Постанова № 11298064, 09.09.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2010
Номер справи
2а-3365/10/1870
Номер документу
11298064
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

<(ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА) >

09 вересня 2010 р. Справа № 2а-3365/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кунець О.М.

за участю:

секретаря судового засідання - Мороз Т.М.

представника позивача - Богатиренко С.І.

представника відповідача - Івахненка Е.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до Комунального підприємства "Тростянецький ринок" про стягнення економічних санкцій в сумі 186080 грн. 49 коп. ,-

В С Т А Н О В И В:

Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області (далі позивач) звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства «Тростянецький ринок» (далі відповідач) про стягнення з позивача економічних санкцій в розмірі 186080 грн. 49 коп. з направленням їх в дохід Державного бюджету Тростянецького району. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на порушення субєктом господарювання вимоги п.1 Розпорядження голови Сумської облдержадміністрації від 25.05.2009р. № 275 «Про державне регулювання вартості послуг з оренди торгових приміщень (площ) та устаткування», пп. 1, 5 Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринку з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, затвердженого Спільним наказом Мінекономіки України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємства від 30.06.2009 року № 638/109 «Про затвердження Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринку з продажу продовольчих та непродовольчих товарів». Позивач просить суд врахувати, що в результаті застосування орендної плати, в структуру якої було включено рівень рентабельності вище встановленого розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 25.05.09 р. № 275, в період з 02.11.2009 р. по 01.02.2010 р. комунальне підприємство «Тростянецький ринок» отримало необґрунтованої виручки в сумі 62026 грн. 83 коп. Відповідно до абз. 3 п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Мінекономіки та Мінфіну від 03.12.2000 р. № 298/519, застосування цін (тарифів) на продукцію (послуги, роботи) з рентабельністю, рівень якої перевищує встановлений відповідно до законодавства граничний. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990р. № 507-XII, Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області до КП «Тростянецький ринок» було винесено рішення № 11 від 12.02.2010р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 186080 грн. 49 коп., в тому числі штраф - 124053 грн. 66 коп. Відповідачу також був направлений претензійний лист від 12.02.2010 р. № 593/33/3. На момент розгляду справи, рішення Держінспекції цін в Сумській області в добровільному порядку відповідачем не виконано, сума економічних санкцій до Державного бюджету не перерахована, тому позивач просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач надав до суду заперечення в яких зазначає, що позов не визнає оскільки інспектором Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області при проведенні розрахунків не було враховано, що одне торгівельне місце на прилавках (столах) дорівнює одному погонному метру, при продажу продукції (товарів) з транспортного засобу, причепу, візка, у тому числі ручного, у контейнерах, кіосках, палатках, тощо двом повним чи неповним квадратним метрам займаної площі. Враховуючи це, підприємством розрахунок за користування торговим місцем здійснюється, як у квадратних метрах так і у погонних, що не взято до уваги інспектором при проведенні розрахунку. Крім цього, при проведенні перевірки інспектор посилався на Постанову КМУ від 05.03.2009 року № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи» та наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України від 30.06.2009 року № 638/109 «Про затвердження порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів». Згідно наказу від 30.06.2009 року №638/109 орендна плата за торгові приміщення (площі) на ринках розраховується орендодавцем виходячи із собівартості надання в оренду торгових приміщень (площ) та прибутку. Собівартість надання в оренду 1 кв.м. торгового приміщення (площі) розраховується шляхом ділення витрат (згідно з пунктом 3 цього розділу) на загальну площу ринку. В порушення даних норм інспектором при проведенні розрахунку економічно обґрунтованого розміру орендної плати на 1 кв.м. торгового приміщення (площі), наведеного у таблиці 3 акту, взято середньомісячну собівартість, а не собівартість за рік, як того вимагає п.2.1. наказу від 30.06.2009 року № 638/109. В результаті цього розрахунок собівартості користування торговим місцем за 1 м.кв. по вул. Набережній, 8 а, що склав 0,10 грн. а по вул. Червоноармійській, 3 - 0,06 грн., що на думку відповідача, є невірним. При цьому, КП «Тростянецький ринок» просить суд також звернути увагу, що у разі вилучення необґрунтованої виручки у сумі 62026,83 грн. та стягнення штрафу у сумі 124053,66 грн. підприємство опиниться у вельми скрутному фінансовому становищі та вимушене буде припинити свою господарську діяльність.

В судовому засіданні представник відповідача у повному обсязі підтримав свою позицію, викладену у відзиві на позовну заяву та просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні докази по справі, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Комунальне підприємство «Тростянецький ринок» є юридичною особою, здійснює свою діяльність на підставі Статуту, засновником КП «Тростянецький ринок» є Тростянецька районна рада. Підприємство набуває права та обовязки юридичної особи з моменту державної реєстрації. Дата проведення державної реєстрації 14.05.1996р. видане свідоцтво про державну реєстрацію з ідентифікаційним кодом юридичної особи 23296026.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13.12.2000 року, Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення.

