Постанова № 11319002, 17.09.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2010
Номер справи
2а-10340/10/0470
Номер документу
11319002
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

17.09.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2010 р. Справа № 2а-10340/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кононенко О.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Західно-Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій ,

ВСТАНОВИВ:

25.08.2010 року Західно-Донбасько обєднана державна податкова інспекція у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить стягнути штрафні санкції з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, посилаючись на те, що відповідач порушує вимоги діючого законодавства та не сплачує штрафні санкції в сумі 2000,00 грн. за порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтвержується поштовим повідомленням з відміткою про вручення відповідачу 03.09.2010 р. Відповідач протягом десяти днів не наддав до суду заперечень проти позову та позов не визнав. Згідно частини 5 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Таким чином, суд вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності вважає необхідним задовольнити позов повністю.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, фізична особа-підприємець, зареєстрована Виконавчим комітетом Павлоградської міської ради Дніпропетровської області 12.12.2006 року та перебуває на обліку в Західно-Донбаській обєднанні державній податковій інспекції у Дніпропетровській області.

Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265-ВР.

Так, статтями 15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Слід зазначити, що статтею 111 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509 визначені підстави та порядок проведення планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і у зв'язку з цим, ці норми не поширюються на перевірки щодо контролю за дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який регулює питання порядку проведення розрахунків і не відноситься до законодавства з питань оподаткування.

При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким контроль за проведенням готівкових розрахунків покладено на органи державної податкової служби, статтею 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», в частині дотримання умов допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок та чинними наказами Державної податкової адміністрації України.

Згідно статті 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість.

23.11.2009 року посадовими особами Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області було проведено планову перевірку щодо контролю за здійсненням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій, господарської одиниці магазину «Марія» де здійснює господарську діяльність відповідач.

Перевірку проведено відповідно до пункту 46 План-графіка проведення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій за квітень 2010 року, затвердженого начальником Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області, та згідно з направленнями про проведення перевірки від 05.11.2009 року № 968 та № 969, виданими на підставі пункту 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» з метою здійснення контролю за здійсненням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій.

Згідно розписки, із вказаними направленнями на перевірку 06.04.2010 року ознайомлена бармен бару у клубі «Плотина» ОСОБА_2, про що свідчать її підписи у відповідних розділах направлень.

За результатами планової перевірки, посадовими особами Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області був складений акт перевірки № 0403/04/10/23/НОМЕР_1 від 23.11.2009 року, в якому зафіксовано порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (проведення розрахункових операцій з продажу товарів без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 60,00 грн.; ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 року № 98/96-ВР (здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами без наявності (придбання) торгового патенту); ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, конячним, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання відповідної ліцензії)

Зазначений акт перевірки № 0403/04/10/23/НОМЕР_1 від 23.11.2009 року ОСОБА_1 після ознайомлення відмовився підписати та отримати другий примірник акту.

Зазначені дії відповідача суперечать вимогам п.1, 9 ст. 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 р.., якими встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

Відповідно до п.1, 4 ст.17 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 2) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Висновок до акту перевірки містить розрахунок заборгованості, що складає 2000,00 грн.

Згідно з рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 15.12.2009 та № НОМЕР_3 року до відповідача було застосовано санкції у розмірі 2000,00 грн.

Відповідач в добровільному порядку не сплачує заборгованість перед бюджетом в сумі 2000,00 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати : податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Виходячи з викладеного позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись 11, 14, 70, 71, 86, 159 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Західно-Донбаської обєднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штрафні санкції на користь державного бюджету (р/р 31111106700032, код платежу 21080900, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код отримувача 24237540) в сумі 2000 (дві тисячі) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Повний текст постанови складений <Текст >

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Кононенко

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >