Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/33613/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2023 року
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора: ОСОБА_3 ,
захисника-адвоката: ОСОБА_4 ,
підозрюваного: ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України майор поліції ОСОБА_6 , погоджене Старшим групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України майор поліції ОСОБА_6 , за погодженням старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року.
Клопотання мотивує тим, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора при оперативному супроводженні Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 за підозрою ОСОБА_7 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 13 Конституції України земля є об`єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності народу відповідно до закону.
Статтею 14 Конституції України передбачено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Земля визначається як поверхня суші з ґрунтами, корисними копалинами та іншими природними елементами, що органічно поєднані та функціонують разом з нею (ст. 1 Закону України «Про охорону земель»).
Згідно ст. 55 Земельного кодексу України до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.
До земель лісогосподарського призначення не належать землі, зайняті зеленими насадженнями у межах населених пунктів, які не віднесені до категорії лісів; окремими деревами і групами дерев, чагарниками на сільськогосподарських угіддях, присадибних, дачних і садових ділянках.
Водночас, у ст. 5 Лісового кодексу України зазначено, що до земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо, які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства. До земель лісогосподарського призначення не належать землі, на яких розташовані полезахисні лісові смуги.
Згідно ч. 1 ст. 57 ЗК України земельні ділянки лісового фонду за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються у постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, а на умовах оренди - іншим підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, для ведення лісового господарства, спеціального використання лісових ресурсів і для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 ЗК України право державної власності на землю набувається і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, державних органів приватизації відповідно до Закону
Зокрема, ст. ст. 7, 8 ЛК України визначено, що ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ч. 1 ст. 8, ч. 1 ст. 9 ЛК України у державній власності перебувають усі ліси України, крім лісів, що перебувають у комунальній або приватній власності. У комунальній власності перебувають ліси в межах населених пунктів, крім лісів, що перебувають у державній і приватній власності.
Відповідно до п. 24 розділу 10 «Перехідні положення» ЗК України з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, крім земель лісогосподарського призначення.
Облік лісів включає збір та узагальнення відомостей, які характеризують кожну лісову ділянку за площею, кількісними та якісними показниками. Основою ведення обліку лісів є матеріали лісовпорядкування (ст. 54 ЛК України).
Лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України (ст. 45 ЛК України).
Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов`язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів. (ст. 48 ЛК України)
Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень ЛК України до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.
Планово-картографічні матеріали лісовпорядкування складаються на підставі натурних лісовпорядних робіт та камерального дешифрування аерознімків, містять детальну характеристику лісу. Перелік планово-картографічних лісовпорядкувальних матеріалів, методи їх створення, масштаби, вимоги до змісту та оформлення, якості виготовлення тощо регламентується галузевими нормативними документами. Зокрема, за змістом пункту 1.1 Інструкції про порядок створення і розмноження лісових карт, затвердженої Державним комітетом СРСР по лісовому господарству 11.12.1986, планшети лісовпорядкувальні належать до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування, а частина друга зазначеної Інструкції присвячена процедурі їх виготовлення.
Відповідно до статуту, затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 09.06.2021 № 351, ДП «Ворохтянське лісове господарство» (код ЄДРПОУ 20562421) засноване на державній власності, створене відповідно до наказу Міністерства лісового господарства України від 26.06.1995 № 57 «Про створення державних лісогосподарських підприємств у Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях», належить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України і координується Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.
Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 07.02.1996 № 85 «Про надання у постійне користування земель лісового фонду», ДП «Ворохтянський лісгосп» надано у постійне користування землі лісового фонду в адміністративних межах Яремчанської міської ради загальною площею 11 746 га.
Межі Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп» визначені Планово-картографічні матеріалами лісовпорядкування Поляницького лісництва, Планом лісонасаджень Поляницького лісништва ДП «Ворохтянський лісгосп» Івано-Франківської області, лісовпорядкування 2009 року, масштаб 1:25000, Картою схемою лісових насаджень та схемою схема лісовпорядкування ДП «Ворохтянський ЛДГ» Поляницьке лісництво.
Отже, в силу положень ст. ст. 19, 55, 84 ЗК України та ст. 5 ЛК України землі Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп» відносилась до земель державної власності лісогосподарського призначення та використовувалась для ведення лісового господарства у порядку, визначеному ЛК України.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але до 25.05.2020, у ОСОБА_7 , з корисливих мотивів виник прямий злочинний умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману, а саме земельною ділянкою лісогосподарського призначення, розташованої в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп» державної форми власності.
На виконання злочинного плану та досягнення кінцевої мети по заволодінню бажаною земельною ділянкою, а також оформлення документів на формування земельної ділянки, визначення її площі, меж, місця розташування та оформлення права власності на неї, ОСОБА_7 у невстановленому місці та у невстановлений час, але до 25.05.2020, вирішив створити підроблений офіційний документ, а саме державний акт на право власності на землю на його ім`я, форма якого була затверджена постановою Верховної Ради України від 13.03.1992 № 2201-XII, що з урахуванням значного проміжку часу з моменту його видачі, а також того що земельна ділянка передавалась до набрання чинності ЗК України, який передбачав присвоєння кадастрового номеру, унеможливить встановлення достовірності юридичних фактів, зафіксованих у акті, та допоможе таким чином приховати злочинну діяльність.
Для цього ОСОБА_7 вступив у попередню змову з невстановленою особою, яка у свою чергу погодилась підробити такий документ.
Після цього ОСОБА_7 надав невстановленій особі відомості про своє повне прізвище, ім`я, по батькові, а також бажану площу, яка повинна була бути зазначена у підробленому державному акті.
Отримавши зазначені відомості, невстановлена слідством особа, яка діяла під єдиним спільним умислом з ОСОБА_7 та в його інтересах, підробила офіційний документ, а саме Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, якому присвоїла неіснуючу серію та номер ІІ-ІФ № 020036, до якого внесла неправдиві відомості про те, що начебто ОСОБА_7 , який мешкає в АДРЕСА_1 , на підставі рішення від 16.08.2001 № 24 Виконавчого комітету Поляницької сільської ради народних депутатів передано у приватну власність земельну ділянку площею 1,1 га (з яких 0,85 га сільськогосподарських угідь і 0,25 під будівлями, лісами та іншими угіддями), яка розташована на території Поляницької сільської ради, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, та ведення особистого підсобного господарства. У даному акті були зазначені неправдиві відомості про те, що акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 000128. Також у акті містяться підпис навпроти голови Поляницької сільської ради народних депутатів ОСОБА_10 , скріпленого гербовою печаткою, та підпис інженера-землевпорядника ОСОБА_11 , не скріплений печаткою, а також дата його видачі 30.10.2001.
При цьому ОСОБА_7 та невстановлена слідством особа, яка виготовляла зазначений Державний акт, чітко усвідомлювали, що даний документ на ім`я ОСОБА_7 ніколи не видавався, і питання про передачу йому у приватну власність земельної ділянки площею 1,1 га рішенням від 16.08.2001 № 24 Виконавчого комітету Поляницької сільської ради народних депутатів не приймалось.
З метою максимального приховування своєї злочинної діяльності та слідів вчинення злочину, достовірно усвідомлюючи, що їхня злочинна діяльність може бути викрита, задля унеможливлення дослідження підробленого документу у майбутньому, ОСОБА_7 виготовив копію Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 30.10.2001, який тільки у такому виді в подальшому використовувався, а його оригінал знищив.
Надалі, на виконання злочинного плану та досягнення кінцевої мети по заволодінню земельною ділянкою в межах Поляницького лісництва, а також вимог п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр», ст. 791 ЗК України, ст. 25 Закону України «Про землеустрій», з метою оформлення права власності на земельну ділянку, ОСОБА_7 у невстановленому місці та у невстановлений час, але до 25.05.2020, вступив у злочинну змову із сертифікованим інженером землевпорядником (сертифікат від 12.12.2014 № 011809) ФОП ОСОБА_5 , який повинен був розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,85 га в натурі (на місцевості) по вищезгаданому акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 30.10.2001, визначивши її в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп», що у кінцевому результаті надасть можливість ОСОБА_7 оформити право власності на земельну ділянку по виготовленій землевпорядній документації, на що останній погодився.
Для цього ОСОБА_7 передав ОСОБА_5 відповідну заяву від 2022 року на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж начебто належної йому земельної ділянки в натурі (на місцевості) загальною площею 0,85 га, розташованої за адресою: Івано-Франківська обл., Надвірнянський р-н, с. Поляниця, участок Вишні, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, та копії паспорту із завідомо підробленим Державним актом серії ІІ-ІФ № 020036 від 30.10.2001, тим самим використавши останній.
У період з 25.05.2020 по 03.02.2022, точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , діючи з корисливих мотивів під єдиним прямим спільним умислом з ОСОБА_7 , направленим на заволодіння останнім земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 0,85 га державної форми власності, склав та видав Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж начебто належної ОСОБА_7 земельної ділянки в натурі (на місцевості), датовану 25.05.2020, в яку свідомо вніс ряд недостовірних відомостей, зокрема стосовно угідь, прийому-передачі межових знаків на зберігання та відомостей про встановлення межових знаків, визначивши розташування земельної ділянки в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп».
Механізм встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою визначення в натурі (на місцевості) метричних даних земельної ділянки, у тому числі місцеположення поворотних точок її меж, та їх закріплення межовими знаками, на дату складення ОСОБА_5 землевпорядної документації визначала Інструкція про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками», затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18.05.2010 № 376.
Пункт 2.8 даної Інструкції та ст. 55 Закону України «Про землеустрій» наводили перелік документів, які включались до технічної документації.
Так ОСОБА_5 у Довідці від 25.05.2020 що містить узагальнену інформацію про землі (території) та таблиці «Експлікація земельних угідь» від 2020 року, наявні в матеріалах розробленої ним землевпорядної документації на сторінках 5 та 23 відповідно необґрунтовано зазначив неправдиві відомості про те, що всю площу земельної ділянки 0,85 га займають сіножаті угіддя, в той же час як на Викопіюванні з кадастрової карти на сторінці 13 зазначеного документу візуально явно видно що насправді вся земельна ділянка зайнята деревною та чагарниковою рослинністю.
Окрім цього, ОСОБА_5 у Акті від 25.05.2020 прийому-передачі межових знаків на зберігання та Відомості про встановлені межові знаки, що наявні в матеріалах розробленої ним землевпорядної документації на сторінках 28 та 29 відповідно, достовірно усвідомлюючи, що користувачам сусідніх земельних ділянок може стати відомо про їх злочинну діяльність та вона може бути вкритою, а також те, що сусідні землекористувачі достовірно знають, що ОСОБА_7 не має жодного відношення до земельної ділянки, зазначив неправдиві відомості про те, що дані документи складені у присутності ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , голови Поляницької сільської ради ОСОБА_12 та її землевпорядника ОСОБА_13 , а також суміжних землекористувачів ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , та з усіма погоджені межі земельної ділянки, що начебто останні засвідчили своїми підписами.
Таким чином ОСОБА_5 , володіючи знаннями у галузі землеустрою, чітко усвідомлюючи, що земельна ділянка площею 0,85 га, на яку ним розробляється землевпорядна документація на замовлення ОСОБА_7 , фактично являється частиною земель лісового фонду державної власності в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп», виконуючи відведену йому роль, свідомо умисно, діючи у змові, видав Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.05.2020 на ім?я ОСОБА_7 , зазначивши адресу земельної ділянки: АДРЕСА_2 .
З метою максимального приховування своєї злочинної діяльності та слідів вчинення злочину, достовірно усвідомлюючи, що їхня злочинна діяльність може бути викрита, задля унеможливлення дослідження самих документів у майбутньому, ОСОБА_5 , діючи спільно із ОСОБА_7 виготовив копію Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.05.2020, яка тільки у такому виді в подальшому використовувалася, а її оригінал знищив.
В подальшому ОСОБА_5 , діючи спільно у змові з ОСОБА_7 , з метою досягнення кінцевої мети по заволодінню земельною ділянкою лісового фонду державної форми власності, на виконання вимог ст. 26 Закону України «Про землеустрій», у період з 25.05.2020 по 03.02.2022 надіслав до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру електронний примірник Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.05.2020 для її погодження та внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.
