Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-2739/07 Головуючий у І-ій інстанції: Євсіков О.О. 11/191-А Суддя-доповідач: Малинін В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2007р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Малиніна В.В.
суддів: Межевича М.В.
Глущенко Я.Б.
при секретарі: Константіновій Н.Б.
за участю представника ТОВ «Заскар» - Баумана Ю.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» на постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» про стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2007 року позивач Державна податкова інспекція у Солом’янському районі м. Києва (далі ДПІ) звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом про стягнення з ТОВ «Заскар» суми заборгованості перед бюджетом в розмірі 742 577,25 грн.
Мотивуючи свої вимоги тим, що станом на 07.06.07. у відповідача обліковується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 742577,25 грн., яка виникла на підставі рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій № 0000962305/0 від 04.02.07.на загальну суму 742 577,25грн. Штрафні (фінансові) санкції відповідачем у встановлені законом строки сплаченіне були.
Постановою Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року позовні вимоги ДПІ у Солом’янському районі м. Києва задоволені повністю.
Стягнутоз ТОВ «Заскар»до Державного бюджету України заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 742577,25 грн.
Не погоджуючись із зазначеною постановою Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року відповідач – ТОВ «Заскар» подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що вказана постанова суду винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить її скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ДПІ у Солом’янському районі м. Києва.
Крім того, 17.10.07. до суду надійшли уточнення та доповнення до апеляційної скарги, з яких вбачається, що ТОВ «Заскар» наполягає на скасуванні рішення Господарського суду м. Києва на підставі неповного з’ясування обставин справи та порушень норм чинного законодавства.
Заперечень на апеляційну скаргу від позивача до суду не надходило.
В судовому засіданні представник ТОВ «Заскар» підтримав вимоги апеляційної скарги, представник ДПІ не зявився, причини неявки суду не відомі.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, пояснення з’явившихся учасників процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивачем було прийнято рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій №0000962305/0 від 04.02.07 на загальну суму 742.577,25 грн.
Вказане рішення було прийнято на підставі акта перевірки від 30.01.2007 № 2658-0621/23-10-33440152, який був складений за результатами перевірки відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
Актом перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до якого суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Актом перевірки встановлено, що відповідач не дотримувався наведених вище норм законодавства в сфері обігу готівки.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
3 урахуванням зазначених порушень та керуючись п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»ДПІ у Солом'янському районі м. Києва застосувала Фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які заявлено невідповідність.
Факт порушення законодавства, зафіксований в акті перевірки, підтверджується встановленими обставинами та матеріалами справи, належними і допустимими доказами відповідачем не спростований.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також податкових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. З Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції:здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, держанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленомузаконом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької пильності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачена відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за порушення норм цього закону. За такі порушення за рішенням відповідних органів державної податкової служби України до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансовісанкції у встановлених цим Законом розмірах.
Такі санкції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а також Бюджетного кодексу України зараховуються до бюджетів, незважаючи на те, що за класифікацією бюджетних доходів вони відносяться до неподаткових надходжень.
Відповідно до ст. 25 вказаного Закону суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як свідчать матеріали справи, визначені рішенням ДПІу Солом'янському районі м. Києва № 0000962305/0 від 04.02.07 про застосування штрафних (фінансових) санкцій суми штрафних санкцій у встановлений законодавством термін відповідачем сплачені не були.
Отже, суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що визначення відповідачуфінансових санкцій здійснено податковим органом правомірно і в межах компетенції контролюючого органу, встановленої законами України, в т. ч. спеціальним законодавством, зокрема Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповіднодоп.1 ч.1 ст.198 КАСУкраїнизанаслідкамирозглядуапеляційної скаргинапостановусудупершої інстанції судапеляційної інстанції має правозалишитиапеляційнускаргубеззадоволення, апостановусудубеззмін.
Керуючись ст. ст. 160, 195,196,198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» на постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року - залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» про стягнення суми- залишити без змін.
Матеріали справи повернути доГосподарського суду м. Києва.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді:
Ухвалу виготовлено в повному обсязі 26.10.07
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 22-а-2739/07 Головуючий у І-ій інстанції: Євсіков О.О. 11/191-А Суддя-доповідач: Малинін В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2007р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого: Малиніна В.В.
суддів: Межевича М.В.
Глущенко Я.Б.
при секретарі: Константіновій Н.Б.
за участю представника ТОВ «Заскар» - Баумана Ю.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» на постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» про стягнення суми, -
Керуючись ст. ст. 160, 195,196,198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» на постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року - залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду м. Києва від 07 червня 2007 року по справі за позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заскар» про стягнення суми- залишити без змін.
Матеріали справи повернути доГосподарського суду м. Києва.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця з дня складання в повному обсязі до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:
Судді: