Постанова № 11321577, 19.08.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2010
Номер справи
1753/10/2170
Номер документу
11321577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" серпня 2010 р. Справа № 2-а-1753/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Ковбій О.В.,

при секретарі: Попутько О.А., <Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльностіфізичної особи ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 5120,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з"явилась, надіслала клопотання про розгляд справи без її участі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що під час перевірки виявлено незберігання денного звіту РРО; не оприбуткування готівкових коштів в КОРО на підставі звітних чеків з РРО.

Відповідач в судове засідання не з"явилась, заперечень на позов не надала, про дату, час та місце слухання справи була належним чином повідомлена.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що відповідач є приватним підприємцем, має кафе по вул. Комсомольській, 10 в м. Херсоні.

13 травня 2009 року посадові особи ДПІ у місті Херсоні відповідно до направлення № 698/237 від 07.05.2009 року, здійснили перевірку кафе відповідача щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами чого був складений акт за №379/21/03/23/2993503405 у присутності власниці ОСОБА_1, з яким відповідач була ознайомлена і власноруч підписала його.

Актом перевірки встановлено порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і харчування та послуг" від 06.07.95р. № 265/95-ВР, а саме, не зберігання денного звіту РРО в КОРО та п.2.6. ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. №637, а саме, неоприбуткування готівкових коштів в КОРО на підставі звітних чеків з РРО за №0171 на суму 820,00 грн.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 року №0004752307 на суму 1020,00 грн. та №0004762307 на суму 4100,00 грн., які одержані відповідачем власноруч 25.05.2009 року.

Для ознайомлення з матеріалами перевірки, надання пояснень, необхідних документів, відповідача було запрошено до ДПІ у м. Херсоні 08 травня 2009 року та надано строк до 26 травня 2009 року, але відповідач своїм правом не скористалась.

Визначаючись щодо позовних вимог про застосування штрафних, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.

Статтями 8, 9, 10 Закону України "Про державну податкову службу в України" визначено функції органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належать здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.11 зазначеного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Згідно наказу ДПА України від 04.04.2002 р. N 155/ДСК - перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу - сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Законів України "Про державну податкову службу в України, "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного, i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення розрахункових операцій, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та грошових коштів, а також контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Перевірка проведена на підставі направлення № 698/237 від 07.05.2009 року.

За результатами перевірки складено акт №379/21/03/23/2993503405, в якому зафіксовано порушення Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. №637, а саме: не зберігання денного звіту РРО в КОРО, що є порушенням п. 9 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 4 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 20*17грн.*3=1020,00грн.; не оприбуткування готівкових коштів в КОРО на підставі звітних чеків РРО, що є порушенням п.2.6. ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. №637 та відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12.06.95 р. №436 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" сума фінансових санкцій становить 820,00грн.*5=4100,00грн.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (іден. номер НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 5120 (п"ять тисяч сто двадцять) грн. 00 коп. до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суду, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 6.6.5