Вказана технічна документація шляхом розподілу потрапила на розгляд до держаного кадастрового реєстратора Відділу № 3 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області ОСОБА_8 , яка була призначена на вказану посаду наказом Головного управління Держгеокадастру у Волинській області від 10.12.2021 № 565-к.
Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру установлюються Законом України «Про Державний земельний кадастр».
Відповідно до ст. 9 вказаного закону внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Державний кадастровий реєстратор серед іншого: здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до Державного земельного кадастру; перевіряє відповідність поданих документів вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою; формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг; здійснює внесення відомостей до Державного земельного кадастру або надає відмову у їх внесенні; присвоює кадастрові номери земельним ділянкам;
Державний кадастровий реєстратор самостійно приймає рішення про внесення відомостей до Державного земельного кадастру або про відмову у здійсненні таких дій.
Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян чи їх об`єднань у діяльність Державного кадастрового реєстратора забороняється.
Державні кадастрові реєстратори за порушення законодавства у сфері Державного земельного кадастру несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом (ст. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).
Процедуру та вимоги щодо ведення Державного земельного кадастру визначаються відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051.
На виконання злочинного плану та досягнення кінцевої мети по заволодінню земельною ділянкою в межах Поляницького лісництва, а також вимог ст. 791 ЗК України, з метою оформлення права власності на земельну ділянку, ОСОБА_7 у невстановленому місці та у невстановлений час, у період з 25.05.2020 по 03.02.2022 після того як йому стало відомо що Технічна документація потрапила на розгляд до ОСОБА_8 , вступив з останньою у злочинну змову, яка не дивлячись на явні та очевидні порушення в Технічній документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.05.2020 та невідповідності її діючому законодавству, повинна була її затвердити та внести відомості про земельну ділянку по казаній технічній документації до Державного земельного кадастру, що в кінцевому результаті надасть можливість ОСОБА_7 оформити право власності на земельну ділянку по виготовленій землевпорядній документації, на що остання погодилась.
Для цього ОСОБА_7 подав державному кадастровому реєстратору відповідну заяву від 03.02.2022 № ЗВ-9701704372022 з проханням зареєструвати земельну ділянку площею 0,85 га, яка розташована за адресою: Івано-Франківська обл., Надвірнянський р-н, с. Поляниця, участок Вишні.
За результатами розгляду Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 25.05.2020 держаний кадастровий реєстратор Відділу № 3 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області ОСОБА_8 07.02.2022, діючи з корисливих мотивів під єдиним прямим спільним умислом з ОСОБА_7 , направленим на заволодіння останнім земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 0,85 га державної форми власності, явно бачачи невідповідність між інформаціє, зазначеній у Довідці від 25.05.2020 що містить узагальнену інформацію про землі (території) та таблиці «Експлікація земельних угідь» від 2020 року документації із землеустрою щодо зайняття всієї площі земельної ділянки 0,85 га сіножатими угіддями, та Викопіюванням з кадастрової карти на сторінці 13 зазначеного документу, де візуально видно що насправді майже вся земельна ділянка зайнята деревною та чагарниковою рослинністю, а також що сама землевпорядна документація розроблена на підставі недіючої на момент розгляду та затвердження Інструкції від 18.05.2010 № 376, яка втратила чинність 14.09.2021, погодила Технічну документацію від 25.05.2020, виготовлену ФОП ОСОБА_5 .
Після цього того ж дня ОСОБА_8 діючи у змові з ОСОБА_7 внесла до Державного земельного кадастру відомості про земельну ділянку площею 0,85 га, розташовану за адресою: Івано-Франківська обл., Надвірнянський р-н, с. Поляниця, участок Вишні, яка перебуває у приватній власності ОСОБА_7 на підставі Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 30.10.2001, переданої рішенням органу виконавчої влади Поляницької сільської ради від 16.08.2001 № 24, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення, із присвоєнням вказаній земельній ділянці кадастрового номеру 2611092001:22:002:3700.
В подальшому ОСОБА_7 у невстановленому місці та у невстановлений час, у період з 07.02.2022 по 08.06.2022, вирішив створити підроблений офіційний документ, а саме ще один державний акт на право власності на землю на його ім?я серії НОМЕР_1 , форма якого була затверджена постановою Верховної Ради України від 13.03.1992 № 2201-XII, який би містив інформацію про передачу начебто йому рішенням Виконавчого комітету Поляницької сільської ради народних депутатів у приватну власність земельної ділянки площею 1,1 га (з яких 0,85 га сільськогосподарських угідь і 0,25 під будівлями, лісами та іншими угіддями), яка розташована на території Поляницької сільської ради, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, те ведення особистого підсобного господарства.
Після цього ОСОБА_7 надав невстановленій особі відомості про своє повне прізвище, ім?я, по батькові, а також бажану площу, яка повинна була бути зазначена у підробленому державному акті серії ІІ-ІФ № 020036.
Отримавши зазначені відомості, невстановлена слідством особа, яка діяла під єдиним спільним умислом з ОСОБА_7 та в його інтересах, підробила офіційний документ, а саме Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку, якому присвоїла неіснуючу серію та номер ІІ-ІФ № 020036, до якого внесла неправдиві відомості про те, що начебто ОСОБА_7 , який мешкає в АДРЕСА_1 , на підставі уже іншого рішення від 11.07.2002 № 25 Виконавчого комітету Поляницької сільської ради народних депутатів передається у приватну власність земельна ділянка площею 1,1 га (з яких 0,85 га сільськогосподарських угідь і 0,25 під будівлями, лісами та іншими угіддями), яка розташована в межах Поляницької сільської ради, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, те ведення особистого підсобного господарства. У даному акті були зазначені неправдиві відомості про те, що акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 000069. Також у акті містяться підпис навпроти голови Поляницької сільської ради народних депутатів ОСОБА_10 , скріпленого гербовою печаткою, та підпис інженера-землевпорядника ОСОБА_11, не скріплений печаткою, а також дата його видачі 10.10.2002.
При цьому ОСОБА_7 та невстановлена слідством особа, яка виготовляла зазначений Державний акт, чітко усвідомлювали, що даний документ ніколи на ім`я ОСОБА_7 ніколи не видавався, і питання про передачу йому у приватну власність земельної ділянки площею 1,1 га рішенням від 11.07.2002 № 25 Виконавчого комітету Поляницької сільської ради народних депутатів не приймалось.
З метою максимального приховування своєї злочинної діяльності та слідів вчинення злочину, достовірно усвідомлюючи, що їхня злочинна діяльність може бути викрита, задля унеможливлення дослідження підробленого документу у майбутньому, ОСОБА_7 виготовив копію Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 10.10.2002, який тільки у такому виді в подальшому використовувалася, а його оригінал знищив.
Відповідно до ст. ст. 125, 126 ЗК України право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Таке право власності оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
У зв`язку з цим, на завершення свого злочинного плану, направленого на заволодіння земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 0,85 га державної форми власності в межах Поляницького лісництва, ОСОБА_7 вирішив здійснити державну реєстрацію свого права на земельну ділянку із кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для чого у невстановленому місці та у невстановлений час, у період з 07.02.2022 по 08.06.2022, вступив із завідувачем сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно - державним реєстратором центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області ОСОБА_9 , призначеного на вказану посаду розпорядженням міського голови Калуської міської ради ОСОБА_20 від 28.04.2016 № 82-к/01, у злочинну змову, який не дивлячись на відсутність оригіналу Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 10.10.2002 у ОСОБА_7 та надання тільки його незавіреної копії, а також відмінності відомостей, зазначених у даному державному акті відомостям, що містяться у Державному земельному кадастрі, повинен був здійснити реєстрацію речового права на вказану земельну ділянку, що в кінцевому результаті дозволило б ОСОБА_7 довести звій злочинний умисел по заволодінню земельної ділянки до кінця, на що останній погодився.
Для цього ОСОБА_7 подав державному реєстратору ОСОБА_9 відповідну заяву від 08.06.2022 № 51358028 разом із незавіреною копією Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 10.10.2002 з проханням зареєструвати речове право у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку із кадастровим номером 2611092001:22:002:3700.
За результатами розгляду вказаної заяви завідувач сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно - державний реєстратор центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Калуської міської ради Івано-Франківської області ОСОБА_9 10.06.2022, діючи з корисливих мотивів під єдиним прямим спільним умислом з ОСОБА_7 , направленим на заволодіння останнім земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 0,85 га державної форми власності, явно бачачи невідповідність між інформацією, зазначеній у наданому ОСОБА_7 незавіреній копії Державного акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 10.10.2002, та інформації по схожому Державному акту серії ІІ-ІФ № 020036 від 30.10.2001, що міститься в Державному земельному кадастрі, вніс відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку із кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 за ОСОБА_7 , вказавши підставу для державної реєстрації: Державний акт на право приватної власності на землю серії ІІ-ІФ № 020036 від 10.10.2002, виданого Поляницькою сільською радою народних депутатів.
Таким чином ОСОБА_7 діючи у змові з іншими особами довів свій злочинний умисел по заволодінню земельною ділянкою лісогосподарського призначення загальною площею 0,85 га державної власності в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп» до кінця, та розпорядився вказаною земельною ділянкою в подальшому на власний розсуд.
Як установлено слідством, межі земельної ділянки з кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 накладаються на межі Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп».
Внаслідок таких неправомірних дій групи осіб у складі ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 відбулося незаконне вибуття із державної власності земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 0,85 га в межах Поляницького лісництва ДП «Ворохтянський лісгосп», що спричинило настання матеріальних збитків державі в особі Івано-Франківської обласної державної адміністрації в розмірі 7 070 000 грн, що є особливо великим розміром.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненого в особливо великих розмірах групою осіб.
Так, слідчий вказує, що ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190КК України, за який законом передбачене покарання у виді позбавлення волі, а тому перебуваючи на волі, під загрозою тяжкості покарання, з метою уникнення кримінальної відповідальності, ОСОБА_5 зможе переховуватись від органів досудового розслідування та суду, відтак виникла необхідність у застосуванні до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Захисник підозрюваного - адвокат ОСОБА_4 заперечував щодо задоволення клопотання, та просив відмовити.
Підозрюваний підтримав позицію свого захисника.
Заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного, його захисника, дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, а також усні пояснення сторін разом з доданими до них документами, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора при оперативному супроводженні Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 за підозрою ОСОБА_7 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України за підозрою ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
24.07.2023 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Зелене, Івано-Франківської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України.
Обгрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_5 підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, зокрема:
- рапорту ДВБ НП України про виявлення ознак кримінального правопорушення та долучених до нього документів;
- матеріалами отриманими співробітниками ДВБ НП України на виконання доручень слідчого в порядку ст. 40 КПК України;
- листами ДП «Ворохтянське ЛГ» № 05/205 від 17.07.2020 та № 2198 від 26.05.2021 щодо відсутності матеріально-технічного забезпечення для визначення меж земельних ділянок;
- листом ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 23.06.2021 № 10-9-0.41-3644/0/2-21, про те, що матеріали лісовпорядкування лісгоспу ДП «Ворохтянське ЛГ» з електронними координатами не виготовлялись;
- листами УДПЛВО «Львівська державна лісовпорядна експедиція» від 09.06.2021 № 196/01-04 та від 30.06.2021 № 252/01-04 щодо надання карти-схеми розташування ДП «Ворохтянський ЛГ» та інших відомостей;
- протоколом допиту головного інженера УДПЛВО «Львівська державна лісовпорядна експедиція» ОСОБА_21 щодо проведення лісовпорядкування земель ДП «Ворохтянський ЛГ» в умовній системі координат без прив`язки до конкретних координатів точок в 2008-2009 роках;
- протоколом допиту свідка головного лісничого ДП «Ворохтянський ЛГ» ОСОБА_22 про те, що у зв`язку з відсутністю електронних систем координат земель Ворохтянського лісгоспу не можливо визначити розташування на таких землях земельних ділянок з конкретними кадастровими номерами;
- протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 23.04.2021, щодо вилучення документів в ГУ Держгеокадастрі в Івано-Франківській області та вилученими там документами;
- протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 08.08.2022, щодо вилучення документів в ДП «Ворохтянське ЛГ» та вилученими там документами;
- витягом з Державного реєстру сертифікованих інженерів землевпорядників від 19.07.2023 № 18498 щодо сертифікату ОСОБА_5 ;
- матеріалами технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)гр. ОСОБА_7 , АДРЕСА_2 , виготовленої сертифікованим інженером-землевпорядником ФОП « ОСОБА_5 »;
- протоколом допиту свідка сільського голови Поляницької сільської ради ОСОБА_12 від 31.03.2023 щодо не проставляння свого підпису в акті прийому-передачі межових знаків на зберігання від 25.05.2020, що міститься в матеріалах технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)гр. ОСОБА_7 , с. Поляниця, участок Вишні Поляницької сільської ради Івано-Франківської області;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_19 , який повідомив, що йому хто міг поставити його підпис в акті прийому-передачі межових знаків на зберігання від 25.05.2020, що міститься в матеріалах технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)гр. ОСОБА_7 , с. Поляниця, участок Вишні Поляницької сільської ради Івано-Франківської області;
- протоколом допиту свідка головного спеціаліста відділу земельних відносин Поляницької сільської ради ОСОБА_13 , який повідомив, що він не ставив свого підпису в акті прийому-передачі межових знаків на зберігання від 25.05.2020, що міститься в матеріалах технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)гр. ОСОБА_7 , с. Поляниця, участок Вишні Поляницької сільської ради Івано-Франківської області;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_14 , який повідомив, що свого підпису в акті прийому-передачі межових знаків на зберігання від 25.05.2020, що міститься в матеріалах технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)гр. ОСОБА_7 , с. Поляниця, участок Вишні Поляницької сільської ради Івано-Франківської області;
- наказомГоловного управління Держгеокадастру у Волинській області № 565-к від 10.12.2021 «Про переведення ОСОБА_8 », яким ОСОБА_8 з 13.12.2021 за її згодою переведено на посаду державного кадастрового реєстратора відділу № 3 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області;
- матеріалами особової справи ОСОБА_8 ;
- витягом з Державного земельного кадастру від 07.02.2022, сформованим ОСОБА_23 № НВ-0700220862022, відповідно якого земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 2611092001:22:002:3700;
- матеріалами поземельної книги на земельну ділянку із кадастровим номером 2611092001:22:002:3700, яку відкрито державним кадастровим реєстратором відділу № 3 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Волинській області ОСОБА_8 ;
- розпорядженням міського голови Калушської міської ради ОСОБА_20 від 28.04.2016, яким ОСОБА_9 призначено на посаду;
- витягом з Державного земельного кадастру від 10.06.2022, сформованим ОСОБА_9 за № НВ-9900781492022, де йдеться що власником земельної ділянки з присвоєним кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 є ОСОБА_7 ;
- графічним зображенням державного акту ІІ-ІФ №020036, виданий 10.10.2002, на підставі рішення Поляницької сільської ради народних депутатів від 11.07.2002 року за №25, зареєстрованого в Книзi записiв державних актів на право приватної власності на землю за №000069;
- витягом № 305854642 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, відповідно якого власником земельної ділянки з кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 що 08.06.2022 на підставі державного акту на право приватної власності на землю, серія та номер:
ІІ-ІФ№020036, виданого 10.10.2002 Поляницькою сільською радою народних депутатів було зареєстровано за ОСОБА_7 тепер являються інші особи ОСОБА_24 та ОСОБА_25 ;
- висновком експерта від 04.05.2023 №КСЕ-19-23/4550 ДНДЕКЦ МВС України, відповідно якого межі земельної ділянки з кадастровим номером: 2611092001:22:002:3700 накладаються на межі Поляницького лісництва Державного підприємства «Ворохтянське ЛГ», що відображено в матеріалах дослідження, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) гр. ОСОБА_7 , с. Поляниця, участок Вишні, Івано-Франківської області, не відповідає вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землевпорядкування. Ринкова вартість земельної ділянки із кадастровим номером 2611092001:22:002:3700 станом на 07.02.2022 складала не менше ніж 7 070 000 грн.;
- іншими доказами, які відповідно до ст. 222 КПК України не підлягають розголошенню під час досудового розслідування.
Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1)наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;
2)наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3)недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Виходячи з наявних в матеріалах даних, з протоколів допиту свідків, огляду документів, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім, ніж до раніше судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до трьох років.
Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя враховуєттяжкість та специфіку кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , дані про особу підозрюваного та наявність ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, а саме підозрюваний може:
- переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, підозрюваних та інших учасників кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення. На думку сторони обвинувачення є достатньо підстав вважати, що перебуваючи на волі підозрюваний ОСОБА_5 , усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання за вчинення особливо тяжкого злочину, може планувати втечу з метою уникнення кримінальної відповідальності та переховування від органів досудового розслідування та суду.
- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Зважаючи на те, що під час досудового розслідування ще може виникнути необхідність у відшуканні та вилученні частини документів, які повинні досліджуватися та матимуть доказове значення у кримінальному провадженні та речових доказів у вигляді технічної документації на земельну ділянку, місце знаходження оригіналів якої на теперішній час не відоме органу досудового розслідування, з метою приховання вчинених кримінальних правопорушень ОСОБА_5 , та інші особи, які задіянні у злочинній схемі наявний значний ризик того, що підозрюваний перебуваючи на волі вчинить усі необхідні дії з метою знищення таких документів та речових доказів, а також будучи в тісних взаємовідносинах з особами, які незаконно набули права власності на земельну ділянку використає їх для організації знищення чи зміни речових доказів.
- незаконно впливати на свідків, ( ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_12 , ОСОБА_19 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ) та інших учасників кримінального провадження, у тому числі експертів, які проводять експертизи, у кримінальному провадженні. Наявність зазначених ризиків обґрунтовується характером та обставинами вчинення злочину ОСОБА_5 , його спілкуванням із свідками та спробам останнього вплинути на них з метою зміни своїх показів такими свідками під час їх допиту в суді. Отже, за таких обставин, враховуючи соціальний статус, коло знайомих останнього та винахідливий спосіб поведінки, що характеризується можливістю легкого входження в довіру, ділові зв`язки серед органів місцевого самоврядування, може здійснюватися вплив зі сторони підозрюваного чи інших осіб за його проханням з метою уникнення кримінальної відповідальності, у тому числі шляхом підкупу свідків, шантажу чи або іншим шляхом примушування змінити свої покази.
- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Наявність зв`язків, в тому числі з працівниками правоохоронних органів, його обізнаність про форми та методи роботи правоохоронних органів, може бути використано підозрюваним для перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
- вчинення інших кримінальних правопорушень. Характер та спосіб вчинених дій, тяжкість вчинених підозрюваним кримінальних правопорушень, дають підстави вважати, що перебуваючи на волі ОСОБА_5 може вчиняти інші кримінальні правопорушення, з метою уникнення кримінальної відповідальності за вже вчинений злочин, у т. ч. шляхом підроблення документів, використання підроблених документів, впливу на роботу експертних установ тощо.
Для запобігання ризиків, які зазначені у клопотанні та наведені в судовому засіданні слідчий суддя вважає достатнім застосування більш м`якого запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, а тому клопотання слідчого задоволенню не підлягає.
Окрім цього, обираючи відносно ОСОБА_5 , запобіжний захід у виді домашнього арешту, слідчий суддя вважає за необхідне відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на нього такі обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їхнім викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає (Івано-Франківська обл.), без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування із ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_12 , ОСОБА_19 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , а також іншими свідками у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Керуючись ст.ст. 177, 178, 179, 193, 194, 196, 202, 205, 532, 534, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України майор поліції ОСОБА_6 , погоджене Старшим групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурор Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 4 ст. 190 КК України, у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року - відмовити.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Зелене, Верховинського р-ну, Івано-Франківської обл., громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_3 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного чи природного та характеру.
Одночасно покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним їхнім викликом, вимогою та визначеною ними періодичністю;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає (Івано-Франківська обл.), без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- утримуватися від спілкування із ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_12 , ОСОБА_19 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , а також іншими свідками у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Визначити строк дії ухвали слідчого судді в межах строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року, а саме, до 23.09.2023 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні № 12020000000000441 від 06.05.2020 року.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали о 16 год. 00 хв. 10.08.2023 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1