом цього Договору, у випадку розірвання цього Договору, в тому числі на підставі п.п.6.6. цього Договору.
5.2.3 Зобов'язання сторін вказані в п.п. 5.2.1.- 5.2.6 цього Договору, являються істотними умовами цього Договору. У випадку невиконання або неналежного виконання Покупцем будь-якої з умов, визначених п.п.5.2.1.-5.2.6 цього Договору, вважається що Покупець істотно порушив даний Договір.
Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти другій стороні у виконанні нею своїх обов'язків.
5.3Сторона, яка порушила умови договору, повинна усунути ці порушення.
6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН. ОПЕРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКІ САНКЦІЇ.
6.1 Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
6.2. У випадку невиконання або неналежного виконання Покупцем умов цього Договору, Продавець вправі: в однобічному порядку відмовитися від договору в повному обсязі зі звільненням його від відповідальності;
6.2.2. відмовитися від прийняття подальшого виконання Покупцем зобов'язання
6.2.3. вимагати розірвання договору і повернення того, що було виконано їм по зобов'язаннях до моменту розірвання цього Договору.
Одностороння відмова від цього Договору здійснюється Продавцем шляхом повідомлення Покупцю про це.
У випадку односторонньої відмови від договору, договір вважається розірваним, майно, що є предметом цього Договору повинні бути звільнені Покупцем і підлягають поверненню в власність Продавцю.
6.3. У разі порушення строку оплати за придбане майно Покупець сплачує Продавцю пеню у розмірі 200(двісті) відсотків від облікової ставки Національного банку України, що діє в період, за який буде нараховуватися пеня, за кожний день прострочення.
У разі, якщо Покупець не сплатить за майно протягом 60 (шістдесят) днів з моменту укладення цього Договору, він сплачує на користь Продавця понад збитки неустойку в розмірі 20% (двадцять відсотків) ціни, за яку придбане майно. Неустойка сплачується протягом 20 (двадцяти) календарних днів з моменту закінчення строку сплати коштів за майно
У випадку, якщо прострочення платежу буде продовжуватися більш ніж 61 календарний день, Продавець вправі вимагати, а Покупець зобов'язаний сплатити Продавцю 30 відсотків річних від простроченої суми за весь період прострочення (ст.625 Цивільного кодексу України).
Сторони погодились, що у разі, якщо Покупець не сплатить за майно протягом 60 (шістдесят) днів з моменту нотаріального посвідчення Договору, то Покупець зобов'язаний повернути та звільнити майно, яке є предметом цього Договору протягом 15 календарних днів, а цей Договір вважається розірваним.
6.4. У випадку, якщо Покупець відчужив майно, що є предметом цього Договору без згоди Продавця або поклав усі зобов'язання за цим Договором на нового власника, Покупець сплачує на користь Продавця понадзбитки штраф у розмірі 20 %(двадцять відсотків) від ціни, за яку придбане майно.
У випадку, якщо Покупець не поклав усі зобовязання за даним Договором на нового власника, а новий власник в свою чергу на всіх наступних власників, Набувач (Покупець) по правочинам (угодах) подальшого відчуження майна несе перед Продавцем по цьому Договору субсидіарну відповідальність.
6.5. У разі якщо Покупець невчасно поверне або звільнить майно, яке є предметом цього Договору, у випадках, передбачених цим Договором та законодавством України, Покупець сплачує на користь Продавця понад збитки штраф в розмірі 20 відсотків от ціни за яку придбане майно.
7. РИЗИК ВИПАДКОВОЇ ЗАГИБЕЛІ МАЙНА.
7.1. Ризик випадкової гибелі майна несе Покупець з моменту підписання цього договору.
8. Вирішення спорів
8.1. Всі спори, що виникають при виконанні умов цього договору або у звязку з тлумаченням його положень, вирішуються судом у порядку встановленому чинним законодавством. Будь-які правовідносини, що виникають у звязку з виконанням умов цього договору і не урегульовані нім, регламентуються законодавством України про приватизацію і Цивільним кодексом України в частині, яка не суперечить законодавству України про приватизацію.
Договір є повним і точним відображенням волевиявлення сторін.
9. ЗМІНИ УМОВ ДОГОВОРУ ТА ЙОГО РОЗІРВАННЯ.
9.1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
9.2. Зміни та доповнення до договору здійснюються тільки у письмовій формі з наступним посвідченням таких змін та доповнень в органах нотаріату.
9.3. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
9.4. У випадку, якщо будь-які умови цього Договору визнаються незаконними в силу будь-яких обставин, то це не впливає на силу інших умов Договору.
10. ДОДАТКОВІ УМОВИ.
10.1 Цей Договір набирає сили з моменту його державної реєстрації.
10.2. Цей Договір складено в трьох примірниках, один з яких призначається для зберігання у справах нотаріуса Андрієвської О.А., Севастопольського міського нотаріального округу, а інші, викладені на бланках нотаріальних документів, для Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради та Покупця.
11. ПОВНІ ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ СТОРІН ТА ПІДПИСИ:
Продавець:
Територіальна громада м. Севастополя в особі Севастопольської міської Ради, від імені якої діє Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради Адреса: м. Севастополь, вуд. Луначарського, буд. 5.
_______________
Покупець:
Приватний Підприємець ОСОБА_1
ідентифікаційний номер НОМЕР_1, Паспорт серії АР № НОМЕР_2, виданий Ленінським РВ УМВС України в М.Севастополі 25 вересня 1995 року, що мешкає М.Севастополь, АДРЕСА_1
________________
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що зазначена редакція договору купівлі-продажу комунального майна відповідає вимогам законодавства України та визнається судом такою, що покладається в основу взаємовідносин сторін по купівлі-продажу обєкта нерухомого майна - нежитлового приміщення площею 78,5 кв.м, що розташоване в АДРЕСА_3.
Частиною 3 статті 84 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір-умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Згідно із частиною 2 статті 187 Господарського кодексу України, день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
На підставі статті 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито у розмірі 85,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 236,00 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради (99011, місто Севастополь, вул. Луначарського, 5, ідентифікаційний код 25750044) укласти з Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99011, ідентифікаційний код НОМЕР_1) Договір купівлі-продажу (викупу) комунального майна - вбудованого нежитлового приміщення, площею 78,5 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_3, на умовах наданого Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 проекту договору, відповідно до нової оцінки обєкта приватизації.
3. Стягнути з Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради (99011, місто Севастополь, вул. Луначарського, 5, ідентифікаційний код 25750044) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99011, ідентифікаційний код НОМЕР_1) витрати по сплаті державного мита в сумі 85,00 грн. (вісімдесят пять грн., 00 коп.), витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість грн. 00 коп.).
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя О.С. Погребняк
Рішення оформлено відповідно до
вимог ст. 84 Господарського
процесуального кодексу України
і підписано 20.09.2010.