Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а- 7867/10/2070
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2010 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко О.В.
при секретарі - Нікітенко Л.Ю.,
за участю прокурора Сластіна Ю.О., представника позивача Гадяцької Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Московському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Московського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Московському районі м. Харкова звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут», в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед Державним бюджетом України у сумі 4782,92грн. з земельного податку за 2009року.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили суд позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст.. 35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Заслухавши думку прокурора та представника позивача про можливість розгляду справи без участі відповідача, суд вважає, що неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволення з наступних підстав.
ТОВ «Добробут»зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Харківської міської рад 08.11.2001року та перебуває на обліку у ДПІ Московського району м. Харкова.
Згідно з ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про плату за землю»від 03 липня 1992 року№ 2535-XII об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату на землю»від 03 липня 1992 року №2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Згідно із ч. 4 ст. 7 Закону України «Про плату на землю»ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не вище ніж у два рази від середніх ставок податку з урахуванням коефіцієнтів, встановлених частиною другою і третьою цієї статті.
Згідно із ч. 3 ст. 14 Закону України «Про плату на землю»нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до ст.ст. 26, 27 Закону України «Про плату на землю» за порушення Закону України «Про плату на землю»платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України. Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
16.06.2005 року між Івановим Б.Ф. та ТОВ «Добробуд»укладено договір купівлі продажу житлового будинку за адресою м Харків, пров. Брестський, 7, що розміщена на земельній ділянці площею 0,0682 га. Вказаний договір набув чинності з моменту реєстрації та діє по теперішній час.
Відповідно до положень ст.14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Матеріалами справи підтверджено, що ТОВ "Добробут" подав до ДПІ у Московському районі м. Харкова податковий розрахунок земельного податку за 2009рік в якому самостійно визначив суму податкового забов'язання, відповідно до якого розмір плати за землю за місяць становить 554,89грн., загальна сума - 6659,73грн.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Статтею 17 зазначеного Закону передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
В порушення зазначеної норми та відповідно до звітних і облікових даних Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова відповідач має узгоджені податкові зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, не сплачені у встановлений строк сплати на суму 4612,92 грн.
22.02.2010року ДПІ у Московському районі м. Харкова була проведена позапланова перевірка ТОВ "Добробут" щодо несвоєчасного подання податкового розрахунку земельного податку на 2010рік, за результатами якої складено акт №852/15-332/31643155, відповідно до якого, відповідачем не надано до податкового органу податковий розрахунок по земельному податку на 2010 рік.
Згідно положень п.п.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі зазначеного акту начальником ДПІ Московського району м. Харкова внесене рішення №0001151503/0 від 10.03.2010року про застосування штрафних санкцій у розмірі 170,00грн. Рішення отримане 03.04.2010року, про що свідчить копія поштового повідомлення., відповідачем не оскаржувалось.
Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша та друга податкові вимоги, які направлені на адресу підприємства, але були повернуті до ДПІ у Московському районі м. Харкова.
Відповідно до п.п. 6.2.4, п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган не може вручити платнику податків податкове повідомлення податкові вимоги у зв'язку з Незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу в приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Податкові повідомлення розміщені на дошці податкових оголошень.
Правом адміністративного та судового оскарження підприємство відповідача не скористалося.
На теперішній час сума заборгованості підприємством не сплачена і складає 4782,92грн.
Враховуючи наведене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова обґрунтованими, а адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Московському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробуд" про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Добробуд" (вул. Фесенківська, б. 16, кв. 61, м. Харків, код 31643155) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Московському районі Харкова (отримувач: УДК у Московському районі м. Харкова ГУДКУ у Харківській області, код отримувача: 24134596 банк отримувача: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, р/р33212811700007, код платежу: 13050100, назва платежу: земельний податок з юридичних осіб) заборгованість перед бюджетом з земельного податку за 2009року у розмірі 4782.92 (чотири тисячі сімсот вісімдесят дві)грн. 92коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 10 вересня 2010 року.
Суддя Шевченко О.В.