У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки.

На підставі посвідчення від 01.02.2010р. № 102, відповідно до Закону України „Про ціни і ціноутворення”, постанови КМУ від 13.12.2000р. № 1819 „Питання Державної інспекції з контролю за цінами”, п. 4.1.4 Плану роботи на 1 квартал 2010 року Держцінінспекції в Сумській області, старшим державним інспектором відділу контролю цін на ринках товарів та послуг Баштовою Л.М. було проведено перевірку КП «Тростянецький ринок».

За результатами зазначеної перевірки складено Акт №26 від 08.02.2010р. (а.с.6-11), яким встановлена сума необґрунтовано отриманої виручки КП «Тростянецький ринок» за період з 02.11.2009р. по 01.02.2010р. в сумі 62026 грн. 83 коп (розрахунок - а.с.12).

На підставі вищевказаного акту перевірки відповідачем винесено Рішення від 12.02.2010р. № 11 „Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”, відповідно до якого вирішено вилучити у КП «Тростянецький ринок» в доход бюджету безпідставно отриману суму виручки в результаті порушення державної дисципліни цін в сумі 62026 грн. 83 коп., а також накладено штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки в розмірі 124 053 грн. 66 коп. на загальну суму 186080 грн. 49 коп.

Так, проведеною перевіркою порядку встановлення та формування тарифів на платні послуги з надання торгівельних місць в користування (надалі послуги з оренди), які надаються КП «Тростянецький ринок», встановлено, що вартість користування торговим місцем становить 2,00 грн. в день за одне торгове місце. Даний розмір відповідно до п. 8 Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, затвердженого наказом Мінекономіки України і Держкомпідприємництва від 30.06.2009 року №638/109, погоджено головою Тростянецької районної державної адміністрації (розрахунок - а.с.40).

Проведеною перевіркою встановлено, що підприємство застосовує тарифи на платні послуги з оренди, сформовані станом на 01.11.2009 рік, з урахуванням фактичних витрат згідно даних бухгалтерського обліку з листопада 2008 року по жовтень 2009 року. Згідно калькуляції витрат з надання-торгівельних місць в користування середньомісячні планові витрати становлять 31,89 тис. грн. (а.с. 41).

Вибірковою перевіркою наданих підприємством розрахунків встановлено, що до собівартості послуг з надання торгівельних місць в користування віднесені наступні витрати:

- Заробітна плата розрахована виходячи із встановленого штатним розкладом фонду оплати праці контролерів, прибиральників території, охоронників та робітників з благоустрою території ринку в розмірі 9,7 тис. грн., що займає 30,4 % повної планової собівартості. Витрати на заробітну плату сформовані виходячи з мінімальної заробітної плати 744,00 грн. згідно Закону України «Про встановлення розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати»;

- нарахування на заробітну плату в розмірі 36,77 %, в тому числі розмір відрахувань страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України складає 0,57 %;

- оренда землі в розмірі 3,3 тис. грн., що займає 11,3 % повної планової собівартості. Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 02.12.2002 року Тростянецькою міською радою передано КП «Тростянецький ринок» в тимчасове користування земельну ділянку в розмірі 2479,66 кв.м.. Згідно податкової декларації орендної плати на земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік підприємство щомісяця сплачує орендну плату в розмірі 3,3 тис. грн..;

- витрати зі сплати податку на землю складають 1,9 тис. грн., що займає 6,0 % повної планової собівартості Так, на підставі рішення Тростянецької міської ради від 30.06.2005 р. № 244 підприємству передано в постійне користування земельну ділянку в розмірі 1,5913 га. Згідно податкового розрахунку земельного податку за 2009 р. підприємство щомісяця сплачує податок на землю в розмірі 1,9тис. грн.;

- витрати на охорону в розмірі 0,5 тис. грн.., відповідно до договору від 01.07.2008р. № Т-002-08-ФО «Про проведення охоронно - профілактичних заходів», що займає 1,6 % повної планової собівартості.

- витрати на утримання та оренду приміщення на загальну суму 0,14 тис. грн.

- витрати на обслуговування касових апаратів в розмірі 0,08 тис. грн.

- інші планові витрати сформовані на підставі фактичних витрат на підприємстві за звітній період.

Проведеною перевіркою порядку формування витрат встановлено порушення Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" (затверджено наказом Мінфіну України від 31.12.99 р. № 318) в частині розподілу адміністративних витрат. До статті витрат «Адміністративні витрати» віднесено витрати в сумі 7,6тис. грн.., що займає 23,8 % повної планової собівартості послуг, а саме витрати з оплати праці адміністративного персоналу та нарахувань на заробітну плату в розмірі 36,77 %. Наказом про облікову політику від 02.01.2010 р. № 1 визначено, що загально виробничі витрати розподіляються пропорційно заробітної плати до кожного виду послуг. Розподіл адміністративних витрат даним наказом не визначено.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» адміністративні витрати повинні розподілятися пропорційно основній заробітній платі до кожного виду послуг і повинні становити 6,3 тис. грн., а саме: 7,6 /11,61 х 9,7, де

736 - сума адміністративних витрат;

11,61 - фонд оплати праці основних працівників;

9,7 - фонд оплати праці робітників безпосередньо задіяних у послузі з надання торгівельних місць в користування.

У зв'язку з вищевикладеним, згідно розрахунку позивача, повна планова собівартість послуг повинна становити 30,59 тис. грн.. Розрахунок економічно обґрунтованого розміру повної собівартості наведено у таблиці 2 Акту (а.с. 8).

Отже, за наслідками проведеної перевірки позивачем було зроблено висновок про те, що розрахунок планових витрат складових тарифу на послуги з надання торгівельних місць в користування проведено КП «Тростянецький ринок» в порушення вимог Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати». На момент перевірки встановлено, що з набуттям чинності спільного наказу Мінекономіки України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.06.2009 року № 638/109 КП «Тростянецький ринок» не було приведено розрахунки на послуги з надання торгівельних місць у відповідності з вимогами даного наказу.

Так, підприємство розраховує розмір плати на послуги з оренди торгівельних місць, сформований станом на 02.11.2009 рік, на одне торгівельне місце в день, виходячи з кількості торговельних місць та кількості днів роботи кожного ринку. Оскільки на підприємстві не ведеться облік витрат в розрізі торгових зон ринкового призначення, підприємство розподіляє планові витрати пропорційно зайнятих торгових місць . Зокрема, до планових витрат ринку по вул.Набережна, 8а віднесено 29,02 тис. грн., до ринку по вул.. Червоноармійська, 3 - 2,87 тис. грн. Згідно розрахунку розміру плати на надання торгового місця за один день, вартість послуги складає 2,00 грн. в день за одне торгове місце, а саме:

(29.02 / 675 /17 х 1000 + 2.87 / 65 / 30 х 1000). де

2

29,02 - планові витрати по ринку вул. Набережна, 8а ;

2,87 - планові витрати по ринку по вул. Червоноармійська, 3;

675, 65 - кількість торгових місць на кожному ринку відповідно;

17 та 30 - фактична кількість днів торгівлі на місяць на кожному ринку відповідно Розмір оплати за користування торговим місцем залежить від займаного розміру місця, кількості днів роботи ринку. Згідно п.За наказу КП «Тростянецький ринок» від 02.11.2009 року № 27 «Про введення вдію вартості послуг ринку» у разі перевищення розміру торгового місця від 2,01 кв. м. до 4,00 кв. м. передбачено справляти плату в подвійному розмір, від 4,01 кв. м. до 6,00 кв. м. - в потрійному розмірі.

Відповідно до п. 5 Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, затвердженого наказом Мінекономіки України і Держкомпідприємництва від 30.06.2009 року № 638/109, собівартість надання в оренду 1 кв. м. торгового приміщення (площі) розраховується шляхом ділення витрат на загальну площу ринку. Економічно обґрунтований розмір орендної плати за 1 кв. м. торгового приміщення (площі) по ринку по вул.. Набережна, 8а становить 0,12 грн/кв.м. та по ринку по вул.. Червоноармійська, 3 - 0,07 грн/кв.м.

Розрахунок економічно обґрунтованого розміру орендної плати за 1 кв. м. торгового приміщення (площі) наведено у таблиці 3 (а.с.9).

Різниця економічно обґрунтованої собівартості та собівартості розрахованої підприємством по ринку по вул.. Набережна, 8а в розмірі 1,88 грн. в день за кв.м. та по ринку по вул.. Червоноармійська, 3 в розмірі 1,93 грн. в день за кв.м. являє собою прибуток, який отримує підприємство в день за кв. м. і становить 94,0 % та 96,5 % відповідно.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.09 р. № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи» головою Сумської обласної державної адміністрації прийнято розпорядження від 25.05.09 р. № 275 «Про державне регулювання вартості послуг з оренди торгових приміщень - (площ) та устаткування» (набуває чинності з 05 червня 2009 року) п.1 якого встановлено граничний норматив рентабельності у розмірі не вище 20 %. Але, як зазначає позивач, на момент перевірки підприємство «Тростянецький ринок» застосовує плату за послуги по користуванню торговельним місцем з урахуванням рентабельності в розмірі, що перевищує граничний рівень.

Отже, проведеною перевіркою встановлено, що у зв'язку з вищевикладеним КП «Тростянецький ринок» порушено п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.09 р. № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи», п. 7 спільного наказу Мінекономіки України та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва віл 30.06.2009 року № 638/109 та п. 1 розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 25.05.09 р. № 275 «Про державне регулювання вартості послуг з оренди торгових приміщень (площ) та устаткування».

За приписами ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Суд погоджується з позицією відповідача стосовно того, що відповідно до п.13 «Правил торгівлі на ринках в місті Тростянець» затверджених рішенням Тростянецької міської ради від 08.06.2005 року № 222 одне торгівельне місце на прилавках (столах) дорівнює одному погонному метру, при продажу продукції (товарів) з транспортного засобу, причепу, візка, у тому числі ручного, у контейнерах, кіосках, палатках, тощо двом повним чи неповним квадратним метрам займаної площі. Враховуючи це, підприємством розрахунок за користування торговим місцем здійснюється, як у квадратних метрах так і у погонних, що не взято до уваги інспектором при проведенні розрахунку. Крім цього, при проведенні перевірки інспектор посилався на Постанову КМУ від 05.03.2009 року № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін за надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних об'єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи» та наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України від 30.06.2009 року № 638/109 «Про затвердження порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів». Згідно наказу від 30.06.2009 року №638/109 орендна плата за торгові приміщення (площі) на ринках розраховується орендодавцем виходячи із собівартості надання в оренду торгових приміщень (площ) та прибутку. Розмір орендної плати за торгові приміщення (площі) на ринках розраховується у такій послідовності:

визначається розмір річної орендної плати виходячи з розміру планованих витрат або фактичних витрат за попередній рік з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін (індексу інфляції);

на основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за місяць;

розмір добової орендної плати встановлюється на основі розміру місячної орендної плати, у разі якщо строк оренди менший ніж один місяць;

на основі розміру добової орендної плати розраховується розмір погодинної орендної плати.

до собівартості надання в оренду торгових приміщень (площ) включаються витрати, пов'язані з наданням в оренду торгових приміщень (площ), та/або витрати, пов'язані з обслуговуванням торгових приміщень (площ) на ринках. Собівартість надання в оренду 1 кв.м. торгового приміщення (площі) розраховується шляхом ділення витрат (згідно з пунктом 3 цього розділу) на загальну площу ринку. В порушення даних норм інспектором при проведенні розрахунку економічно обґрунтованого розміру орендної плати на 1 кв.м. торгового приміщення (площі), наведеного у таблиці 3 акту, взято середньомісячну собівартість, а не собівартість за рік, як того вимагає п.2.1. наказу від 30.06.2009 року № 638/109. В результаті цього розрахунок собівартості користування торговим місцем за 1 м.кв. по вул. Набережній, 8 а, що склав 0,10 грн. а по вул. Червоноармійській, 3 - 0,06 грн. Таблиця №3 Акту (а.с.9), що також є невірним. Отже, інспектором розрахунок площі торгівельних місць по вул. Червоноармійській, 3 проведено невірним методом, а саме: взято дохід за надання торгівельних місць в користування за період з 02.11.2009 року по 01.02.2010 року в сумі 41607 грн. поділено на 90 днів роботи ринку та отримано 462,3 квадратних метри. Таким чином, даним розрахунком встановлюється середньоденний дохід за надання торгівельних місць, а не торгівельна площа, як зазначено в акті. Аналогічно розрахунок проведено і по вул. Набережній, 8а (26514 грн. / 52 днів роботи ринку = 509,88 кв.м.). Виходячи з розрахунків інспектора, сума доходу за користування торгівельними місцями (що є основним доходом підприємства) повинна складати за квартал 6 тис, грн., при цьому в акті зазначається, що сума витрат в середньому за місяць складає 30,6 тис.грн., що також свідчить про неправильність проведеного розрахунку позивачем.

Представником позивача в судовому засіданні не надано відповідних доказів в обґрунтування своїх пояснень щодо правомірності дій при розрахунку ним розміру плати за користування саме 1 кв.м. торгівельної площі та визначення собівартості послуг в розрізі кожного ринку (по вул. Набережній, 8 а, та по вул. Червоноармійській, 3) на 1 кв.м. за 1 день.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області щодо стягнення з відповідача 186080 грн. 49 коп. за рішенням № 11 від 12.02.2010р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 186080 грн. 49 коп., в тому числі штраф - 124053 грн. 66 коп. є безпідставними та необґрунтованими, а тому не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, <додаткові норми >суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до Комунального підприємства "Тростянецький ринок" про стягнення економічних санкцій в сумі 186080 грн. 49 коп. відмовити в повному обсязі.< Текст ><Сумма стягнення (цифрами) ><Текст >.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 14.09.2010 року.

Суддя (підпис) О.М. Кунець

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя О.М. Кунець